Rittal prezentuje inteligentne rozwiązania dla przemysłu w sieci - RITTAL - BIG DATA - PRZEMYSŁ 4.0
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Rittal prezentuje inteligentne rozwiązania dla przemysłu w sieci
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rittal prezentuje inteligentne rozwiązania dla przemysłu w sieci

Oszczędność czasu oraz redukcja kosztów i jednoczesne zwiększanie własnej konkurencyjności – Rittal na targach w Hanowerze 2016 pokazuje jak to osiągnąć za pomocą odpowiednich produktów, rozwiązań produkcyjnych i usług.

 

Zgodnie z hasłem „Nasze kompetencje. Twoje korzyści.”, odwiedzający halę 11, stoisko E06, zapoznają się z inteligentnymi produktami dla przemysłu w sieci, rozwiązaniami przyspieszającymi procesy łańcucha tworzenia wartości, a także z usługami o znacznej wartości dodanej. Oferta obejmuje inteligentne klimatyzatory, dane produktów do profesjonalnej inżynierii przy budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej, programy narzędziowe oraz konfiguratory online upraszczające procesy techniczne i handlowe, efektywne rozwiązania automatyzacji, a także bezpieczne rozwiązania IT „on demand”.

Wszyscy mówią o Przemyśle 4.0, ale jak to wygląda w praktyce? Na jednych z najważniejszych targów przemysłowych na świecie, które odbędą się pod koniec kwietnia w Hanowerze, będzie można zapoznać się z postępami, jakie w minionych miesiącach poczyniło usieciowienie produkcji. Rozwój dotyczy głównie kwestii związanych z trzema trendami, takimi jak: inteligentne produkty, które komunikują się między sobą podczas produkcji przemysłowej, a także odpowiednie dane; poza tym połączone w sieć procesy łańcucha tworzenia wartości i nowe usługi, umożliwiające osiągnięcie maksymalnych korzyści dla klientów.

Rittal na swoim stoisku dyskutuje o tych trzech trendach. Nasze kompetencje w zakresie usieciowienia przemysłu udowadniamy w szczególny sposób. Podczas intensywnych rozmów z klientami przedstawiamy im wymierne korzyści“, mówi Dirk Miller, szef marketingu w Rittal.

Inteligentne rozwiązania dla szybkiego tworzenia wartości

Klienci z branży budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej potrzebują dzisiaj wsparcia w postaci uproszczonego doboru produktów oraz rozwiązań dla całkowicie usieciowionych łańcuchów wartości, które przyspieszą ich procesy techniczne i handlowe. Rittal prezentuje, jak można uprościć cały proces planowania i zakupu szafy sterowniczej, od wyboru produktu, aż po wysyłkę. Goście targów będą mogli zapoznać się zarówno z nowym konfiguratorem systemowym dla obudów małogabarytowych, jak też z funkcjami nowego sklepu internetowego Rittal.

Kompleksowe, inteligentne rozwiązania pomagają szybko i dokładnie spełniać wymagania klientów. Decydujące znaczenie ma możliwie płynny przepływ danych przez cały łańcuch wartości – od inżynierii po produkcję. Rittal demonstruje to na targach hanowerskich w oparciu o realistycznie odzwierciedloną produkcję aparatury sterowniczej i rozdzielczej. W centrum tego łańcucha, jako element łączący, znajduje się wirtualny prototyp szafy sterowniczej.

Inteligentne produkty dla przemysłu w sieci

Usieciowienie produkcji nie jest celem samym w sobie: poza planowaniem zasobów, konfigurowaniem i logisty-ką, ważnym elementem jest zwiększenie bezpieczeństwa i dostępności systemów. Klimatyzatory Rittal Blue e+ są na przykład wyposażone w całkowicie nowe interfejsy komunikacyjne. Po włączeniu do sieci umożliwiają niezwłoczne przesyłanie informacji serwisowych. Serwis otrzymuje konkretną informację w przypadku usterki, a w idealnej sytuacji może nawet zareagować na podstawie danych z Blue e+, zanim dojdzie do awarii. Rittal prezentuje na targach hanowerskich również szerokie kompetencje w zakresie efektywnych energetycznie systemów klimatyzacji.

Kolejny cel polega na przyspieszeniu procesów konstruowania i inżynierii. Rittal udostępnia więc wysokiej jakości dane CAE i CAD dla wszystkich swoich produktów – od systemów szaf sterowniczych, po dystrybucję zasilania i klimatyzację. 

Inteligentne usługi pozwalające osiągnąć jeszcze większe korzyści dla klientów

Internet rzeczy generuje duże ilości bardzo wrażliwych danych (Big Data), które spływają do procesów tworzenia wartości i w związku z tym muszą być chronione. W tym celu Rittal oferuje rozwiązania IT z efektywnymi koncepcjami bezpieczeństwa dla wszystkich obszarów zastosowań – od szaf, przez Micro Data Center, aż po kontenery. Megaprojekty, jak Lefdal Mine Datacenter, oraz gotowe do użycia, chmurowe centra danych w kontenerze z serwerami i oprogramowaniem pokazują, że szybkie realizowanie wysokowydajnych i bezpiecznych rozwiązań IT jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

W celu zademonstrowania poszczególnych rozwiązań i korzyści, gościom stoiska Rittal na targach hanowerskich będzie codziennie oferowany ciekawy program prezentacji.

Rittal jest obecny na hanowerskich targach także na trzech innych stoiskach: na stoisku „Smart Engineering and Production 4.0” wspólnie z Eplan i Phoenix Contact (hala 8, stoisko D28), a także w ramach inicjatywy Tec2You (hala P11, stoisko D03). Goście, którzy chcieliby zgłębić tematykę oprogramowania i mechatroniki, mogą uzyskać informacje od siostrzanych firm − Eplan i Cideon − w hali 6, stoisko K16.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl