Jak zabezpieczyć gniazdka elektryczne przed dziećmi? - DZIECI - GNIAZDKA ELEKTRYCZNE - ZAŚLEPKI - ZATYCZKI OCHRONNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Jak zabezpieczyć gniazdka elektryczne przed dziećmi?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Jak zabezpieczyć gniazdka elektryczne przed dziećmi?

Gniazdka elektryczne to nie do końca bezpieczne elementy wyposażenia naszego domu. Chociaż samo gniazdko niebezpieczeństwa nie stwarza, to w rękach nieodpowiednich osób, może być już sporym niebezpieczeństwem. Kim w takim razie są nieodpowiednie osoby, skoro z gniazdka elektrycznego korzystają wszyscy? Otóż niepowołane do obsługi gniazdek elektrycznych są ręce, a właściwie rączki dzieci.

Gniazdka elektryczne niebezpieczeństwem w rękach dzieci

Jak powszechnie wiadomo dzieci uwielbiają się bawić. Jedne są bardziej aktywne, drugie po prostu aktywne, ale każde dziecko bez wyjątku jest wszędzie. Bawią się na podłodze, przy stole, przy biurku, na kanapie, fotelu, krześle itp. itd. Obok każdego z tych miejsce może przecież występować gniazdko elektryczne.

Dzieci też bawią się wszystkim. Kredkami, patykami, słomkami, lalkami i wszystkim co wpadnie im w ręce. Podczas takiej niewinnej zabawy dziecko może dostrzec gniazdko. Z reguły kiedy coś wpadnie w małe oczka dziecka zaczyna budzić jego ciekawość. A ta z kolei zawsze wygrywa, gdyż rozsądku maluchowi jeszcze brakuje. Z takiej właśnie ciekawości, dzieciak będzie chciał sprawdzić co to w ścianie jest, że ma aż dwie dziurki. Bach, włoży kredkę, słomkę, patyk, a nawet paluszek i... nieszczęście gotowe. Aż strach myśleć co dalej.
Dlatego właśnie posiadając w domu tak ciekawe świata maluchy, należy odpowiednio zabezpieczyć gniazdka elektryczne. Na wszelki wypadek, nawet jeśli do tej pory dziecko przechodziło obojętnie obok wszystkich gniazdek. Następnym razem przecież może go zaciekawić.

Jak więc odpowiednio zabezpieczyć gniazdka elektryczne przed ciekawością malucha?

Otóż wymyślono specjalne zatyczki ochronne na gniazdka. Dostaniemy je w każdym sklepie z artykułami elektrycznymi. Kosztują śmieszne pieniądze, bo kilka złoty za kilka sztuk zatyczek w opakowaniu. Cena naprawdę śmieszna w porównaniu do bezpieczeństwa jakie zapewnia. Zatyczki ochronne wykonane są z plastiku, czyli prądu elektrycznego przewodzić nie będą. W dodatku ich rozmiar jest uniwersalny, co czyni je pasującymi na każde gniazdko elektryczne.

Zatyczki ochronne na gniazdka elektryczne

Montaż zatyczek

Nadszedł czas, aby poruszyć kwestię montażu. Montaż jest szybki i prosty, a nawet banalny. Wystarczy włożyć plastikowe bolce do kontaktu, jak wtyczkę od urządzenia i gotowe. Ważne, aby nie wkładać zatyczki bolcami do przodu, gdyż to może spowodować jej wypadanie.

Zatyczki ochronne są dobrym rozwiązaniem, jeżeli gniazdka mamy już zamontowane.

Inny sposób na zabezpieczenie gniazdek

Jeżeli jednak dopiero jesteśmy na etapie montażu kontaktów, warto wybrać takie z dodatkową osłonką. Kiedy nie ma włożonej wtyczki do gniazdka, można zamknąć ochronną klapkę i bezpośredni kontakt z gniazdkiem jest niemożliwy. Jednak to nie daje tak dużego bezpieczeństwa jak ochronne zatyczki, gdyż dziecko może podnieść klapkę z gniazdka. Takie zabezpieczenia są też doskonałe dla dorosłych. Przecież może zdarzyć się, że przypadkowo coś się do gniazdka chlapnie czy jakoś niefortunnie go dotkniemy. To rzadkie sytuacje, ale jednak możliwe do zaistnienia.  

Warto więc jednak wybrać się do sklepu i zaopatrzyć się w jedno i drugie rozwiązanie. Ostrożności nigdy za wiele, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z prądem. Cena takich dodatków jest naprawdę bardzo niska, a możemy o wiele zwiększyć bezpieczeństwo swoje i naszych dzieci.

Artykuł powstał dzięki firmie Ligeroo prowadzącej elektryczny sklep internetowy.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Oceń jako:
dodaj do ekspertów
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Telefon dla elektryka Telefon dla elektryka Telefon dla elektryka. Znajdź zakupowe okazje! Z nami wybierzesz najlepszą i w dodatku w atrakcyjnej cenie. ...
Amatorskie urządzenia energetyczne i elektroenergetyczne Amatorskie urządzenia ... Zapraszam do zbierania, prezentowania, dyskutowania nad amatorskimi rozwiązaniami energetycznymi, ...
LabVIEW LabVIEW Grupa użytkowników środowiska programowania LabVIEW.
Przedsiębiorcy Przedsiębiorcy Grupa zrzeszająca przedsiębiorców oraz ludzi pragnących założyć własną firmę
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl