Lustrzanka do 3k pln - Fotografia cyfrowa
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Lustrzanka do 3k pln

Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Witam. Czas odłożyć wysłużony kompakt Sony DSC-P200 i zaopatrzyć się w bardziej profesjonalny sprzęt (DSLR). Mało wiem na ten temat a informacje z for internetowych raczej są nieaktualne.

Potrzebuję porady co kupić na początek. Czy kupić droższy aparat ze standardowym obiektywem czy tańsze body z 2 ma obiektywami lub jednym lepszym.

Macie jakieś sprawdzone modele?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Chris krajczyk

 Osobiście używam Canona eosa lustrzanka z wymiennymi obiektywami daje to szerokie możliwości  robienia zdjęć standartowych jak i np.techniką hdr.Ważny jest osprzęt im większy tym zdjęcia lepsze. Do obróbki zdjęć polecam Photo filtr studio(Baza wiedzy)zaś do zdjęć techniką hdr- Photomatix Pro.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Większość lustrzanek ma wymienne obiektywy, rzadko która nie ma. Canon eos ale który modeli eosów jest bardzo dużo.

Słyszałem że canon ma najlepsze obiektywy - chodzi o układ soczewek i pomimo obiektywów carla zeissa Sony pod względem optyki ustępuje Canonowi. z Kolei podobno Sony ma o wiele lepsze elementy elektroniczne i mechaniczne.

Nowe lustrzanki mają funkcję podglądu na żywo jednak po kilku minutach z Sony α330 przekonałem się że ta funkcja nie jest zbyt przydatna - tylko taki bajer.

Przydałyby mi się informacje na temat matryc, światłoczułości jaki zakres ISO powinien być obsługiwany przez aparat, czy patrzeć na zdjęcia seryjne. Czy przydaje siefunkcjonalnośćkręcenia filmów (nowsze lustrzanki).

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Chris krajczyk

 od 30 lat fotografuje i mój nauczyciel  fotografii powiedział kiedyś nawet najprostszym aparatem  możesz zrobić fenomenalne zdjęcie potrzeba ci tylko wyobraźni. Na ile to prawda sam oceń. poszperam w moich instrukcjach o  danych aparatów i napiszę post

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Dawid Kalinowski

jak dla fotoamatora.. Canon 500d - posiada funkcje liveview + nagrywanie filmów nawet w 1080p co zawsze sie przydaje, duża matryca etc. Do tego obiektywik o dość szerokim zakresie np. Tamron 17-55 2.8 i bangla, chociaz nawet na kicie mozna cos konkretnego wykonac, a jesli potrzebujesz jakiegos tele, sensowne Sigmy za pare złotych mozna wyrwac.

Lustrzanki to nie jest tania sprawa, wkładasz 3k - ale to sam początek.. Więc jak nie chcesz bawić się w dokupowanie szkiełek - kup sensowny kompakt.

TYLKO I WYŁĄCZNIE CANON :)

Soniaki - tandeta straszna.. wszyscy znajomi z uczelni którzy pstrykają soniakami narzekają, a gdy oglądamy zdjęcia na cropie są mega mydłem

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Robercik Zamchowski

Odświeżam, odkurzam, odkopuję wątek – pytanie to samo: aparat lustrzanka do 3tysięcy złotych. Co myślice o propozycjach Sony? Słyszałem, że robią coraz lepsze aparaty.

Ostatnio edytowane 29.02.2012 przez Robercik Zamchowski. Powód: spam
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl