Czemu żarówki mrugają? - Oświetlenie
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Oświetlenie Czemu żarówki mrugają?
REKLAMA
REKLAMA

Czemu żarówki mrugają?

Brak awataru
Maria Kacprowska

Mam problem z żyrandolem - żarówki ostatni mi mrugają. Co może być tego powodem?

Awatar użytkownika
Chris krajczyk

 Jakie to są żarówki .Energooszczędne?

Ostatnio edytowane 03.04.2010 przez Artur Kulikowski. Powód: błędy
Brak awataru
Józef Osuch

jeżeli żarówki energo oszczędne to łącznik nie może być podświetlany to może być powodem mrugania

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Chris krajczyk

To zależy od tego jakie żarówki czy energooszczędne czy zwykłe. Zacznij od sprawdzenia styków w żyrandolu oraz kostki zasilającej. Być może są nie dokręcone przewody.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Kamil Kamil

Co to są "żarówki energooszczędne"? Żarówka, jak sama nazwa wskazuje, jest odbiornikiem cieplnym, który niejako przy okazji produkuje światło. Ciężko mówić o jakiejkolwiek oszczędności w takim przypadku.

cytuj zgłoś nadużycie
Brak awataru
Maria Kacprowska

Panowie to są najzwyklejsze żarówki - w dodatku jeszcze 100W - teraz takich już nie sprzedają. Dopiero wróciłam z urlopu jednak jak sąsiad nic nie poradzi to trzeba będzie wezwać elektryka

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Chris krajczyk

 Proszę sprawdzić kostkę w żyrandolu być może są nie dokręcone przewody. Później sprawdzić

łączenia w puszce doprowadzającej prąd do żyrandola.Sprawdzić należy też zestyki w oprawkach żarówek jak i kable w oprawkach.

PAMIĘTAJ O ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA!

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Kamil Kamil

Warto jeszcze sprawdzić poziom harmonicznych w sieci. Czasem to one są odpowiedzialne za różnego rodzaju zakłócenia. Problem jednak w tym, że miernik harmonicznych (analizator parametrów jakości energii) sporo kosztuje, ale niedługo każdy porządny elektryk będzie się musiał w niego zaopatrzyć.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Maria Kacprowska

Panowie był elektryk, pokazałam mu forum, żeby sobie zerknął na sugestie. Jednak kostkę wymienił i wszystko jest ok.

Dzięki za pomoc

Brak awataru
bolekl

Co do zarówek energooszczednych to zapraszam do zapoznania sie z produktami firmy gwj!

Maja ciekawe rozwiazania!

Brak awataru
Maria Kacprowska

Świetlówek nie znalazłam ;/ Polecam ActiveJet które stosuję w domu

Awatar użytkownika
Chris krajczyk

Każde żarówki są dobre na swój sposób. Nie używam świetlówek. Męczą wzrok. Myślę jednak, że należy samemu dostosować do własnych potrzeb instalację i oświetlenie.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
ŚWIETLIK

Pamiętam jeszcze niedawno, z  8 lat temu, żarówki tzw. energooszczędne były tak drogie że pokusiłem się o ich naprawianie. Wystarczyło wymienić jeden z dwóch tranzystorków lub jeden z dwóch kondensatorków umieszczonych, na płytce sterującej, ukrytej w obudowie gwintu. to był zazwyczaj, lub w 99% przypadkach jedyny powód zaprzestania świecenia przez taką żarówkę i pewnie jest do dziś. Świeciły po takiej naprawie czasami jeszcze przez 6 i 12 miesięcy. Tylko że teraz są dużo tańsze i już się nie opłaca tego robić. Co do męczenia się wzroku od tzw. żarówek energooszczędnych, to faktycznie sam doświadczałem tego zjawiska, ale gdzieś wyczytałem że jeśli w tym samym pomieszczeniu zapali się drugą żarówkę energooszczędną to częstotliwości niewidocznego dla naszych oczu, znoszą się. Powiem że nawet to, trochę działa, ale nie ma jak normalna żarówka. Zapraszam wszystkich zainteresowanych na moją stronę, byłbym wdzięczny za zapoznanie z zawartymi tam ofertami.

http://vectorpc.pl.tl/VECTOR-PC.htm

Ostatnio edytowane 15.03.2011 przez ŚWIETLIK. Powód: Korekta
Awatar użytkownika
Jarosław Żółtowski

Częstotliwości (za moich czasów - pulsacje) znoszą się? A dlaczego? Z pewnym prawdopodobieństwem, zapewne tego samego rzędu, z jakim DODAJĄ SIĘ. Albo - interferują. Bo dlaczego nie?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl