HP Compaq nx9010 - USB problem - Komputery, sprzęt komputerowy
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Komputery, sprzęt komputerowy HP Compaq nx9010 - USB problem
REKLAMA
REKLAMA

HP Compaq nx9010 - USB problem

Brak awataru
Marek Przewodowski

Witam.

Mam problem z dość wiekowym laptopem (jak w tytule). Posiada o 3xUSB. Pic polega na tym, że tylko przy jednym porcie mam wpis USB_ROOT20 a dwa pozostałe tylko USB_ROOT (czyli wersja 1.1). Na różnych stronach różnie piszą. Jedni, że ten lapek ma właśnie 1xHiSpeed (USB2.0) a na innych, że 3xUSB2.0. Już mnie szlak trafia bo głupotą by było dawać jeden 2.0 a reszta 1.1 a nigdzie nie mogę znaleźć sterowników aby były na 2.0.

 

Any idea ?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Zgadzam się że to by była głupota wstawiać na płytę wspierającą standard USB 2.0 2 z 3 portów jako 1.1. Z reguły (nie spotkałem się z inną sytuacją) jest tak, że w biosie ustawia się prędkość portu na USB 2.0 (wspierającą urządzenia wstecz - korzystające z USB 1.1) ewentualnie ogranicza się ją do 1.1 ale dotyczy to wszystkich portów.

Nie piszesz skąd te dane zakładam, że z menedżera urządzeń Windows, sprawdź w biosie czy nie możesz przestawić ustawień prędkości portów USB. Ewentualnie pokusiłbym się o sprawdzenie czy nie wyszły nowe firmware do Twojej płyty ( jeśli tego jeszcze nie upgrade'owałeś)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marek Przewodowski

Pisząc firmware masz na myśli aktualizację BIOSu (ROMPaq) ? Bo jeżeli tak, to rzeczywiście mam starą wersję i już ściągnąłem nową ale muszę jeszcze znaleźć czas na wgranie :)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

o to mi chodziło, często nowe (czasem nieoficjalne ) release'y dodają bądź aktywują nowe funkcje może pomoże. Koniecznie daj znać czy pomoże bo  sam jestem ciekaw.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl