10 darmowych programów online do symulacji obwodów elektronicznych - ELEKTRONIKA - PROJEKTOWANIE - SYMULACJA - OPEN SOURCE - OPROGRAMOWANIE PROJEKTOWE - SYMULATOR - OPEN HARDWARE - PŁYTKI PCB
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY 10 darmowych programów online do symulacji obwodów elektronicznych
drukuj stronę
poleć znajomemu

10 darmowych programów online do symulacji obwodów elektronicznych

Awatar użytkownika
autor: Jorcy Jorcy

Lista darmowych programów do symulacji obwodów elektronicznych online. Wspólną cechą wszystkich poniższych programów do symulacji jest to, że nie wymagają pobierania na Twój komputer i mogą pracować bezpośrednio w przeglądarce ze strony internetowej.

1. EasyEDA - projektowanie obwodów elektronicznych, symulacji i konstrukcji PCB:  

EasyEDA to darmowy symulator obwodów online dla każdego kto kocha elektronikę. Przez ponad pięć lat zespół EasyEDA dążył do utworzenia kompleksowego programu bazującego na stronie internetowej i teraz jest wspaniałym narzędziem dla użytkowników. Środowisko oprogramowania pozwala na tworzenie schematów, następnie sprawdzenie ich pracy w symulatorze. Jeżeli masz już pewność że obwód działa prawidłowo, możesz wykonać płytkę drukowaną za pomocą tego samego oprogramowania. Na stronie internetowej możesz znaleźć wiele projektów i układów elektronicznych wykonanych przez innych ponieważ są udostępnione publicznie jako open hardware. Jest dostępny przydatny samouczek tłumaczący główne funkcje narzędzi, co ułatwia obsługę. Ma też całkiem imponujące funkcje importu i eksportu. Przykładowo możesz importować pliki z Eagle, Kicad, LTspice i Altium Designer i eksportować do PNG czy SVG.

EasyEDA projektowanie obwodów elektronicznych, symulacji i konstrukcji PCB

 

2. Circuit Sims: To jeden z pierwszych symulatorów obwodów bazujących na przeglądarce. To naprawdę wyśmienite narzędzie dla zarówno studentów jak i entuzjastów elektroniki. Niestety developerom nie udało się poprawić jakości graficznego interfejsu użytkownika.

Circuit Sims

 

3. DcAcLab posiada atrakcyjną grafikę ale ograniczone funkcje symulacji obwodów. To definitywnie dobry program do nauki, bardzo łatwy w obsłudze. Pozwala zobaczyć jak wykonane są elementy. Nie pozwala na tworzenie układów, jedynie do ćwiczeń.

DcAcLab 

 

4. EveryCircuit to symulator układów elektronicznych z dobrze wykonaną grafiką. Po wejściu w program online zostaniesz poproszony o założenie darmowego konta, które pozwoli Ci na zapisanie swoich projektów, oraz posiada ograniczony obszar do rysowania schematu. Do pracy bez ograniczeń wymagana jest roczna opłata $10. Program może być pobrany i używany na platformach Android oraz iTunes. Komponenty posiadają ograniczoną możliwość symulacji z minimalnymi parametrami spice. Jest bardzo prosty w obsłudze, posiada świetny system do projektowania elektroniki. Umożliwia użytkownikowi dołączenie (osadzenie)  symulacji na jego stronie internetowej.

EveryCircuit

 

5. DoCircuits: Pomimo że po pierwszym wejsciu zostawia wrażenie zamieszania na stronie, daje wiele przykładów jak program działa, zobacz wideo ”start w pięć minut”. Pomiary parametrów układu elektronicznego są wyświetlane na realistycznych instrumentach wirtualnych.

DoCircuits

 

6. PartSim to symulator układów elektronicznych online. Posiada dobrą symulację spice. Możesz narysować układ elektryczny i przetestować go. To ciągle nowy symulator i do wykonania symulacji posiada wybór kilku komponentów.

PartSim

 

7. 123D Circuits - Program opracowany przez AutoDesk, umożliwiający na tworzenie układów, zobaczeniu ich na makiecie, użyciu platformy Arduino, symulację obwodów elektronicznych i ewentualnie na utworzenie PCB. Komponenty są wyświetlane w 3D w ich realistycznej formie. Możesz zaprogramować Arduino bezpośrednio z symulatora, co jest naprawdę imponujące.

123D Circuits

 

8. TinaCloud - Program posiada naprawdę zaawansowane funkcje symulacji. Dodatkowo do układów z normalnym mieszanym sygnałem, umożliwia również symulowanie mikroprocesorów, VHDL, zasilaczy SMPS i układów częstotliwości radiowej. Obliczenia są wykonywane bezpośrednio na serwerze firmy zapewniając wyśmienitą prędkość symulacji.

8. TinaCloud

 

9. Spicy schematics to wieloplatformowe orpogramowanie, wspierające wszystkie platformy, łącznie z iPadem.

Spicy schematics

 

10. Gecko simulations to oprogramowanie do symulacji specjalizujące się w projektach układów open source oraz zasilaczy. Za pomocą tego programu możesz również sprawdzić termiczne parametry układu. To oprogramowanie jest częścią ETH (ETH Zurich).

Gecko simulations

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Oceń jako:
dodaj do ekspertów
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (16)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
tandeta :]
No avatar
Tomasz wpierdol
polecam do robienia palarizatorów
No avatar
Janusz
NIC NIE JEST ZA DARMO!!
No avatar
Gość
Pewnie
No avatar
OK?
W Warszawie i okolicach programy pomagajom. W innych regionach Polski pomagają.
No avatar
Gość
ok
No avatar
Gość
przydała by się aktualizacja, mało który link jeszcze działa :(
No avatar
Gość123
Patryk Bys bo najlepszym symulatorem obwodów jest praktyka:)
No avatar
Gość
Dziwisz się że nie zdałeś ???
To nie o programy chodzi tylko o ciebie

Programy pomagają a nie "pomagajom"
No avatar
Patryk Bys
Bardzo dobre programy pomgajjom mi w nauce i przez nie nie zdalem nie polecam
No avatar
Gość
Super inicjatywa!
No avatar
Elektro Pomocnik &
Całkiem ok ale tylko kilka było porządnie opisane
No avatar
Gość
Super :)
No avatar
Gość
Dzięki za tą listę :D Super sprawa z tymi symulatorami :)
No avatar
Gość

Very interesting
No avatar
Gość
Bardzo przydatne.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Serwery dedykowane LINUX Serwery dedykowane LINUX Problemy,porady, ciekawe rozwiązania związane z serwerami dedykowanymi postawionymi na LINUX'is ...
Oprogramowanie projektowe Oprogramowanie projektowe Grupa zrzeszająca osoby i poruszająca tematy z zakresu projektowania za pomocą oprogramowania CAD
Łącza Radiowe i Bezprzewodowe Łącza Radiowe i ... Łącza radiowe punkt-punkt, punkt-wielopunkt, Sieci dostępowe WiFi, Stacje Bazowe telefonij ...
Przedsiębiorcy Przedsiębiorcy Grupa zrzeszająca przedsiębiorców oraz ludzi pragnących założyć własną firmę
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl