Do czego potrzebny jest system przeciwoblodzeniowy? Topnienie i ponowne zamarzanie lodu może być przyczyną uszkodzenia dachów oraz rynien, a ciężkie sople lodu przy spadaniu mogą spowodować obrażenia osób. Ponadto stojąca woda może przeciekać przez ściany wewnętrzne i kapać na wyposażenie budynku. Technologia Raychem pozwala zachować drożność rynien i rur spustowych.
Samoregulujące systemy przeciwoblodzeniowe Raychem powodują topnienie śniegu i lodu i utworzenie drogi odprowadzającej powstałą wodę z dachu, rynien i rur spustowych.
Systemy Raychem są przeznaczone i niezbędne dla wszystkich rodzajów budynków, w tym budynków mieszkalnych, komercyjnych, publicznych i zabytkowych.
System może być użyty do:
Podczas, gdy tradycyjny przewód grzejny ma stałą mocą, samoregulujący przewód grzejny automatycznie zwiększa swoją moc grzewczą w wodzie lodowej i zmniejsza ją w suchym powietrzu.
1. Inteligentne, samoregulujące przewody grzejne pozwalają oszczędzać energię
Konwencjonalne przewody posiadają stałą moc grzejną niezależnie od temperatury. Samoregulujący przewód grzejny automatycznie zwiększa moc grzewczą w wodzie lodowej i zmniejsza ją w suchym powietrzu.
2. Bezpieczne i praktyczne w montażu
Samoregulujące przewody do odladzania dachów Raychem posiadają odporną na promieniowanie UV powłokę zewnętrzną z modyfikowanych poliolefin zapewniającą długi czas eksploatacji - nawet przy wystawieniu na wszystkie możliwe czynniki atmosferyczne. Łatwy w montażu przewód grzejny może służyć również do odladzania dachów. Przewody grzejne mona docinać na wymiar i umieszczać blisko siebie w rynnach bez ryzyka przegrzania lub przepalenia się.
3. Skróć czas montażu dzięki systemom szybkozłączy
Łatwe wykonanie połączenia zasilającego lub rozgałęzienia. System złączy RayClic pozwala skrócić czas instalacji o 80%: wszystko, czego potrzeba to włożenie przewodu ze zdjętą izolacją do modułu RayClic i dokręcenie dwóch śrub.
4. Ekonomiczne w eksploatacji
Systemy Raychem włączają się tylko po wykryciu przez czujniki jednostki sterującej EMDR-10 niskiej temperatury i wilgoci - pozwala to obniżyć zużycie energii oraz koszty eksploatacji. Jeśli nie ma wilgoci, nie ma też śniegu. Przewód grzejny jest wyłączony przy bardzo niskiej temperaturze powietrza (brak topnienia) i gdy temperatura wzrośnie ponad wartość nastawy sterownika, a także przy braku wilgoci.
REKLAMA |
REKLAMA |