Inteligentne zarządzanie domową instalacją elektryczną w systemie PRESTO marki Ospel - INTELIGENTNY DOM - AUTOMATYKA DOMOWA - OSPEL - MULTIŁĄCZNIKI - PRESTO - PRESTO HOME
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Inteligentne zarządzanie domową instalacją elektryczną w systemie PRESTO marki Ospel
drukuj stronę
poleć znajomemu

Inteligentne zarządzanie domową instalacją elektryczną w systemie PRESTO marki Ospel

fot. Aplikację PRESTO HOME można uruchomić na dowolnym urządzeniu mobilnym

Zastosowanie w budynkach mieszkalnych pełnej automatyki istotnie wpływa na poprawę komfortu domowników, ułatwiając im codzienne życie. Koncepcja tzw. inteligentnych domów, których właściciele mogą szybko i wygodnie sterować poszczególnymi instalacjami z jednego miejsca, dostosowując je do własnych oczekiwań, to rozwiązanie, które w ostatnich latach zyskuje na popularności. W zarządzaniu pracą oświetlenia, ogrzewania, wentylacji czy rolet w każdym z pomieszczeń pomóc może innowacyjny system zdalnego sterowania PRESTO marki Ospel.

Automatyka, która przyjdzie Ci z pomocą

System zdalnego sterowania PRESTO marki Ospel to sprawdzony sposób na usprawnienie funkcjonowania gospodarstwa domowego. Ten inteligentny system, którego podstawą jest innowacyjny multiłącznik, umożliwia komfortowe zarządzanie wszystkimi elementami instalacji elektrycznej: włączanie i wyłączanie świateł, regulację temperatury, a także sterowanie roletami, wentylatorami czy alarmem. Co więcej, zastępując tradycyjny osprzęt elektryczny multiłącznikami PRESTO, użytkownicy mogą również z jednego miejsca kontrolować pracę wszystkich gniazd wtykowych w pomieszczeniu czy też definiować strefy chronione, poprzez określenie miejsc niedostępnych dla osób niepowołanych.

Na korzyść propozycji firmy Ospel dodatkowo przemawia fakt, że decyzja o zastosowaniu we własnym domu inteligentnego systemu PRESTO nie wymaga wprowadzania istotnych zmian w dotychczasowej instalacji, a sam montaż może odbywać się stopniowo. Mutliłącznik instalowany jest w miejscu tradycyjnego łącznika i może on działać niezależnie w obrębie jednego pomieszczenia. W przypadku zastosowania urządzeń w kilku miejscach domu, połączeniu ich cyfrową magistralą CAN, powstaje maksymalnie funkcjonalny system, którym sterować można nie tylko ręcznie ale również przy pomocy pilota zdalnego sterowania. Połączenie wspomnianych urządzeń powoduje, że  w systemie uaktywnia się dodatkowa funkcja interkomu, dająca możliwość głosowej komunikacji pomiędzy pomieszczeniami, w których zainstalowane są multiłączniki.

Multiłącznik GES-100

Multiłącznik GES-100

 

Zarządzaj domem kiedy chcesz i skąd chcesz

Elegancki i niezwykle funkcjonalny multiłącznik PRESTO marki Ospel to urządzenie, które stanowi postawę całego systemu zarządzania domową instalacją elektryczną. Jego dopełnieniem i zarazem rozwinięciem jest wyjątkowy moduł centralny, który umożliwia kontrolowanie wszystkich funkcji systemu z dowolnego miejsca na świecie.

Sterownik centralny SC-A100 działa w oparciu o aplikację PRESTO HOME, którą uruchomić można na dowolnym urządzeniu mobilnym (tablet, laptop czy smartfon) posiadającym dostęp do lokalnej sieci domowej za pośrednictwem technologii Wi-Fi lub VPN. W praktyce oznacza to, że do wygodnego zarządzania oświetleniem, wentylacją czy czujnikami ruchu w domu nie trzeba dokupować nowego urządzenia – można to robić za pośrednictwem posiadanego sprzętu.

Zastępując tradycyjny osprzęt elektryczny multiłącznikami PRESTO użytkownicy mogą z jednego miejsca kontrolować pracę wszystkich gniazd wtykowych w pomieszczeniu, fot. Ospel

Zastępując tradycyjny osprzęt elektryczny multiłącznikami PRESTO użytkownicy mogą z jednego miejsca kontrolować pracę wszystkich gniazd wtykowych w pomieszczeniu
 

Jakie jeszcze możliwości, poza sterowaniem instalacją elektryczną z dowolnego miejsca na świecie, oferuje PRESTO HOME?

Przede wszystkim umożliwia on kontrolę lub zmianę parametrów światła, ogrzewania czy ustawienia rolet o każdej porze dnia i nocy. Co więcej, posiada również opcję tworzenia indywidualnych planów kalendarzowych oraz definiowania tzw. cykli tygodniowych, obejmujących harmonogramy prac rolet, ogrzewania czy aktywowania stref ochronnych.

Z punktu widzenia użytkownika ważne jest również, że sterownik  może wysyłać automatyczne powiadomienia o grożących domownikom niebezpieczeństwach: wykryciu gazu, dymu, tlenku węgla czy próbie włamania.

Więcej informacji: www.ospel-presto.pl

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
OSPEL S.A.
ul. Główna 128, Wierbka
tel.  32 / 67 37 106 – 110
fax.  32 / 75 08 499
www.ospel.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl