Nowe rozdzielnice vega - ROZDZIELNICA - ROZDZIELNICA NISKIEGO NAPIĘCIA - ROZDZIELNICE NN - HAGER - IP40 - ROZDZIELNICE NISKONAPIĘCIOWE - EASY WALL FIXATION - ROZDZIELNICE NATYNKOWE - IK07 - TEHALIT LF
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Nowe rozdzielnice vega
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe rozdzielnice vega

fot. Hager

W ciągu kilku ostatnich lat instalacje w budownictwie mieszkaniowym ulegały rewolucyjnym i jednocześnie ewolucyjnym zmianom. Podyktowane one były rozwiązaniami technologicznymi dostępnymi w urządzeniach codziennego użytku, w tym sprzętach AGD. W dzisiejszych czasach przed instalacją elektryczną stawia się dużo większe wymagania niż tylko zapewnienie zasilania danego obiektu, a sprzęt AGD jest już tylko sporadycznie jednofunkcyjny. Możemy obserwować, jak na naszych oczach dokonują się przełomowe zmiany i zaczynamy mówić o Internecie przedmiotów IoT (Internet of Things).

W tym czasie inżynierowie firmy Hager prowadzili badania i prace mające na celu spełnienie wymogów współczesnych instalacji i oczekiwań instalatorów. W wyniku tych prac powstała nowa rozdzielnica vega.

Rozwiązania zastosowane w rozdzielnicach vega stawiają ją na czołowym miejscu w swojej klasie produktów ze względu na innowacyjność, a równocześnie funkcjonalność. Przewidziana jako rozdzielnica natynkowa, pozwala na umiejscowienie jej w dowolnym miejscu na ścianie.

Easy Wall Fixation

Zgodność z normami gwarantuje bezpieczeństwo dla osób postronnych. Rozdzielnice mogą być stosowane w budownictwie mieszkalnym (jedno- i wielorodzinnym), a także w obiektach takich jak biura, szkoły, czy hotele. Zastosowanie tworzyw bezhalogenowych potwierdza troskę nie tylko o użytkowników, ale i o środowisko naturalne.

Opracowano unikalny system ‘Easy Wall Fixation’, posiadający cztery obrotowe uchwyty, które umożliwią niwelowanie ewentualnych błędów i niedokładności popełnionych w trakcie wiercenia w ścianie.

 

Rozdzielnica posiada dużą przestrzeń na prowadzenie przewodów oraz kilka systemów ich mocowania

Szyny aparatowe, o rozstawie 150 mm podwyższają komfort instalatorów, są dodatkowo przewidziane do mocowania na dwóch głębokościach. System nośny szyn TH został tak zaprojektowany, by w łatwy sposób zdemontować każdą szynę z osobna lub wszystkie jednocześnie.

Rozdzielnica posiada dużą przestrzeń na prowadzenie przewodów oraz kilka systemów ich mocowania

Aparatura zamontowana wewnątrz rozdzielnic vega jest dostępna na czas pomiarów lub przebudowy instalacji pod maskownicami, które można w łatwy sposób zdjąć z pojedynczych rzędów.

Zaciski N i PE w wersji podstawowej występują jako zaciski śrubowe, ale dla bardziej wymagających instalatorów zostały przygotowane opcjonalne nośniki pod zaciski sprężynowe (Quick Connect).

Wszechstronność nowych rozdzielnic vega podkreśla fakt, że można je ze sobą łączyć w pionie i poziomie dopasowując podział przestrzeni do instalacji prowadzonych w domu. W rodzinie rozdzielnic vega znajdują się wersje elektryczna i teletechniczna, co dodatkowo podnosi atrakcyjność tego produktu.

Całość została dopracowana pod względem estetycznym, aby zaspokoić najbardziej wymagających użytkowników.
Dodatkowym aspektem jest możliwość doprowadzenia przewodów w kanałach tehalit LF. Specjalnie zaprojektowane przepusty kablowe zapewniają największą powierzchnię roboczą, zapewniając wygodę instalatorom. Przepusty w połączeniu z kanałami tehalit LF gwarantują zachowanie stopnia szczelności.

Rozdzielnica Hager vega z kanałami tehalit LF

To tylko podstawowe cechy nowych rozdzielnic vega. Pozostałe szczegóły, takie jak uchwyt do przechowywania dokumentacji czy specjalna konstrukcja zawiasów pozwalająca na montaż rozdzielnic w narożniku pomieszczenia stanowią wartość dodaną do produktu, który firma Hager oferuje do najbardziej wymagających użytkowników.

Podstawowe dane techniczne:

  • rozdzielnica natynkowa
  • możliwość łączenia poziomego i pionowego
  • prąd znamionowy 90A / 125A (w zależności od wielkości obudowy)
  • dostępne wielkości: 1x18 do 4x18 modułów
  • stopień szczelności: IP40
  • odporność na uderzenia: IK07
  • II klasa ochronności

Więcej informacji na naszej stronie: www.hager.pl

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Hager Polo Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 10, Tychy
tel.  +48 32 32 40 100
fax.  +48 32 32 40 150
www.hager.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl