Montaż monitoringu na działce - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Montaż monitoringu na działce

Brak awataru
piotr rak

Czołem. Za tydzień będę montował monitoring w domku na działce. Dwie kamery, rejestrator z dyskiem i ruter internetowy, żeby mieć podgląd w telefonie. Problem jest taki, że wolałbym nie wiercić otworu na kable w ścianie, tylko zamontować to na zewnątrz np w skrzynce od erbetki, lub coś w tym stylu. Trochę się martwię o temperatury w zimę. Czy dwa zasilacze, od rejestratora i rutera, dadzą tyle ciepła, żeby dysk zimą dał radę? Postawienie tego w domku pewnie niewiele da, bo jak na dworze będzie -20, to w domku pewnie -15. Przerabiał ktoś może taki problem?
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Eryk SP

 

Ja w czasach jedynej sieci lan w skrzynki z ruterami wstawiałem żarówki 21W na zasilaniu sprzętu. Wystarczająco ogrzewały przestrzeń.
Dla tych co chcą wspomnieć o ewentualności przepalenia żarówki powiem że żarówką włóknowym nie długość świecenia straszna a moment jej zapalenia więc kiedy skazujemy żarówkę na stałą pracę bez przerwy potrafi świecić lata .

Możęsz również skontaktować się z nimi:

https://www.napad.pl/produkty-1186-7845-puszka-przylaczeniowa-ds-1280zj-xs

Powinni doradzić najlepsze rozwiązanie. 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
romb romb

Myślę że jest na to prostsze rozwiązanie. Ewentualnie zaizolować skrzynkę żeby ciepło nie uciekało. Skontaktuj się z nimi https://digitaltechnik.pl powinni coś wymyśleć.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Klaudiusz Berk

Trudno nie zgodzić się z waszymi komentarzami. System monitoringu można zrobić we własnym zakresie, pod warunkiem posiadania odpowiednich umiejętności. Najtrudniejszym elementem będzie zawsze rozmieszczenia kabli oraz ich zamaskowanie. Ewentualnie możemy postawić na systemy wifi ale to będzie trochę droższe w zakupie. Jeżeli chodzi o akcesoria do monitoringu - https://e-media.com.pl/Akcesoria-do-monitoringu-c412 to znajdziemy je bez problemu w internecie. Kwestia tego jakie kamery wybrać bo jednak powinno nam zależeć na wysokiej jakości obrazu. Zwiększy to natomiast potrzebne miejsce na dysku twardym co musimy mieć na uwadze. Warto zainwestować w dyski do monitoringu ponieważ są przystosowane do pracy 24/7 i mają dłuższą gwarancję.

Ostatnio edytowane 23.03.2023 przez Klaudiusz Berk. Powód: 1
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl