Wyjście cyfrowe miernika PM5300 - Miernictwo
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Miernictwo Wyjście cyfrowe miernika PM5300
REKLAMA
REKLAMA

Wyjście cyfrowe miernika PM5300

Brak awataru
Bartłomiej Debski

Witam,

Usiłuję podłączyć wyjście cyfrowe miernika PM5300 ustawionego jako Energy. Chodzi o to aby co 1 kwh dostawać impuls który będzie rejestrowany w PLC. 

Z tego co czytam jest to wyjście typu otwarty kolektor, czy to oznacza, że wyjście nie zadziałane jest zwarte do masy a przy wyzwoleniu jest w stanie wysokiej impedancji? 

Na jednej z maszyn, mam ten miernik okablowany w ten sposób, że na -/C przychodzi potencjał 0V a wyjście D1 jest podłączone do zacisku A2 przekaźnika. Zacisk A1 jest podłączony do potencjału +24V. Na chwilę obecną te przekaźniki są cały czas zadziałane, i przez styk przekaźnika jest podawany sygnał do PLC. Czy w momencie naliczenia 1kWh (tyle ustawiłem na impuls) dojdzie do rozwarcia masy?

Podsyłam link do przykładowego układu, nie bardzo rozumiem jak ma być + podłączony do D1?

https://www.productinfo.schneider-electric.com/portals/ui/pm5300/viewer/5be97f3b347bdf0001d99c87/5be97fa5347bdf0001d9a002/r/C_IO_DigitalOutputApplicationExample_0000034419


 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tyrystor

Podany link niczego nie wyjaśnia. Po pierwsze przekaźnik elektromagnetyczny nie nadaje się do tego zadania. Przekaźnik elektromagnetyczny może by się sprawdził gdyby pobór energii był zawsze mały i przed przekaźnikiem byłby układ cyfrowy przerzutnika, który po podaniu impulsu zmienił by stan na przeciwny. Druga sprawa, są dwa rodzaje układów typu otwarty kolektor: NPN i PNP. Jeżeli jest to PNP to takie podłączenie jest nieprawidłowe.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tyrystor

Schemat jest tak mały, że nie da się go czytać. Z tego co widzę jest to typ otwarty kolektor NPN. Tak jak na schemacie należy zastosować rezystor ograniczający prąd do wartości mniejszej niż 20mA. Jak tego nie zrobiono to wyjście D1 może ulec uszkodzeniu. Na pewno przekaźnik musi mieć cewkę o mniejszym poborze niż 20mA i mieć małą bezwładność. Dla 24V rezystor 1,2k - 1,3k.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tyrystor
Bartłomiej Debski
dojdzie do rozwarcia masy? 

 

Jakim cudem może dojść do rozwarcia masy?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl