Cyfrowy świat to już teraźniejszość – ABB na targach Energetab - ABB - ENERGETAB - PRZEMYSŁ 4.0 - ABB ABILITY - ENERGETAB 2017
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Cyfrowy świat to już teraźniejszość – ABB na targach Energetab
drukuj stronę
poleć znajomemu

Cyfrowy świat to już teraźniejszość – ABB na targach Energetab

fot. ABB

Cyfryzacja przemysłu oraz rynku elektroenergetycznego staje się faktem i wiele wskazuje na to, że tegoroczne Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB upłyną pod takim właśnie hasłem.

Firma ABB zamierza zaprezentować podczas tej największej imprezy branżowej swoje propozycje w zakresie „Przemysłu 4.0”, a digitalizacja stanie się motywem przewodnim stoiska (pełna oferta targowa ABB na: abb.pl/energetab-2017). Jubileuszowe 30. już targi ENERGETAB odbędą się w tym roku w dniach 12-14 września 2017 w Bielsku-Białej.

Przemysł 4.0

Od wielu lat mówi się o cyfryzacji procesów przemysłowych oraz koncepcji „Przemysłu 4.0”. Do niedawna była to futurystyczna wizja inżynierów-wizjonerów, a firmy technologiczne i inżynierskie z dumą prezentowały swoje prototypowe produkty, by sondować rynek pod kątem zainteresowania nowymi technologiami. Jednak świat energetyczny i przemysłowy dość szybko zamienił życzliwe zainteresowanie digitalizacją w realne zapotrzebowanie na tego typu wyroby.

 – Widzimy coraz większe oczekiwania rynku w zakresie cyfryzacji urządzeń przemysłowych i infrastruktury energetycznej. To już nie firmy technologiczne próbują kreować rynek, ale użytkownicy urządzeń oczekują konkretnej oferty w tym zakresie – uważa Krzysztof Pałgan, dyrektor handlowy ABB Sp. z o.o. – Dlatego podczas tegorocznych targów ENERGETAB zaprezentujemy naszą ofertę w zakresie cyfryzacji procesów i infrastruktury przemysłowej oraz energetycznej, zarówno od strony pomiarów, zarządzania poszczególnymi urządzeniami i całymi sieciami elektroenergetycznymi, ale również pod kątem analizy danych, stanu urządzeń i przypominania użytkownikom o potrzebie i terminie różnych zabiegów eksploatacyjnych i serwisowych.

ABB Ability

Firma ABB od dłuższego czasu przygotowuje się do cyfrowej rewolucji. Dzisiaj może spełniać w tym zakresie nawet najbardziej wyśrubowane oczekiwania rynku. Przygotowana i wdrożona koncepcja ABB Ability to cyfrowy ekosystem w pełni realizujący idee Internetu rzeczy i „Przemysłu 4.0”. Wykorzystując nieprzebrane zasoby chmury obliczeniowej łączy w sobie tysiące danych pobieranych na bieżąco z pracujących maszyn i urządzeń ze specjalistyczną wiedzą inżynierską oraz kilkudziesięcioletnim doświadczeniem inżynierów i serwisantów. Wszystko jest okraszone zaawansowaną analityką, realizowaną przez oprogramowanie przygotowywane w centrach badawczych i centrach rozwoju oprogramowania ABB. Choć wciąż o cyfryzacji przemysłu mówimy w czasie przyszłym, to już dzisiaj klienci z ponad 20 branż mogą korzystać z 36 cyfrowych usług, realizowanych dla ponad 180 produktów ABB przygotowanych do współpracy w ramach Internetu rzeczy. To urządzenia, systemy i usługi standardowo przystosowane do generowania danych i przesyłania ich do systemów nadrzędnych. Ponad 55 proc. sprzedawanych przez ABB wyrobów związanych jest z oprogramowaniem i urządzeniami obsługiwanymi cyfrowo.

 – Nie jesteśmy w stanie zaprezentować podczas kilkudniowych targów całej naszej oferty produktów spełniających wymogi ABB Ability, dlatego pokażemy tylko kilka najciekawszych rozwiązań. O wszystkich innych wyrobach, a także o całej koncepcji, będzie można porozmawiać z naszymi specjalistami – mówi Krzysztof Pałgan. – Nasi targowi goście będą mogli zapoznać się z modułem rozdzielni PASS M0 Digital, ekologiczną rozdzielnią Airplus, zobaczyć jak realizowany jest monitoring pracy rozdzielni niskiego napięcia, przyjrzeć się informatycznemu narzędziu wspomagającemu pracę projektantów układów elektroenergetycznych, a także obejrzeć napęd ACS 580 MV, którego koncepcja zrodziła się w Aleksandrowie Łódzkim i tam też została zrealizowana.

Cyfryzacja przemysłu to już teraźniejszość

Przykładów wykorzystania możliwości ABB Ability jest na świecie całkiem sporo, ale zdaniem Krzysztofa Pałgana również w naszym kraju widać realne zainteresowanie technologiami cyfrowymi i powstają już pierwsze projekty, w których wykorzystuje się możliwości przesyłu i analizy danych. Poza tym, coraz częściej dochodzi do spotkania nie tylko inicjowanych przez producentów rozwiązań, ale sami klienci pytają o konkretne rozwiązania i technologie. Wśród zainteresowanych pojawiają się również przedstawiciele spółek dystrybucyjnych energii elektrycznej, które w obszarach innowacyjności zaczynają poszukiwać rozwiązań ułatwiających i usprawniających zarządzanie infrastrukturą.

 – Doskonałą okazją, aby spotkać się i porozmawiać na temat cyfrowej rewolucji w przemyśle, będą właśnie targi ENERGETAB – podsumowuje Krzysztof Pałgan. – Smart grid, system prosumencki czy elektromobilność to już nie przyszłość, ale teraźniejszość, dlatego zapraszamy na nasze stoisko wystawiennicze, gdzie udowodnimy, że firma ABB jest już gotowa na pełne wsparcie swoich klientów w zakresie digitalizacji przemysłu i elektroenergetyki.

Zapraszamy na stoisko ABB: hala A, stoisko nr 30.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl