Mobilne drukarki termotransferowe - PHOENIX CONTACT - THERMOFOX - THERMOMARK PRIME - SYSTEMY OZNACZENIOWE
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Mobilne drukarki termotransferowe
drukuj stronę
poleć znajomemu

Mobilne drukarki termotransferowe

fot. Phoenix Contact

Proste w obsłudze, efektywne w działanie, wszechstronne w oznaczaniu. Wyraźne i trwałe oznakowanie odgrywa coraz większą rolę we wszystkich dziedzinach przemysłu, konsekwencją czego jest coraz większe zainteresowanie różnych branż wdrażaniem dedykowanych rozwiązań.

 

 

Ponieważ mamy do czynienia z coraz większym rozproszeniem produkcji, system oznaczania również musi dostosować się do zmieniających się wymagań. Nowe drukarki od Phoenix Contact, pozwalają na kompleksowe oznakowanie i optymalnie nadają się do zastosowań mobilnych.

Oznakowanie złącz, aparatury, przewodów, kabli i instalacji jest bardzo ważne w procesie szybkiej i prawidłowej prefabrykacji szaf sterowniczych, budowy maszyn ,instalacji. Prawidłowe oznakowanie jest bardzo istotne w dziedzinie utrzymania ruchu lub napraw serwisowych. Szybka identyfikacja gwarantuje natychmiastowe i bezbłędne rozpoznanie problemu, dzięki czemu możemy redukować koszty przestoju.  

Dlatego też, prawidłowe i kompleksowe oznakowanie powinno być jednym z głównych czynników, które uwzględniamy na poziomie projektowym maszyny lub szafy sterowniczej, nie tylko ze względu na ekonomiczny aspekt ale też ze względu na bezpieczeństwo użytkownika.   

Mobilne drukarki Thermofox i Thermomark Prime są proste w użyciu nawet w złożonych projektach.

Rys. 1. Mobilne drukarki Thermofox i Thermomark Prime są proste w użyciu nawet w złożonych projektach.


Systemy oznaczeniowe muszą być bardziej mobilne

 W większości firm, drukowanie oznaczników odbywa się na drukarkach stacjonarnych, w specjalnie do tego przeznaczonych działach, które zazwyczaj znajdują się z dala od właściwego miejsca montażu szafy lub uruchomienia maszyny. Niestety w wielu przypadkach okazuje się, że wydrukowane oznaczniki nie pasują do wymagań danej aplikacji lub po prostu uległy zmianie w trakcie uruchomienia. Oczywiście taka sytuacja pociąga za sobą dodatkowe koszty związane z koniecznością dodruku kolejnych oznaczników i stratą cennego czasu.  

Ponieważ firmy stawiają coraz większy nacisk na szybki czas reakcji na zaistniałe potrzeby, elastyczność oraz mobilność rozwiązania jest bardzo pożądaną cechą. W przypadku przenośnych systemów drukowania, możemy wybrać oznacznik pasujący do aplikacji na miejscu montażu i od razu go zadrukować.

Taka elastyczność jest zaletą nie tylko w przypadku montażu szaf sterowniczych ale również w przypadku napraw serwisowych oraz utrzymania ruchu. Coraz więcej użytkowników szuka rozwiązań które ułatwi im przeniesienie złożonego projektu bezpośrednio do miejsca montażu, dzięki czemu będą mogli zredukować czas oraz koszty. Tego nie można dokonać za pomocą standardowych przenośnych drukarek ręcznych, ponieważ mają one ograniczone możliwości wprowadzania danych, chyba że oprogramowanie jest w pełni zintegrowane z systemem drukowania. Użytkownik musi wybierać pomiędzy elastycznością a łatwością wprowadzania danych. Dodatkowo klasyczne drukarki ręczne pracują tylko z materiałami rolkowymi co ogranicza ich pełne wykorzystanie np. podczas oznaczania złącz.    

Rewolucja wśród drukarek mobilnych

 Żeby sprostać tym wszystkim wymaganiom, jakie stawia przed nami współczesny użytkownik, Phoenix Contact wprowadził na rynek zupełnie nowy system drukowania Thermomark Prime.

Thermomark Prime umożliwia wprowadzanie danych przy użyciu dotykowego 7’ ekranu.

Rys. 2. Thermomark Prime umożliwia wprowadzanie danych przy użyciu dotykowego 7’ ekranu.

Jest to termotransferowa drukarka do kart z oznacznikami, która dzięki swoim licznym zaletom znakomicie sprawdza się zarówno jako system stacjonarny jak i przenośny. Drukarkę można obsługiwać za pomocą dedykowanego oprogramowania Clip Project Marking z komputera PC, tak jak każdą drukarkę z oferty Phoenix Contact. 

Podczas pracy poza biurem, w miejscu montażu, oznaczniki mogą być drukowane bez konieczności podpięcia się do komputera PC. Dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu oraz 7” calowemu dotykowemu ekranowi dane do wydruku mogą być wprowadzane bezpośrednio.

Port do podłączenia zewnętrznej klawiatury oraz myszy, pozwoli na szybsze wprowadzanie opisów, przy dużych projektach. Użytkownik który stworzył już projekt w Clip Project Marking, może go przekopiować do drukarki Thermomark Prime za pomocą jednego z pięciu interfejsów – np. kart SD. 

Podczas pracy w terenie drukarka nie wymaga dodatkowego zasilania, dzięki wbudowanej wydajnej baterii, która umożliwia pracę do 6 godzin i wydrukowanie do 500 kart UCT. 

Drukuj gdziekolwiek potrzebujesz

 Ponieważ taśma barwiąca do Thermomark Prime jest zabudowana w kasecie jej wymiana zajmuje jedynie kilka sekund. Żeby zagwarantować użycie właściwej taśmy barwiącej do materiału opisowego, każda kaseta z taśmą posiada kod kreskowy, który jest identyfikowany przez drukarkę podczas montażu. Jej kompaktowa budowa, niewielka waga oraz liczne akcesoria sprawiają, że jest to łatwe w obsłudze urządzenie, sprawdzające się w biurze jak i w terenie. Pomimo niewielkich rozmiarów w dalszym ciągu zapewnia kompleksowe oznakowanie szafy, dzięki ponad 600 dedykowanych materiałów opisowych UCT,UM oraz US. System automatycznego rozpoznawania materiału przez drukarkę, pozwoli na redukcję błędów obsługi.

 Automatyczna detekcja materiału 

Na podstawie kodu perforowanego na materiałach UCT lub kodu kreskowego na materiałach US oraz matrycach drukarka rozpoznaje stosowane komponenty.
Jeżeli nie są one zgodne, pojawia się komunikat o błędzie, dzięki czemu można uniknąć niepoprawnych wydruków.


Przebiegły jak ThermoFOX

 Znakowanie urządzeń, kabli, instalacji oraz złącz w przypadku konserwacji oraz prac związanych z utrzymaniem ruchu często odbywa się bez wcześniejszego planowania. W tych przypadkach potrzebne jest szczególnie uniwersalne i mobilne rozwiązanie. Nowe urządzenie od firmy Phoenix Contact, drukarka termotransferowa Thermofox to inteligentne rozwiązanie, która mimo niewielkich rozmiarów świetnie sprawdza się podczas pracy w terenie.

Thermofox umożliwia szybki wydruk oraz wymianę oznacznika.

Rys. 3. Thermofox umożliwia szybki wydruk oraz wymianę oznacznika.

Thermofox charakteryzuje proste wprowadzanie danych poprzez klawiaturę lub port USB i oprogramowanie Clip Project Marking. Drukarka posiada ponad 300 znaków specjalnych pamięć wewnętrzna na 20 projektów, i dodatkowo potrafi wygenerować aż 8 różnych typów kodów kreskowych. To wszystko w połączeniu z bardzo szerokim zakresem materiałów opisowych od naklejek do 24mm szerokości, termokurczy, oznaczników do przewodów i kabli, kończąc na oznacznikach do złącz sprawia, że żadne zadanie nie będzie stanowiło dla nas problemu.

Wspólna praca

 Port USB w drukarce Thermofox moża wykorzystać również do komunikacji z drukarką Thermomark Prime. Dzięki takiej wymianie, mamy idealne rozwiązanie, które zapewni na możliwość drukowania dowolnych oznaczników w terenie, zarówno kart jak i materiałów rolkowych bez dostępu do komputera PC oraz dodatkowego źródła zasilania. Thermomark Prime i Thermofox to elastyczne i wszechstronne rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw wymaganiom współczesnego przemysłu.   

Co dwie drukarki to…. Thermofox i Thermomark Prime.

Rys. 4. Co dwie drukarki to…. Thermofox i Thermomark Prime.

Więcej informacji o mobilnych drukarkach: www.phoenixcontact.com

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Phoenix Contact Sp. z o.o.
Phoenix Contact Sp. z o.o.
ul. Bierutowska 57-59, Wrocław
tel.  071 39 80 410
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl