IPv6 VS IPv4 - Sieci telekomunikacyjne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

IPv6 VS IPv4

Awatar użytkownika
Artur Kulikowski
Pisałem kiedyś pracę magisterską o zabezpieczeniach sieci opartej na IPv6 ... prof G... podśmiewał się z tego, wielu znajomych również stwierdziło, że wprowadzanie IPv6 to bezsensowne działania utrudniające życie. Chciałbym poznać opinię innych użytkowników.

dla tych co będą pisali nie znając tematu polecam wpis do bazy wiedzy

[url=www.elektroonline.pl/a/131,Omowiene_IPv6,baza_wiedzy]www.elektroonline.pl/a/131,Omowiene_IPv6,baza_wiedzy[/url]


cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marek Przewodowski
Może nie tyle bezsensowne co trudne w zrealizowaniu. IPv6 ma szanse wdrożenia ale to będzie wymagało czasu. Nie wiem na jakim etapie są prace mające na celu zgodną współpracę IPv4 i IPv6 ale wydaje mi się, że nie będzie całkowitego zaniku obecnej adresacji. Spodziewam się jakiegoś rewolucyjnego rozwiązania wykorzystującego te dwie wersje. PS. czy to prawda, że trwają prace nad IPv9 ?
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski
Powiem Ci szczerze, że o IPv9 jeszcze nie słyszałem ale co do zgodności IPv6 i 4 -ki są wersję adresu IPv6 z osadzonym IPv4

http://www.dvhardware.net/article2743.html

ktoś tam pisze że to nie wypał ;) że dwa lata miną zanim zaczną się rozmowy o tym... ale wiadomości w necie są teraz takie że każdy pisze co chce... WEB 2.0

Zainteresuję się tą tematyką. Jakbyś coś słyszał daj nam znać ;)

pzdr
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Grzegorz Kraszewski
Artur Kulikowski
prof G... podśmiewał się z tego, wielu znajomych również stwierdziło, że wprowadzanie IPv6 to bezsensowne działania utrudniające życie.

Swego czasu istniała pewna psychoza kończenia się puli adresów IP v4. Wydaje się, że obecnie dzięki masowemu rozpowszechnieniu się prostych we wdrożeniu rozwiązań z IP NAT i forwardowaniem portów parcie na publiczne adresy IP v4 trochę zelżało. Tym bardziej, że czasem "leżenie za NAT-em" ma swoje zalety, jak choćby utrudnienie DDoS-owania i innych ataków i ogólnie lepszą kontrolę nad tym co się dzieje w sieci np. firmowej. A że wprowadzenie IP v6 to nie jest bułka z masłem, wszystkim się nieco przestało spieszyć... Moim więc zdaniem niekoniecznie niewypał, ale pełne przejście na IP v6 to jeszcze sprawa kilkunastu co najmniej lat.

Jedyne, co może ten stan zmienić, to masowe wyposażanie w łączność IP produktów codziennego użytku, słynne "każda żarówka z adresem IP". Ale tak naprawdę pełno w tym temacie bełkotu marketingowego, nie bardzo wiadomo jakie mają być z tego korzyści, a konsumenci nie mają ochoty ponosić dodatkowych kosztów. Traktuję to na razie jako modny temat do dywagacji... Osobiście wolałbym, żeby wszystkie żarówki w moim mieszkaniu miały adres 192.168.x.x, wtedy będę wiedział kto nimi steruje... ;-)
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Kamil Wróblewski
Ta psychoza nadal istnieje. Ale już tak się o tym głośno nie mówi. A problem nadal istnieje. Najnowsze raporty mówią o wyczerpaniu się puli adresów IANA we wrześniu 2011 roku, czyli za niecałe dwa lata. Adresy z puli RIR-ów mają się wyczerpać w ciągu kolejnych kilkunastu miesięcy. Ale podejrzewam, że szybciej stworzy się rynek adresów internetowych, niż uda się w znacznym procencie wdrożyć IPv6. Ale w sumie kto wie co to będzie, jak sytuacja przyprze providerów do muru...
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Anna Wróblewska

A w Wielkiej Brytanii pojawiły się pomysły aby numerem IPv6 zastąpić numery NIN (National Insurance Number) czyli odpowiednik naszego PESELu. Anglicy proponują aby ujednolicić "znakowanie" ludzi na całym świecie dzięki możliwościom jakie daje IPv6.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Wojciech Fiuk

Pani Aniu, (ładny listek), czy Pani zauważyła że pytanie i odpowiedz dzieli przepaść czasowa,

co ma też dobre strony, bo widać że przez 3 lata nic się nie stało. 

Na razie wybitni specjaliści kombinują aby udało się w tym roku wydać nowe super zabezpieczone 

specjalnym czipem, dowody osobiste. Podobno w lipcu...

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Zielonek

Wdrożenie IPv6 oznacza duże inwestycje m.in. dla naszych dostawców internetu. Dopóki nie będą mieli noża na gardle to nie będą wydawali pieniędzy - bo po co?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl