PC vs. MAC - Komputery, sprzęt komputerowy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

PC vs. MAC

Awatar użytkownika
Karol Lewandowski
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupienia nowego sprzętu. I tak jak ostatnio, kiedy to robiłem, staję przed fundamentalnym wyborem: kolejny pecet? czy może wyłożyć więcej pieniędzy i zdecydować się na MACa?

Bo co takiego ekstra daje praca na OSX? typowe argumenty to większa stabilność i bardziej intuicyjny interfejs - tyle, że ja nie wiem czy chciałbym go w ogóle zmieniać - praktycznie wychowałem się w środowisku Windows

szczerze to nie mogę też narzekać na obecnie używany przeze mnie (chociaż nie cieszący się dobrą sławą) MS Vista. 7 jest ponoć jeszcze bardziej stabilny. Zresztą, czy od kiedy MACs także chodzą na Intelach, obserwujecie tutaj jakieś istotne różnice?

Jeśli warto kupić MACa to proszę przekonajcie mnie :)

pozdrawiam
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski
NIE WARTO ;]

wywoła to pewnie falę oburzenia ale... MAC'owcy kojarzą mi się biznesmenem w samolocie i "patrzcie mam białego MACA i jestem fancy" a i "patrzcie mam kaskę bo przepłacam za sprzęt"

acid_picdump_87_19.jpg


Argument że np Photoshop lepiej chodzi na MAC-u mnie nie przekona. (czy jakikolwiek inny program) ( Mówię o Macach desktopowych bo laptopy to już w ogóle w mojej opinii odpadają)

A może właśnie chodzi o to że jesteś biznesmenem i chcesz trochę poszpanować :D. Jeśli jesteś przeciętnym Kowalskim to wystarczy Ci sprzęt z WIN7 który się sprawuje rewelacyjnie a kosztuje sporo mniej.

Macie argumenty za MAC'iem?? porównaj ceny MAC'a zainstalować możesz na obu sprzętach więc czy warto przepłacać za jabłuszko na białej obudowie?

BTW jeśli wychowałeś się na produktach Microshitu to nowe również będą bardzo intuicyjne.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Maria Kacprowska
Oczywiście że MAC. Fakt jest to droższy sprzęt lecz komfort pracy nieporównywalny. Stabilny system, brak uciążliwych wirusów, nie trzeba co chwilę robić formata, nie wiesza się, przyjazny dla użytkownika. Jak tylko będzie mnie stać to się nie będę zastanawiała i zainwestuję w MACa.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski
Maria Kacprowska
... jest to droższy sprzęt lecz komfort pracy nieporównywalny. Stabilny system, brak uciążliwych wirusów, nie trzeba co chwilę robić formata, nie wiesza się, przyjazny dla użytkownika. Jak tylko będzie mnie stać to się nie będę zastanawiała i zainwestuję w MACa.


Rozważmy przykład z góry czy warto przepłacić przykładowe 5900$ za biały sprzęt?? kupując konfigurację z lewej masz kompa z Windowsem (który będzie i tak w niektórych przypadkach niezastąpiony ) a jeśli zależy ci na MAC-u to http://allegro.pl/4656_systemy_inne.htmlMac OS X v10.6 Snow Leopard za 150zł?? to trochę mniej niż 5900$ ;]

czy moje argumenty są za słabe??
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Maria Kacprowska
Artur Kulikowski

Rozważmy przykład z góry czy warto przepłacić przykładowe 5900$ za biały sprzęt??


Czy Ty jesteś rasistą:P A tak serio czy miałeś okazję kiedykolwiek popracować na Macu dłużej niż np 2-3 godzinki.
Bo na początku człowiek może się irytować obsługując Maca ze względu na przezwyczajenie do Windowsa. Jednak po jakimś czasie u mnie to było 2-3 godzinki przezwyczajam się do MacOs i już nie chcę wracać do Win.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski
rasistą :D raczej nie ;] ale zdecydowanym przeciwnikiem przepłacania za markę ;] chciałem tylko pokazać aspekt finansowy zakupu MAC'a nie mam zamiaru nikomu narzucać swoich upodobań .

pozdrawiam
Rasista :D
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Maria Kacprowska
Ale nie odpowiedziałeś czy miałeś przyjemność korzystania z MacOS
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski
kilkakrotnie, tylko widzę że schodzimy na sam system operacyjnego tu niestety nikt Ci co raz czy dwa korzystał z Maca nie wyda Ci opinii czy system jest ok czy nie bo to za krótko. szczególnie że są to sytuacje jak w moim przypadku "masz pobaw się" to co zrobię poszukam właściwości sprzętu popatrzę jak wyglądają podstawowe elementy poszukam edytorów tekstu włączę internet. wyklnę myszkę z jednym przyciskiem.

Nie neguję samego MAC'a jako OS ale tragiczną przebite cenową na sprzęcie tej samej klasy. Podkreślam jeszcze raz to moja subiektywna opinia ale załóżmy "czysto teoretycznie " staję się fanem MAC'a to i tak nie kupię MAC'a ze względu na biały design markowany jabłkiem, tylko normalny sprzęt w ludzkiej cenie i dokupię OS.

Za krótko go używałem żeby wydać osąd ostateczny, na macbooku próbowaliśmy postawić Windowsa marnie szło a dużo urządzeń peryferyjnych nie miało sterowników, załóżmy że potrzebujesz jednak windowsa bo nie ma jakiegoś programu/odpowiednika na MAC i zonk ;] jeśli CI hardware nie działa jak powinno. - kolejny argument za tym aby kupować standardowe laptopy lub PC-ty i instalować na nich MAC'a ( dane sprzed 2 lat może nowsze urządzenia wykazują większą kompatybilność)
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Łukasz Klepacky
Maria Kacprowska
Stabilny system, brak uciążliwych wirusów, nie trzeba co chwilę robić formata, nie wiesza się


moim zdaniem kwestia wirusów na pod OSX to tylko kwestia czasu, a wynika to z ogromnej popularności MacBooków - hackerzy z pewnością testują ich bezpieczeństwo i granice wytrzymałości.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Grzegorz Kraszewski
Od czasu gdy Mac zrezygnował z PowerPC na rzecz popularnej, ale miernej technicznie architektury x86, stracił znaczną część swojej oryginalności w dobrym tego słowa znaczeniu. Dlatego moim zdaniem przepłacać za Mac-a nie warto, chyba że chodzi o tak zwany lans, on jest bezcenny jak wiadomo...
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Karol Lewandowski
dzięki za opinie :)

Artur Kulikowski
Nie neguję samego MAC'a jako OS ale tragiczną przebite cenową na sprzęcie tej samej klasy. Podkreślam jeszcze raz to moja subiektywna opinia ale załóżmy "czysto teoretycznie " staję się fanem MAC'a to i tak nie kupię MAC'a ze względu na biały design markowany jabłkiem, tylko normalny sprzęt w ludzkiej cenie i dokupię OS.

może ktoś korzysta z takiego rozwiązania? jakieś zalecane wymagania sprzętowe, żeby postawić stabilnego hackintosha?


cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski
Grzegorz Kraszewski
Od czasu gdy Mac zrezygnował z PowerPC na rzecz popularnej, ale miernej technicznie architektury x86, stracił znaczną część swojej oryginalności ...


tego nie wiedziałem wcześniej, ale wynika z tego, że żadnych problemów nie będzie. Nie mam niestety rozeznania jeśli chodzi o drivery dla urządzeń zewnętrznych. ale skoro przeszli na x86 to powinno być wszystko dograne.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Hardstyler

A ja widzę ze panowie tylko patrzą na strefę oprogramowania. Pomijam już cenę MAC-a a cenę PC w porównaniu. Ale według mnie jak kto woli to tak samo jak porównywać Coca-cole a Pepsi, prawie to samo tylko inna nazwa zawsze znajdą sie przeciwnicy i sympatycy taka wojnę można prowadzić przez wieki. A w moim wykonaniu to wygląda tak: MAC OS owszem system stabilny jednak mi się design nie odpowiada MS WIN hmmm tyle tego było od 3.1 do Win 7 a najlepszy jest XP według mnie. Popatrzmy na hardware wszystko to samo jak w PC tak i MAC-u ale jeśli jabłko ma stabilniejszy system to i wydajność podzespołów będzie większa i lepiej będzie można wykorzystać sprzęt. Moim zdaniem MAC jest lepszy od PC ale mnie osobiście nie stac na tego typu maszynę.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Jarosław Żółtowski

Moje (niedługie) doświadczenie z McIntoshem jest niewielkie. Córka dostała na urodziny i zrobiła ŁAŁ co zrównoważyło różnicę ceny miedzy mack'iem i pecetem. Pozostałe różnice są na korzyść McIntosha. Niestety nie mam okazji porównać różnic w działaniu bo programy których używam profesjonalnie nie są ma mack'a i więc z przykrością pracuję na pc choć chciałbym na mack'u. Bo produkty Apple'a materializują moje wyobrażenie KOMPUTERA OSOBISTEGO - all in one. Pecety z trudem do tego dociągają, nawet wyposażone w kolejne protezy soft i hardware'owe.

Wszystko w jednym, za wyjątkiem - MMI. Panie Jobs i spółka - czekam.

"Lepsi wolą Pepsi". Nie rozpowszechniło się to hasło, choć to dobry bonmot, żartobliwe opisujący peerlowski podział Polski na strefę zasięgu Coca-coli i Pepsi Coli.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl