Panele operatorskie z SoftPLC, pakietem SCADA i zdalnym serwisem - HMI - SABUR - PANELE OPERATORSKIE - EVERYWARE - CREW EVERYWARE - CODESYS - SOFTPLC
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Panele operatorskie z SoftPLC, pakietem SCADA i zdalnym serwisem
drukuj stronę
poleć znajomemu

Panele operatorskie z SoftPLC, pakietem SCADA i zdalnym serwisem

Seria ESAWARE firmy ESA to nowoczesne i kompletne rozwiązanie do sterowania i wizualizacji instalacji automatyki. Zastosowanie rozwiązania zapewnia stabilną pracę i bezpieczeństwo niezbędne w środowisku przemysłowym. Rodzina ESAWARE składa się z paneli operatorskich z we/wy i Soft PLC CODESYS, pakietu wizualizacyjnego CREW oraz platformy zdalnego dostępu serwisowego do urządzeń i instalacji CREW EVERYWARE. CREW wraz z dostępem do funkcjonalności zdalnego serwisu jest oferowany w cenie paneli operatorskich.

HMI – wizualizacja i sterowanie z Soft PLC

ESAWARE udostępnia kilka typów paneli operatorskich, wśród nich urządzenia z Soft PLC CODESYS,  przeznaczone do rozbudowy za pomocą lokalnych we/wy. CODESYS jest niezależnym sprzętowo narzędziem inżynierskim, które umożliwia programowanie urządzeń automatyki ponad 250 producentów z różnych gałęzi przemysłu. CODESYS jest udostępniany za darmo i umożliwia programowanie aplikacji w językach typowych dla PLC takich jak LD, ST, FBD, SFC i IL. W panelach ESAWARE zainstalowany jest runtime oprogramowania CODESYS, a wersja developerska rozwiązania dostępna jest do pobrania ze strony internetowej www.esa-automation.com . Środowisko do tworzenia aplikacji wizualizacyjnych na panele ESAWARE, CREW, zawiera narzędzia służące do integracji pakietów CREW i CODESYS (można przesyłać zmienne pomiędzy pakietami).
Oprogramowanie narzędziowe ESAWARE CREW dostępne jest w cenie paneli (zarówno w wersji runtime, jak i development).

Moduły we/wy lokalnych

Moduły wejść/wyjść (o nazwie EW600) są przeznaczone do rozbudowy paneli operatorskich z Soft PLC, zapewniając im możliwość jednoczesnej realizacji funkcji wizualizacji i sterowania. Producent udostępnił następujące wersje modułów we/wy lokalnych:  cyfrowe, analogowe, szybkich liczników,  termoparowe, temperaturowe (obsługiwane czujniki: Pt100 / Pt200 / Pt 500 / Pt1000 / Ni100 / Ni1000) i wyjścia PWM.
Wszystkie typy modułów we/wy lokalnych ESAWARE pracują w temperaturze -10 °C do +50 °C , a ich obudowa jest zabezpieczona zgodnie ze stopniem ochrony IP20. W zależności od przekątnej wyświetlacza do panelu można podłączyć od 4 do 16 modułów. Jeżeli liczba lokalnych we/wy jest za mała w stosunku do potrzeb obiektu lub instalacja jest rozproszona, do paneli można podłączać moduły zdalne dowolnych producentów pracujące w sieci EtherCAT. Istnieje także możliwość integracji modułów we/wy komunikujących się w innych sieciach z wykorzystaniem funkcji wymiany danych pomiędzy CREW a CODESYS.

Wizualizacja w CREW

Środowisko ESAWARE CREW umożliwia zaprogramowanie wszystkich platform należących do rodziny (oprócz paneli są to także komputery panelowe i w wykonaniach box). W przypadku paneli operatorskich pakiet CREW jest dostępny bezpłatnie, licencjonowanie na komputery PC uzależnione jest od liczby zmiennych w aplikacji. CREW zapewnia także obsługę aplikacji za pomocą urządzeń mobilnych z systemami iOs, Android i Windows Phone.

Obsługa CREW jest wyjątkowo intuicyjna, a jego wszechstronność zapewnia oszczędność czasu i eliminuje potrzebę modyfikowania aplikacji przy wyborze innego rodzaju lub rozmiaru urządzenia. CREW pozwala w bardzo krótkim czasie stworzyć gotową, użyteczną aplikację, spełniającą nawet najbardziej wyrafinowane wymagania. Oprogramowanie zawiera zestaw wielu narzędzi, pozwalających na stworzenie aplikacji przy minimalnym nakładzie pracy programisty. Są to m.in.: intuicyjne narzędzie do zarządzania użytkownikami projektu, proste i szybkie definiowanie listy alarmów w projekcie, wydajne narzędzia do zarządzania danymi historycznymi aplikacji czy obsługa wielu driverów komunikacyjnych.
W ramach jednego programu można stworzyć projekt dla: panelu operatorskiego, komputera przemysłowego, a także dowolnego innego urządzenia, do którego przypisana jest licencja CREW Runtime.
Współpraca pakietu ze środowiskiem Soft PLC CODESYS umożliwia programowanie aplikacji w łatwy sposób.

Prosta integracja CODESYS z CREW

Codesys ESAWAREPowiązanie aplikacji wizualizacyjnej stworzonej w CREW z programem sterującym ze środowiska CODESYS jest bardzo proste. Oba środowiska zapewniają specjalnie przygotowane narzędzia do sprawnego połączenia aplikacji. Zarówno CREW, jak i CODESYS zawierają wbudowane narzędzia do szybkiego wzajemnego importu zmiennych. Współpracę ułatwiają także dodatkowe, bezpłatne biblioteki. Dołączona do CODESYSa biblioteka CREW Interface rozszerza możliwości integracji projektów stworzonych w obu środowiskach.

Zintegrowanie projektów CREW i CODESYS umożliwia ich jednoczesne wgranie do panelu. Za pomocą panelu i aplikacji wizualizacyjnej można np. zmieniać nastawy algorytmów sterowania.
Współpraca CREW z CODESYSem rozszerza możliwości komunikacyjne algorytmów sterowania – dzięki funkcji przesyłania danych z CREW do CODESYS istnieje możliwość sterowania i monitorowania pracy urządzeń, do których CODESYS nie udostępnia bezpłatnych driverów.
Wymiana danych pomiędzy aplikacjami CREW i CODESYS realizowana jest dwukierunkowo. Oznacza to, że wszystkie zmiany wprowadzone za pośrednictwem wizualizacji będą widoczne w projekcie CODESYS, a zmiany wprowadzone poprzez algorytm będą natychmiast widoczne na ekranie panelu.

Zdalny serwis z EVERYWARE

Platforma serwisowa CREW EVERYWARE umożliwia bezpieczny, zdalny dostęp do urządzeń i instalacji automatyki. Do połączenia ze sterownikami, napędami, systemami zdalnego sterowania i nadzoru EVERYWARE używa szyfrowanego połączenia VPN (w sieci Ethernet). Ochrona danych i bezpieczeństwo połączenia gwarantuje wykorzystanie protokołu TLS 1.2, który zapewnia poufność i integralność danych oraz uwierzytelnianie serwera.
Rozwiązanie nie wymaga instalacji dodatkowych komponentów i pozwala na działanie w odległych instalacjach podobnie jak w sieci lokalnej. Ułatwia pracę inżynierów wsparcia i serwisantów technicznych, którzy ‒ w reakcji na pojawiające się problemy  ‒ nie muszą wyjeżdżać do oddalonych fabryk i instalacji. Obniża to także znacząco koszty serwisu. Dodatkowo pakiet EVERYWARE jest bardzo przydatny w fazie uruchamiania i odbiorów instalacji: umożliwia modyfikacje ustawień i aktualizacje aplikacji oraz zdalne debugowanie sterowników i innych urządzeń, które są dostępne w sieci.
Pakiet EVERYWARE jest wbudowany i dostępny bezpłatnie w panelach operatorskich serii ESAWARE. Udostępnia nielimitowaną liczbę połączeń (w licencji Multi Access) i nieograniczoną liczbę urządzeń dostępnych w sieci, do jego działania potrzebny jest zakup domeny.

Więcej informacji o panelach z SoftPLC

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
SABUR Sp. z o.o.
SABUR Sp. z o.o.
ul. Puławska 303, Warszawa
tel.  22 549 43 53
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl