Inteligentny system zarządzania oświetleniem InteLUG - LUG LIGHT FACTORY - INTELIGENTNE OŚWIETLENIE - INTELUG
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna Inteligentny system zarządzania oświetleniem InteLUG
drukuj stronę
poleć znajomemu

Inteligentny system zarządzania oświetleniem InteLUG

fot. LUG

Na targach Light+Building 2016 firma LUG Light Factory przedstawiła system inteLUG do inteligentnego zarządzania oświetleniem. Dzięki inteLUG możliwe jest w pełni kontrolowalne i programowalne zarządzanie posiadanymi oprawami oświetleniowym, zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. A wszystko to odbywa się trybie zdalnym, z dowolnego miejsca na świecie, poprzez aplikację w systemie iOS, Android lub przeglądarkę internetową.

Twórcom platformy inteLUG zależało na stworzeniu systemu oferującego szeroki wachlarz możliwości, przy zachowaniu prostej i intuicyjnej obsługi.

Główne cechy systemu inteLUG:

 • Możliwość zdalnego sterowania oprawami oświetleniowymi w trybach:
  • prostym ON/OFF,
  • kontroli wielkości strumienia świetlnego w systemie DALI,
  • dynamicznej zmiany temperatury barwowej w systemie TUNABLE WHITE,
  • zarządzania zaawansowanymi iluminacjami, oprawami RGB w systemie DMX.
 • Definiowanie reakcji wybranych opraw lub ich grup na przyłączone do systemu sensory i czujniki - dzięki technologii chmury obliczeniowej sensory nie muszą być powiązane z określonym obszarem geograficznym.
 • Możliwość tworzenia warunkowych skryptów IFTT (If This Then That) dla opraw objętych systemem - od automatycznego uruchomiania i wygaszania opraw w zależności od takich warunków jak pora dnia, określona temperatura, natężenie ruchu pieszego i drogowego, aż po określanie, jak postąpić ma system w przypadku awarii oświetlenia.

Zapraszamy do zapoznania się z jego głównymi składnikami:

Główne okno

 • Dodawanie wybranych opraw do systemu, edytowanie ich ustawień i parametrów, a także przeglądanie historii pracy wybranej oprawy – wszystko to w intuicyjnym interfejsie, na ekranie komputera, tabletu lub smartfona.
 • Panel do tworzenia i zarządzania grupami opraw - za pomocą kilku kliknięć w prosty sposób grupuje się oprawy, dodając je lub odejmując. Jest to szczególnie przydatna funkcja dla zarządzania oświetleniem w całym budynku lub na odcinkach dróg.
 • Definiowanie warunków, reakcji i reguł, czyli określa sposób pracy opraw - może to być przełączenie się w tryb zmniejszonego poboru w wybranych godzinach lub automatyczne wezwanie serwisu w przypadku wystąpienia awarii.

inteLUG Devices

Alerty

System inteLUG automatycznie alarmuje użytkownika o ważnych zdarzeniach dotyczących opraw - takich jak awarie czy uszkodzenia, podając ponadto przyczynę alarmu, datę wystąpienia, a nawet sposób rozwiązania problemu. Użytkownik może stworzyć skrypty definiując warunki dla alertów – może to być spadek strumienia poniżej zdefiniowanej wartości, czy dłuższy czas przerwy w dopływie prądu do opraw.

Mapy

Mapa w przejrzysty sposób pokazuje wszystkie oprawy zarządzane przez InteLUG przypisane do danej lokacji. Użytkownik może również zarządzać oprawami, filtrować wyniki wg grup lub typów opraw - możliwe jest również dołączenie customizowanej mapy, takiej jak np. grafiki obrazującą pomieszczenie, w którym znajduje się grupa opraw. 

inteLUG mapa pomieszczenia

inteLUG – system pełen korzyści

Szeroki wachlarz możliwości oferowany przez system inteLUG w prosty sposób przekłada się na szereg korzyści, takich jak:

 • Możliwość zarządzania i sterowania oprawami oraz sprawdzania ich bieżącego stanu z dowolnego miejsca na ziemi poprzez prostą i intuicyjna obsługę z urządzeń mobilnych lub komputerów podłączonych do Internetu.
 • Oszczędności wynikające ze stosowania skryptów ograniczających pobór energii - dzięki inteLUG oświetlenie dostarczane jest tylko wtedy, kiedy jest potrzebne i w takiej ilości, w jakiej jest wymagane.
 • Ograniczenie kosztów związanych z obsługą i serwisowaniem opraw - poprzez system notyfikacji uszkodzeń oraz możliwość zaprogramowania i automatycznego wyliczania odstępów czasowych pomiędzy przeglądami.
 • Ograniczenie strat wynikających z awarii, uszkodzeń i niewłaściwego sposobu pracy opraw dzięki aplikacji alertów.
 • Natychmiastowe załączanie się opraw w sytuacjach awaryjnych, takich jak wypadek drogowy czy włamanie do budynku.
 • Możliwość pracy opraw w ekstremalnych warunkach - dzięki systemowi inteLUG oprawa dostosuje tryb swojej pracy do panującej na zewnątrz temperatury i powiadomi użytkownika w momencie przekroczenia niebezpiecznego poziomu.

Źródło: LUG

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
LUG Light Factory Sp. z o.o.
ul. Gorzowska 11, Zielona Góra
tel.  +48 68 45 33 200
fax.  +48 68 45 33 201
www.lug.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl