Pendrive w USB -> System nie wstaje - Komputery, sprzęt komputerowy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Komputery, sprzęt komputerowy Pendrive w USB -> System nie wstaje
REKLAMA
REKLAMA

Pendrive w USB -> System nie wstaje

Brak awataru
Marek Przewodowski
Witam.

Mam dziwną sytuację na lapku HP ProBook 4510s. Gdy robię restart systemu lub odpalam lapka mając pendrive w porcie USB system nie wstaje. Pokazuje się na początku standardowe okienko BIOS, potem znika i ciągle jest czarne. W BOOT sequence USB jest na szarym koncie, więc chyba nie próbuje na siłę z USB wystartować.

Jakieś suguestie ?
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski
czy masz tak z dowolnym penem??

czy nie jest ot jakiś pendrive sformatowany na vista ready boost??

wstępnie po opisie wydaje mi się żę jednak próbuje czytać z pendrivea, ale jeśli nie znajdzie tam obrazu bootowalnego powinien przejść przez następne szczeble z tablicy kolejności bootowania
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marek Przewodowski
Artur Kulikowski
czy masz tak z dowolnym penem??

czy nie jest ot jakiś pendrive sformatowany na vista ready boost??

wstępnie po opisie wydaje mi się żę jednak próbuje czytać z pendrivea, ale jeśli nie znajdzie tam obrazu bootowalnego powinien przejść przez następne szczeble z tablicy kolejności bootowania


Tak z dowolnym penem.

Pen nie jest sformatowany na Vista Ready Boot ani inny dysk a'la boot.

Ponoć niektóre BIOSy mają opcję "First boot from USB disc" ale można ją wyłączyć. Niestety w tym BIOSie tej opcji nie znalazłem.

Wyłączyłem z kolei opcję USB Support Legacy i pomogło !! Trochę to dziwne bo ta opcja ma jakby inny zakres działania. Widać w HP się nudzą i niepotrzebnie rozszerzają zakres niektórych opcji.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl