Montaż domofonu - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Montaż domofonu

Awatar użytkownika
Eryk SP

Hej.Mam pytanie z kategorii elektryka.Chce wyprowadzić sobie teraz przed tynkami przewody pod domofon/videofon przy bramie. Wiem zeby puscic skretke najlepiej w zelu. Ale jak wyglada podlaczenie odbiornika w domu?Czy w jedno miejsce na scianie mam wyprowadzic skretke i zasilanie a ewentualny odbiornik ma w sobie transformator na 12v czy musi byc obok gniazdko i jest to zasilane wszystko z zasilacza?Wolalbym oczywiscie aby w mialo wbudowany transformator ale nie wiem jak to wyglada w praktyce.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
piotr rak

jeżeli zdecydujesz się na domofon IP to wystarczy skrętka (domofony ip mogą być zasilane z kable ethernetowego PoE. ale tak jak pisali poprzednicy najlepiej skrętka plus przewód 2x0.75 lub 4x0,75 do bramy oraz do miejsca w którym, będzie monitor dla zasilania urządzenia oraz dla zasilania elektromagnesu przy furtce. jeżeli decydujesz się na domofon IP to kabel ethernetowy (skrętke) ciągniesz od bramy do routera i od monitora do routera, jeżeli to będzie konwencionalny domofon to kabel komunikacyjny ciągniesz od bramy do miejsca w którym będzie monitor domofonu.

Zerknij sobie tutaj:

https://polskiebudowlane.pl/portal/wideodomofony-komfort-i-bezpieczenstwo/

Na stronie jest kilka porad, jak wybrać domofon oraz wideomofon do domu.

Ostatnio edytowane 27.08.2021 przez piotr rak. Powód: dddd
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl