Ochrona przed przepięciami dla wielkiej ilości sygnałów? Tylko TERMITRAB complete! - PHOENIX CONTACT - OCHRONA PRZED PRZEPIĘCIAMI - OGRANICZNIKI TTC - TERMITRAB COMPLETE
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Ochrona przed przepięciami dla wielkiej ilości sygnałów? Tylko TERMITRAB complete!
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ochrona przed przepięciami dla wielkiej ilości sygnałów? Tylko TERMITRAB complete!

fot. TERMITRAB complete

Kompletna rodzina produktów TERMITRAB to dostosowany asortyment produktów do wszystkich zastosowań w instalacjach pomiaru i kontroli.

W obwodach pomiaru i sterowania  przekazywana jest szeroka gama sygnałów. Wymaga to coraz większej gęstości pakowania. Nowa rodzina  TERMITRAB complete  to zakres produktów, który zapewnia ochronę przed przepięciami rozpoczynając od szerokości ogranicznika 3,5 mm, spełnia ten wymóg.  Jest to możliwe dzięki nowym  połączeniom  Push-in oraz zastosowania szczególnie elementów składowych.

Ograniczniki przepięć o szerokości  całkowitej 6 mm również posiadają niespotykane wersje obwodów i cechy produktu. TERMITRAB complete zwiększa dostępność systemu i znaczne zmniejszenie wymaganej przestrzeni.

572 sygnały na 1 metrze szyny

Rys 1:  572 sygnały na 1 metrze szyny

TERMITRAB complete zapewnia też mechaniczną sygnalizację na ogranicznikach. Jest to inicjowane przez urządzenie odłączające, w ograniczniku przepięć  co zapewnia bezpieczeństwo  w przypadku przeciążenia.  Do wyboru można użyć opcjonalnych modułów zdalnego sterowania do onitorowania zdalnego kanału komunikacyjnego w każdym module ochronnym za pośrednictwem bariery fotoelektrycznej.  Jeśli  wiązka światła jest przerwana, styk bez-potencjałowy  przekazuje wiadomość grupową do pomieszczenia kontrolnego. Korzyść to wiedza o statusie grup ograniczników a w razie potrzeby można szybko wymienić przeciążony ogranicznik. W ten sposób można monitorować ograniczniki po 40 w grupie.

Sygnalizacja zdalnaRys 2: Sygnalizacja zdalna   

Kompletna rodzina  produktów TERMITRAB to dostosowany asortyment produktów do wszystkich zastosowań w  instalacjach pomiaru i kontroli. Znajdziesz  idealną wersję z portfolio TERMITRAB dla swoich potrzeb. Wybór od prostych, bardzo wąskich urządzeń ochronnych, do produktów z wkładkami ochronnymi z możliwością sprawdzania , sygnalizacją, opcjonalnymi modułami zdalnego sterowania i innymi. Aż do wersji do aplikacji stosowanych w obwodach stosowanych w obwodach Ex.


Rys 3:  Oferta na każda okazję

Odłączniki w listwach zaciskowych zainstalowanych między modułami AKP  a okablowaniem polowym są często stosowane w okablowaniu czujników / napędów. Przerywanie obwodów sygnałowych jest łatwe  dzięki rozłączeniu zacisków w ogranicznikach. Umożliwia to przeprowadzenie pomiarów w obiekcie. TERMITRAB  ze zintegrowanym nożowym odłącznikiem jest kompletnym rozwiązaniem a przy okazji nie można zgubić pomarańczowego elementu odłączającego.

Odłączniki w ograniczniku

Rys 4: Odłączniki w ograniczniku

Podczas okresowej  konserwacji można wymienić wtykowe ogranicznika przepięć
bez konieczności podłączania przewodów. Sygnał pomiarowy nie jest przerywany, a wyniki pomiarów nie są fałszowane.  Zgodnie z normą PN-EN 62305-3 należy regularnie sprawdzać ograniczniki przepięć, do czego służy przenośne laboratorium  CHECKMASTER 2. W efekcie można otrzymać raport jako dowód wykonania  kontroli.

CHECKMASTER 2 gotowy do badania ograniczników TTCRys 5: CHECKMASTER 2 gotowy do badania ograniczników TTC

Rodzina TERMITRAB complete to optymalna odpowiedź na zagadnienie ochrony wielkiej ilości obwodów sygnałowych.

Przeczytaj więcej

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Phoenix Contact Sp. z o.o.
Phoenix Contact Sp. z o.o.
ul. Bierutowska 57-59, Wrocław
tel.  071 39 80 410
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl