Futurystyczne słupy energetyczne - Elektroenergetycy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroenergetycy Futurystyczne słupy energetyczne
REKLAMA
REKLAMA

Futurystyczne słupy energetyczne

Awatar użytkownika
PacMan

Koledzy i koleżanki a co powiecie na słupy energetyczne jak na zdjęciach poniżej.

Grupa amerykańskich architektów dostała za nie nagrodę a rząd Islandii zastanawia się nad takim rozwiązaniem u nich. Mi się bardzo podobają.

 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Łukasz Szklanko

Rewelacyjny design! Zastanawia mnie tylko (nie jestem ekspertem) na ile jest to praktyczne rozwiązanie i czy projekt nie został wykonany tylko po to, żeby dostać nagrodę ;)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
sq7jzi

No cóż, skoro od Mostów się wymaga by współgrały z otoczeniem, to dla czego architektura słupów by nie miała do tego dążyć. Mnie się podoba, jestem za.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

Fajne, jednak na bank takich w Polsce nie zobaczymy;)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Karol Lewandowski
Łukasz Szklanko

Rewelacyjny design! Zastanawia mnie tylko (nie jestem ekspertem) na ile jest to praktyczne rozwiązanie i czy projekt nie został wykonany tylko po to, żeby dostać nagrodę ;)


Mało praktyczne.

Tradycyjny pylon ma zazwyczaj 4 punkty styku z podłożem. Aby zapewnić stabilność tym słupom potrzebna byłaby dosyc pokaźna ilość stalowych lin zapewniających odpowiedni naciąg, a to z kolei może nieco popsuć wizualny efekt projektu. Poza tym wiązałoby się to z podwyższonym ryzykiem skierowania po tych linach bardzo wysokiego napięcia do ziemi (w razie wypadku).

Lepszym rozwiązaniem jest puszczenie sieci pod ziemią. Mniejsze straty mocy = bardziej wydajna sieć. I chociaż początkowe koszty inwestycji mogą być trochę wyższe to z czasem by się zwróciły ze względu na niższe koszty utrzymania.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Łukasz Szklanko

No i się nie doczekaliśmy jeszcze tych islandzkich pylonów ;) W międzyczasie znalazłem inną koncepcję jak powinny wyglądać energetyczne słupy przyszłości: 

pylony słupy energetyczne jak renifery

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
lo

Koszty, panowie koszty! Raczej nigdy nie doczekamy się takich słupów...

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Mariusz Kłokowski

ale efekt jest piorunujący nie ma co gadać !!!

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl