System NEXO - Inteligentny dom
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

System NEXO

Awatar użytkownika
Paweł Irek
Witam Serdecznie

Reprezentuję wrocławskiego producenta systemów automatyki domowej.

W najbliższym czasie odbędą się kolejne bezpłatne szkolenia z zakresu instalacji naszego systemu na które serdecznie zapraszam. Szkolenia będą mieć miejsce w Szczecinie, Poznaniu, Gdańsku i we Wrocławiu, więc mam nadzieję, że jest z czego wybierać.

Więcej informacji na naszej stronie: www.nexwell.eu

Wątek i grupę będę obserwował więc mam nadzieję, że od czasu do czasu będę mógł wspierać jakimiś merytorycznymi uwagami.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Zielonek
Czy ma Pan jakieś materiały które mógłby Pan umieścić np z poprzednich szkoleń?
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Paweł Irek
Staramy się rozwijać dział wideo-instrukcji i wykładów ze szkoleń. Trochę kolejnego materiału mamy nagranego, ale musimy go jakoś obrobić i przygotować do publikacji. Filmiki będą się ukazywać na naszym firmowym kanele youtube/dostępne również z poziomu www. To co na razie opublikowaliśmy...

http://www.youtube.com/user/NexwellEngineering

Dramaturgi Spilberga to jeszcze nie ma :) , ale mam nadzieję, że z czasem filmiki będą coraz ładniejsze i ciekawsze.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
keramsoreig

A nie szykują się żadne szkolenia w Polsce wschodniej ? Białystok Lublin itp?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Paweł Irek

Mam nadzieję, że za jakiś czas pojawią się takie możliwości. We wrześniu będzie można pooglądać sobie trochę naszego sprzętu na targach budowlanych w Rzeszowie. 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Zielonek

Czy systemy NEXO są kompatybilne ze standardem KNX/EIB ?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Paweł Irek

Jeśli chodzi o warstwę fizyczną instalacji czyli oprzewodowanie to nie powinno być większych problemów z przesiadki z KNX na NEXO. Gorzej w drugą stronę bo stosując sterowniki do puszek z oferty Nexo (technologia magistrali TUKAN), które są zgodne z infrastrukturą klasycznej instalacji elektrycznej to będzie problem z zastosowaniem sterowników KNX, które w większości oparte są na obudowach montowanych na szynę DIN. W Nexo są do wyboru urządzenia do puszek i na szynę DIN.

Jeśli chodzi o komunikację to przewód magistralny KNX jest zgodny z potrzebami przewodów komunikacyjnych w systemie NEXO.

Jeśli chodzi o software Nexo nie jest zgodne z protokołem KNX. Posiadamy w ofercie urządzenie wspierające komunikację z różnymi sterownikami, które potrafią korzystać z tekstowego standardu ASCII opartego o fizyczną warstwę RS-485 lub da się zastosować odpowiedni konwerter do RS-485. W standardzie KNX takie urządzenia są stosowane.

Urządzenie o którym mowa to Karta Komend NXW396. Posiada otwarty protokół komunikacji w linku API do tego urządzenia.

http://www.nexwell.eu/sites/default/files/produkty/dokumenty/Nexo.API_.pdf

Tomaszu skąd pytanie o kompatybilność z KNX?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl