Inteligentne zarządzanie domową instalacją elektryczną w systemie PRESTO marki Ospel - INTELIGENTNY DOM - AUTOMATYKA DOMOWA - OSPEL - MULTIŁĄCZNIKI - PRESTO - PRESTO HOME
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Inteligentne zarządzanie domową instalacją elektryczną w systemie PRESTO marki Ospel
drukuj stronę
poleć znajomemu

Inteligentne zarządzanie domową instalacją elektryczną w systemie PRESTO marki Ospel

fot. Aplikację PRESTO HOME można uruchomić na dowolnym urządzeniu mobilnym

Zastosowanie w budynkach mieszkalnych pełnej automatyki istotnie wpływa na poprawę komfortu domowników, ułatwiając im codzienne życie. Koncepcja tzw. inteligentnych domów, których właściciele mogą szybko i wygodnie sterować poszczególnymi instalacjami z jednego miejsca, dostosowując je do własnych oczekiwań, to rozwiązanie, które w ostatnich latach zyskuje na popularności. W zarządzaniu pracą oświetlenia, ogrzewania, wentylacji czy rolet w każdym z pomieszczeń pomóc może innowacyjny system zdalnego sterowania PRESTO marki Ospel.

Automatyka, która przyjdzie Ci z pomocą

System zdalnego sterowania PRESTO marki Ospel to sprawdzony sposób na usprawnienie funkcjonowania gospodarstwa domowego. Ten inteligentny system, którego podstawą jest innowacyjny multiłącznik, umożliwia komfortowe zarządzanie wszystkimi elementami instalacji elektrycznej: włączanie i wyłączanie świateł, regulację temperatury, a także sterowanie roletami, wentylatorami czy alarmem. Co więcej, zastępując tradycyjny osprzęt elektryczny multiłącznikami PRESTO, użytkownicy mogą również z jednego miejsca kontrolować pracę wszystkich gniazd wtykowych w pomieszczeniu czy też definiować strefy chronione, poprzez określenie miejsc niedostępnych dla osób niepowołanych.

Na korzyść propozycji firmy Ospel dodatkowo przemawia fakt, że decyzja o zastosowaniu we własnym domu inteligentnego systemu PRESTO nie wymaga wprowadzania istotnych zmian w dotychczasowej instalacji, a sam montaż może odbywać się stopniowo. Mutliłącznik instalowany jest w miejscu tradycyjnego łącznika i może on działać niezależnie w obrębie jednego pomieszczenia. W przypadku zastosowania urządzeń w kilku miejscach domu, połączeniu ich cyfrową magistralą CAN, powstaje maksymalnie funkcjonalny system, którym sterować można nie tylko ręcznie ale również przy pomocy pilota zdalnego sterowania. Połączenie wspomnianych urządzeń powoduje, że  w systemie uaktywnia się dodatkowa funkcja interkomu, dająca możliwość głosowej komunikacji pomiędzy pomieszczeniami, w których zainstalowane są multiłączniki.

Multiłącznik GES-100

Multiłącznik GES-100

 

Zarządzaj domem kiedy chcesz i skąd chcesz

Elegancki i niezwykle funkcjonalny multiłącznik PRESTO marki Ospel to urządzenie, które stanowi postawę całego systemu zarządzania domową instalacją elektryczną. Jego dopełnieniem i zarazem rozwinięciem jest wyjątkowy moduł centralny, który umożliwia kontrolowanie wszystkich funkcji systemu z dowolnego miejsca na świecie.

Sterownik centralny SC-A100 działa w oparciu o aplikację PRESTO HOME, którą uruchomić można na dowolnym urządzeniu mobilnym (tablet, laptop czy smartfon) posiadającym dostęp do lokalnej sieci domowej za pośrednictwem technologii Wi-Fi lub VPN. W praktyce oznacza to, że do wygodnego zarządzania oświetleniem, wentylacją czy czujnikami ruchu w domu nie trzeba dokupować nowego urządzenia – można to robić za pośrednictwem posiadanego sprzętu.

Zastępując tradycyjny osprzęt elektryczny multiłącznikami PRESTO użytkownicy mogą z jednego miejsca kontrolować pracę wszystkich gniazd wtykowych w pomieszczeniu, fot. Ospel

Zastępując tradycyjny osprzęt elektryczny multiłącznikami PRESTO użytkownicy mogą z jednego miejsca kontrolować pracę wszystkich gniazd wtykowych w pomieszczeniu
 

Jakie jeszcze możliwości, poza sterowaniem instalacją elektryczną z dowolnego miejsca na świecie, oferuje PRESTO HOME?

Przede wszystkim umożliwia on kontrolę lub zmianę parametrów światła, ogrzewania czy ustawienia rolet o każdej porze dnia i nocy. Co więcej, posiada również opcję tworzenia indywidualnych planów kalendarzowych oraz definiowania tzw. cykli tygodniowych, obejmujących harmonogramy prac rolet, ogrzewania czy aktywowania stref ochronnych.

Z punktu widzenia użytkownika ważne jest również, że sterownik  może wysyłać automatyczne powiadomienia o grożących domownikom niebezpieczeństwach: wykryciu gazu, dymu, tlenku węgla czy próbie włamania.

Więcej informacji: www.ospel-presto.pl

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
OSPEL S.A.
ul. Główna 128, Wierbka
tel.  32 / 67 37 106 – 110
fax.  32 / 75 08 499
www.ospel.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl