Programatory pamięci flash - ELEKTRONICY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY ELEKTRONICY Programatory pamięci flash
REKLAMA
REKLAMA

Programatory pamięci flash

Awatar użytkownika
dziadekkamila

Szukam użytkowników programatora AVT-5070 Willem 3.0.                                     Nabłem płytkę drukowaną ze sklepiku EP wlutowałem wszystkie elementy ale mam problem z jej uruchomieniem.Zaczne od tego że po załadowaniu wsadu do bufora i dokonaniu werfikacji wyswietlany jest błąd.

Moim flashem który chcę przeprogramować jest 29LV800BB

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Holy

Witam,

proszę podać jakiej wersji softu Pan używa, czy soft nie zgłasza problemów I/O. W celu sprawdzenia programatora proszę zacząć od prostszych kości: zwykły EEPROM lub FLASH 5V. Kości 3V3 o takiej pojemności wymagają przystawki HUB/LPC, a takiej na pokładzie tego kitu nie zauważyłem.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
dziadekkamila

Próbowałem na różnych wersjach programowych łącznie z polską 0,97h PL-0v5.Natomiast soft mam oryginalny ze strony manty.Oczywiście układ 29 LV 800 BB mam w podstawce

w której to napięcie programujące wynosi dokładnie 3.3V.Z kolei nie wiem o jakiej przystawce Kolega mówi HUB/LPC prosze więcej na ten temat.

Ostatnio edytowane 07.04.2010 przez Michał Choromański. Powód: błędy
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Holy

Zacznijmy od tego, że w pamięciach flash nie ma czegoś takiego jak napięcie programujące, jest tylko zasilania. Pompy ładunku mają wbudowane w strukturę i nie ma potrzeby dokładania czegokolwiek. Co do przystawki... google Twoim przyjacielem, oto drugi wpis znaleziony po wpisaniu frazy hub/lpc:
http://www.programatory.com.pl/sklep/index.php?p86,adapter-firmware-hub-lpc
W spisie nie ma tej kości, ale warto spróbować.

cytuj zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
dziadekkamila

Szanowny Kolego, przeczytałem masę publikacji na forach i śmiem się z Kolegą nie zgodzić tak do napięcia programującego, jak również czy Willem programuje moją pamięć flash. Podany link do sklepu nic nie wyjaśnia. Następna sprawa: prosiłem o pomoc, a nie o krytycyzm pod moim adresem, co gdzie szukać to ja wiem. Wracając do tematu proszę sprawdzić Willem Eprom (0,97ja) w zakładce device jest Flash 16 bit-MBM 29LV800B oraz Flash 8/16 bit 29LV800. Mogę też podać gdzie znajdują się adaptery do tego układu, ale reasumując Kolega nie może lub nie chce mi pomóc.  

Ostatnio edytowane 08.04.2010 przez elektroonline.pl. Powód: ortografia
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Holy

Jeśli chodzi o napięcie programowania ciężko się będzie Panu nie zgadzać z moją opinią, oto cytat z pdf'a: "Single power supply operation, 2.7V - 3.6V for read, program and erase operations" (http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/145341/EXCELSEMI/EX29LV800-70RTCI.html). Co do pomocy... to nie Elektroda, na której jeździ się po ludziach dla samej zasady. Ani słowem Pan nie wspomniał, że posiada adapter, chyba, że słowo adapter i podstawka są u Pana synomimami. Proszę spróbować najpierw odbezpieczyć kość na pomocą Un/Protect 29LVx00. Proszę także zamieścić na forum zawartość bufora po odczytaniu pamięci, nawet po nieudanym flashowaniu w urządzeniu coś tam powinno być.

I jeszcze jedno... ORTOGRAFIA, moderator już raz korygował Pański post.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
dziadekkamila

Witam

Ok, z tymi napięciami miałeś rację, jak również co do adaptera. Ludzką rzeczą jest się mylić, ale do prawdy nie wiedziałem, że kość należy odbezpieczyć. Może mała podpowiedź jak to mam zrobić?

Ostatnio edytowane 08.04.2010 przez elektroonline.pl. Powód: ortografia
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Holy

Proszę spróbować wejść w opcje: Un/Protect 29LVx00 na samym końcu menu i sprawdzić jak zabezpieczone są poszczególne sektory. Najprawdopodobniej kość ma dodatkowo BootBlock lub inne chronione obszary. Ponawiam pytanie... czy coś da się z niej odczytać? Chociażby sygnaturę "Electronic ID"?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
dziadekkamila

No nie stety nie można nic z niej odczytać syganatury również.Przy prubie odczytania zawartości zystem wyświetla pasek postępu ale jak zrobie save to niestety ale plik do kturego dokonuje zapisu jest pusty.Jak Kolega zauważył moja ortografia nie jest najlepsza jaka jest możliwość sprawdzenia jej przed "dodaj wpis".Na innych forach są możliwości sprawdzenia błędów i ich korekty ale na tym forum nic podobnego nie mogę się doszukać.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Holy

Proszę skorzystać z przeglądarki Opera, ma wbudowane sprawdzanie pisowni. Co do kości, to jeśli nic się z niej nie czyta to tym bardziej nie można mówić o zapisie. Proszę najpierw sprawdzić sam programator na jakiejś innej pamięci, np. EEPROM (byle równoległy), jeśli to będzie OK to zostaje przejściówka (adapter). Skąd ma Pan adapter? Samoróbka, czy kupiony?

cytuj zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Łukasz Klepacky

......

Ostatnio edytowane 08.04.2010 przez elektroonline.pl. Powód: Brak związku z tematem i kultury wypowiedzi. Usuwam.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
dziadekkamila

Łukasz Klepacki czyżby klepanie głupot jest twoją rozrywką a może jest to jakaś nowa forma programistyczna

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
dziadekkamila

HOLY

I tak napewno zrobie .Adapter jest własnej roboty na 500% sprawny wykonany na podstawie orginalnego schematu.Podejrzewam że wine ponosi programator ale nie stety nie udało mi się zlokalizować usterki.Gdy wszystko posprawdzam to się odezwę,a puki co BARDZO DZIĘKUJĘ.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Holy

Z tym 500% bym nie przesadzał. :) Sam robiłem przystawkę HUB/LPC z oryginalnego (niby) schematu i za przeproszeniem d... - musiałem robić poprawki i dopiero ruszyło. Dlatego warto najpierw sprawdzić sam programator. Najprościej kupić tanio jakąś 5V kość flash na allegro i poeksperymentować. Powodzenia.

Łukasz Klepacky - ale dałeś popis intelektu... szacun... cóż są ludzie i... (tu dopisz sobie coś co najlepiej do Ciebie pasuje).

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Łukasz Klepacky

o widzę, że moderator nie śpi!

Panowie - bez urazy, przepraszam za offtopic, ale dbałem tylko o poprawność polszczyzny ;)

trochę dystansu...

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl