Połaczenie grzejników z podłogówką - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne Połaczenie grzejników z podłogówką
REKLAMA
REKLAMA

Połaczenie grzejników z podłogówką

Awatar użytkownika
Eryk SP

Czy warto łączyć grzejniki drabinkowe w łazience z podłogówka i grzałka elektryczną? Czy ktoś z Was ma taki grzejnik? Bo mam piec na pellet i wszędzie podłogówka i zastanawiam się co zrobić z tymi nieszczęsnymi drabinkami w łazienkach, czy warto je dogrzewać grzałkami?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
piotr rak

Warto mieć grzejniki drabinkowe w łazienkach na oddzielnych rozdzielaczach gdzie jest wyższa temp. Często przed sezonem lub po możesz dogrzewać łazienki. Zobacz sobie grzejniki łazienkowe w takim Leroy Merlin. Obecnie w marketach jest wiele rożnych modeli. Podpowiem, ze na stronie internetowej jest większy wybór niż w sklepie stacjonarnym. Szczególnie jeśli chciałbyś zamontować sobie jakiś model premium. 

Poza tym dobrze przypilnuj takiej instalacji - jeżeli nie zastosujesz na rozdzielaczu na powrocie rtl-a to faktycznie temperatura na podłodze będzie wysoka, ja mam małą łazienkę i mam właśnie taki układ , drabinka z drabinki podłogówka a na rozdzielaczu RTL, działa już 10 lat. Jest też inna możliwość, są specjalne zawory do takiego układu np Oventrop 1184189.

Poniżej jest schemat:

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl