Berker.Net - osprzęt do inteligentnych rozwiązań - INTELIGENTNY DOM - AUTOMATYKA DOMOWA - OSPRZĘT ELEKTROINSTALACYJNY - HAGER - BERKER - KNX RF - BERKER.NET - QUICKLINK - SCENY ŚWIETLNE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Berker.Net - osprzęt do inteligentnych rozwiązań
drukuj stronę
poleć znajomemu

Berker.Net - osprzęt do inteligentnych rozwiązań

fot. Hager Polo

Jeszcze parę lat temu inteligentny dom kojarzył się ze skomplikowanymi przeróbkami instalacji. Kto mógłby wtedy pomyśleć, że wystarczy prosta wymiana tradycyjnych łączników na nowoczesne elementy sterujące? Szerokie portfolio osprzętu Berker.Net, obejmujące różne rodzaje nasadek, pozwala łatwo i bezinwazyjnie stworzyć system dopasowany pod każdym względem.

Inteligentne rozwiązania dla domu to znak obecnych czasów. Innowacyjne systemy dbają za mieszkańców o odpowiedni dobór oświetlenia, bezpieczeństwo czy komfort termiczny i dzięki temu sprawiają, że życie staje się o wiele łatwiejsze. Nowatorska platforma elektroniki Berker.Net pozwala na ręczne, czasowe lub radiowe sterowanie funkcjami oświetlenia lub przesłonami okiennymi. Podstawą rozwiązania jest mechanizm z przypisaną mu funkcją, na który montowana jest estetyczna nasadka w postaci zwykłego przycisku, zegara ze sterowaniem czasowym lub czujnika ruchu.

Dostępnych jest aż 9 mechanizmów i 16 nasadek, które umożliwiają stworzenie ponad 400 różnych kombinacji. Gamę komponentów uzupełniają samodzielne elementy sterujące i nadajniki do zabudowy w puszkach podtynkowych, radiowe zewnętrzne czujniki ruchu, natężenia oświetlenia i otwarcia okna oraz piloty sterujące.

Kompatybilny z Twoimi wymaganiami

Miarą użyteczności systemu sterowania funkcjami budynku jest możliwość jego dopasowania do indywidualnych codziennych potrzeb i przyzwyczajeń. Na przykład dzięki funkcji ściemniania lub wyłączania poszczególnych źródeł światła LED można wywoływać indywidualne sceny świetlne, takie jak „posiłek” czy „telewizja”. W zależności od indywidualnych potrzeb mogą być one uruchamiane ręcznie za pomocą czterokrotnego przycisku KNX RF lub zdalnie – z użyciem pilota. Pozwala to na zwiększenie komfortu użytkowania pomieszczenia, a jednocześnie oszczędność energii. Żaluzje mogą być opuszczane za naciśnięciem przycisku żaluzjowego na ścianie, pilocie lub automatycznie – o określonej godzinie czy w zależności od natężenia oświetlenia, zapewniając użytkownikom prywatność lub ochronę przed intensywnym słońcem. Funkcje ściemniania, wyłączania wszystkich świateł i sterowania roletami można również zgromadzić pod jednym centralnym przyciskiem montowanym na ścianie przy łóżku. W ten sposób można być pewnym, że żadne światło nie pozostało włączone na noc. System gwarantuje również bezpieczeństwo w wielu sytuacjach. Dzięki czujnikowi ruchu przy schodach lub wejściu do garażu światło zapali się w momencie pojawienia się użytkownika w jego zasięgu.

Poza głównymi funkcjami związanymi z oświetleniem i sterowaniem żaluzjami, system może realizować również inne zadania, jak na przykład zdalne otwieranie bramy garażowej, automatyczne uruchamianie radia pod prysznicem czy okapu kuchennego po otwarciu okna, co czyni z niego kompletne rozwiązanie sterowania budynkiem.

Dodatkową zaletą systemu Berker.Net jest możliwość indywidualnego dopasowania zewnętrznych elementów do wystroju wnętrza. Poszczególne nasadki i czujniki ruchu posiadają designerski wygląd, a ponadto są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych.

Szybkie połączenie quicklink pozwala na zaprogramowanie urządzeń w pięciu łatwych krokach, fot. Hager Polo

Szybkie połączenie quicklink pozwala na zaprogramowanie urządzeń w pięciu łatwych krokach, fot. Hager Polo


Sieć nieograniczonych możliwości

System Berker.Net pozwala na szybką rozbudowę o nowe elementy i funkcje w dowolnym czasie. W odróżnieniu od innych systemów sterowania radiowego, opiera się na dwukierunkowej komunikacji, co oznacza, że każdy odbiornik może być jednocześnie nadajnikiem i sterować dodatkowo innym elementem. Przykładowo nakładając na ściemniacz nasadkę z dwoma przyciskami możliwe jest sterowanie zarówno natężeniem oświetlenia, jak i roletami.

W razie konieczności dodania kolejnego elementu radiowego, włącznik zasilany baterią lub fotoogniwem można przykleić na dowolnej płaskiej powierzchni, bez potrzeby kucia otworów pod puszki. Konfiguracja systemu jest przy tym bardzo łatwa i intuicyjna. Dzięki szybkiemu połączeniu quicklink powiązania pomiędzy poszczególnymi elementami można stworzyć za pomocą zaledwie dwóch przycisków, w pięciu prostych krokach. Dodatkową zaletę stanowi fakt, że rozwiązanie bazuje na uniwersalnym protokole KNX RF dlatego jest ono w pełni kompatybilne z istniejącymi już systemami inteligentnych budynków.

Producent: Hager Polo Sp. z o.o.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Hager Polo Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 10, Tychy
tel.  +48 32 32 40 100
fax.  +48 32 32 40 150
www.hager.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl