Regulowanie napięcia i prądu wyjściowego z dużą rozdzielczością, stabilizacja i minimalizowanie tętnień i szumów dla napięcia regulowanego – to cechy zasilaczy laboratoryjnych AX-3003P i AX-6003P marki AXIOMET.
Jednoczesny odczyt wartości napięcia i prądu z płynną regulacją to istotna cecha zasilaczy AX-3003P i AX-6003P przydatna w warunkach laboratoryjnych. Można dzięki temu dokonywać ciągłej analizy zmieniających się wartości, a płynna regulacja zapewni bardzo dokładne nastawienie napięcia i prądu wyjściowego z uwzględnieniem bardzo małych przyrostów lub spadków.
Zasilacze posiadają 4 kluczowe zabezpieczenia:
Napięcie wyjściowe w modelu AX-3003P wynosi 30 V DC, natomiast w AX-6003P, 60 V DC (przy prądzie wyjściowym w zakresie 0-3 A). W efekcie zasilacz AX-6003P pozwala na zasilanie urządzeń i układów o większej mocy.
Pozostałe właściwości obu zasilaczy są takie same:
Parametry zasilania można więc regulować bardzo dokładnie, co jest szczególnie istotne w przypadku urządzeń o bardzo małej mocy.
W praktyce zastosowanie znajdują dwa sposoby ustawiania prądu wyjściowego:
Nie mniej ważna jest stabilizacja napięcia (≤0,01% + 3mV) oraz prądu (≤0,2% + 3mA). Tętnienia i szumy dla napięcia regulowanego wynoszą ≤1mVrms, dzięki czemu zyskujemy dokładną stabilizację napięcia wyjściowego. Jest to istotny czynnik przy pracach laboratoryjnych, zwłaszcza z urządzeniami czułymi na zmiany wartości napięcia i natężenia prądu.
Nie mniej ważny jest współczynnik temperaturowy ≤300ppm/°C. Dokładność ustawień osiąga ± 0,03% odczytu + 10mV (25±5°C) a czas przywrócenia wynosi 100us (zmiana obciążenia o 50%, minimalne obciążenie 0,5A).
Zasilacze wyposażono w 1 kanał wyjściowy.
Urządzenia są zasilane napięciem 115/230 V AC (±10%, 50/60Hz), natomiast wymiary zasilaczy to 126 x 143 x 296 mm przy masie 5,5 kg.
Dodatkową zaletą zasilaczy programowalnych jest możliwość programowania i odczytywania wielu właściwości. Jest to szczególnie przydatne podczas prac projektowych i uruchomieniowych urządzeń elektronicznych, zwłaszcza przy prowadzeniu obliczeń. Z kolei programowanie wielkości elektrycznych umożliwia szybką zmianę wartości napięcia i prądu, dzięki czemu pracę z różnymi zasilanymi urządzeniami i układami są łatwiejsze.
Opisywane zasilacze AXIOMET pozwalają na programowanie parametrów za pomocą klawiatury numerycznej oraz użycie przycisku krokowego (zwiększenie lub zmniejszenie wartości napięcia albo prądu po każdorazowym naciśnięciu przypisanego przycisku funkcyjnego). Podczas prac wymagających ciągłej i precyzyjnej regulacji wielkości na wyjściu zastosowanie znajduje obrotowa gałka. Naciskając przycisk [<] lub [>] przesuwamy kursor w lewo lub w prawo, a obracając gałkę w prawą stronę zwiększamy o 1 wartość, na której znajduje się kursor.
Zasilacze AX-3003P i AX-6003P dają możliwość idealnego dopasowania właściwości zasilacza do parametrów zasilanego urządzenia, zwłaszcza w warunkach laboratoryjnych. Przykłady ustawień obejmują:
Kluczowe miejsce zajmuje również możliwość ustawiania:
Zasilacze AXIOMET dają możliwość wykorzystać zdalnego sterowania poprzez komunikowanie zasilacza z komputerem za pomocą interfejsu USB. Oprogramowanie pozwala na zdalne sterowanie wszystkimi funkcjami dostępnymi przy użyciu płyty czołowej urządzenia.
Zasilacz może zapamiętać do 100 ustawień wprowadzonych przez użytkownika.
Laboratoryjne zasilacze programowalne AX-3003P i AX-6003P marki AXIOMET dają użytkownikom szerokie możliwości w zakresie ustawień poszczególnych parametrów zasilacza łącznie z zabezpieczeniami, przy wysokim poziomie dokładności regulacji napięcia i prądu wyjściowego.
REKLAMA |
REKLAMA |