Oscyloskop TENMA - wszechstronne narzędzie - OSCYLOSKOP - KONKURS - AGH - SYMULATOR LOTNICZY - CLEAN-ROOM
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Oscyloskop TENMA - wszechstronne narzędzie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Oscyloskop TENMA - wszechstronne narzędzie

Awatar użytkownika
autor: Piotr Rzeszut

Oscyloskop to urządzenie nieodzowne w trakcie prowadzenia jakichkolwiek prac związanych z urządzeniami elektronicznymi. Oscyloskop Tenma znakomicie uzupełniłby wyposażenie domowego warsztatu w czasie prac nad różnymi projektami.

Projekt symulatora lotów

Avionetka

Jednym z projektów, który realizuję i w czasie realizacji którego skorzystałbym z oscyloskopu byłby projekt symulatora lotów. Planowane jest zbudowanie symulatora lotów full-flight, gdzie elektronika często docelowo znajdować będzie się w miejscach trudno dostępnych. Oscyloskop przenośny z multimetrem byłby świetnym narzędziem do diagnozowania ewentualnych problemow w systemie, gdzie często skorzystanie z normalnego oscyloskopu byłoby utrudnione. Powyżej prezentuję zdjęcie dwóch pierwszych prototypowych modułów elektronicznych, które pełnić będą role układów wejścia/wyjścia. Urządzenie oparte będzie na magistrali CAN, z komputerem komunikować będzie się za pomocą interfejsu USB. Sercem prezentowanych układów są mikro kontrolery rodziny STM32F1.

 

Sterownik magnesu kwadrupolowego

Regulator do elektromagnesu

Projektem, który jest obecnie w fazie finalnej realizacji jest projekt sterownika elektromagnesu dwuosiowego. Jest to urządzenie które ma zapewniać sprzężenie zwrotne pomiędzy prądem zasilającym dwa prostopadłe elektromagnesy a polem mierzonym wewnątrz takiego układu. Do realizacji tego sprzężenia zastosowano mikro-kontroler STM32F407, na którym realizowany jest algorytm PID. Oscyloskop byłby tu przydatny przy strojeniu parametrów tego regulatora bez udziału oprogramowania komputerowego, gdyż wyjściem z mojego układu jest napięcie sterujące źródłami prądowymi sterowanymi napięciem.

 

Clean-room

Jak widać po moim zdjęciu profilowym, czasem prowadzę różne prace w pomieszczeniach typu celan-room. Tu przenośny oscyloskop byłby nieodzowny w niektórych momentach, gdyż wniesienie do takiego pomieszczenia urządzenia z wieloma zakamarkami i wywietrznikami jest zabronione - takie przenośne urządzenie byłoby możliwe do odpowiedniego oczyszczenia i wykorzystania w czasie prac w tego typu pomieszczeniach oraz ewentualnej diagnostyki sprzętu tam pracującego.

 

Sky is the limit - inne projekty

Oczywiście na tym nie koniec - elektronika jest moją pasją, zatem wkrótce realizować będę kolejne ciekawe projekty, m. in. automatyczny przełącznik analogowego sprzętu pomiarowego (umożliwiający zmianę konfiguracji aparatury pomiarowej bez przełączania kabli), układ do monitorowania czystości powietrza z interfejsem WiFi. 

Ponadto czynnie biorę udział w pracach w Kole Naukowym Elektroników AGH w Krakowie , którego jestem w tym roku przewodniczącym. W ramach jego działalności jest realizowany m. in. projekt symulatora lotów. Koło nasze bierze udział także w zawodach NXP Cup (dawniej Freescale Cup), w których osiągało w poprzednich latach znaczne sukcesy, w szczególności zespół KNE AGH Fideltronik.

Sukcesy AGH KNE Fideltronik

Urządzenie byłoby zatem świetnym wsparciem zarówno w moich prywatnych działaniach, jak i z pewnością pomogło by Koleżankom (tak, tak, mamy w Kole Naukowym zdolne i utalentowane Kobiety) i Kolegom w czasie ich projektów.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Oceń jako:
dodaj do ekspertów
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Politechnika Lubelska Politechnika Lubelska Grupa zrzeszająca studentów i absolwentów Politechniki Lubelskiej
Przedsiębiorcy Przedsiębiorcy Grupa zrzeszająca przedsiębiorców oraz ludzi pragnących założyć własną firmę
Android OS Android OS Grupa dedykowana posiadaczom, fanom, telefonów/smatrtphone'ów z Androidem
Pojazdy elektryczne (EV) Pojazdy elektryczne ... Forum poświęcone pojazdom z napędem elektrycznym lub hybrydowym oraz systemom ich ładowania.
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl