Złączki listwowe TOPJOB® S z bezpieczną technologią zacisku Push-in CAGE CLAMP® - ZŁĄCZKI - WAGO - SYSTEMY MONTAŻOWE - ZŁĄCZKI LISTWOWE - TOPJOB - MOSTKOWANIE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Złączki listwowe TOPJOB® S z bezpieczną technologią zacisku Push-in CAGE CLAMP®
drukuj stronę
poleć znajomemu

Złączki listwowe TOPJOB® S z bezpieczną technologią zacisku Push-in CAGE CLAMP®

fot. WAGO

Złączki listwowe w różnego typu aplikacjach przemysłowych oraz nowoczesnej automatyce budynkowej muszą zapewniać znacznie więcej niż tylko pewne połączenie elektryczne. Z tego powodu warto przyjrzeć się zaletom systemu złączek listwowych TOPJOB® S.

Sercem systemu TOPJOB® S jest zacisk Push-in CAGE CLAMP® – uniwersalny zacisk do wszystkich rodzajów przewodów, z lub bez konieczności ich wcześniejszego zarobienia. Ponadto umożliwia on montaż wtykowy przewodów jednodrutowych, wielodrutowych oraz linkowych z tulejkami przewodowymi, bez użycia narzędzi.

Zacisk Push-in CAGE CLAMP® dysponuje dużym zakresem bezpieczeństwa, dzięki czemu jeden system złączek listwowych można stosować w każdym miejscu na świecie we wszystkich aplikacjach.

Dodatkową zaletą TOPJOB® S jest wielofunkcyjny program mostków, realizujący wszystkie zadania łączeniowe. Najszybszy system oznaczania pozwala na obniżenie kosztów i zwiększenie przejrzystości w rozdzielnicy.

Poza tym system złączek listwowych TOPJOB® S obejmuje bogatą ofertę produktów. Oprócz jednopiętrowych złączek do dużego zakresu przekroju przewodów od 0,14 mm² do 25 mm², złączek dwu- i trzypiętrowych, w ofercie dostępne są złączki funkcyjne do każdego typu zastosowań: złączki bezpiecznikowe, rozłączalno-pomiarowe, do silników elektrycznych, diodowe, LED oraz złączki do montażu wtykowego. Instalacyjne złączki listwowe TOPJOB® S idealnie nadają się do instalacji budynkowych, gdyż zapewniają szybki i bezpieczny montaż.

 

Do wszystkich rodzajów przewodów

CAGE CLAMP® i Push-in CAGE CLAMP® to sprawdzone w milionach zastosowań uniwersalne rodzaje zacisków do montażu przewodów jednodrutowych, wielodrutowych oraz linkowych. Push-in CAGE CLAMP® umożliwia ponadto wtykowy montaż przewodów jednodrutowych, wielodrutowych oraz linkowych zakończonych zakrępowanymi gazoszczelnie tulejkami przewodowymi, bez użycia narzędzi.

 

Korzyści dla klienta:

 • Montaż wtykowy przewodów o przekroju nominalnym oraz dwa stopnie mniejszym,
 • Bez użycia narzędzi, szybko – korzystnie cenowo.

Montaż wtykowy przewodów jednodrutowych to najtańszy sposób ich podłączania. Dotyczy to również przewodów linkowych zakończonych tulejkami, jeśli wcześniej zostały automatycznie zakrępowane. W przypadku Push-in CAGE CLAMP® i CAGE CLAMP® tulejki nie są jednak konieczne dla zapewnienia bezpiecznego montażu przewodów.

Korzyści dla klienta:

 • Redukcja kosztów tulejek i wyeliminowanie procesu krempowania.

Przyrząd montażowy, używany w przypadku przewodów linkowych, pozostaje w przeznaczonym dla niego otworze do momentu zakończenia oprzewodowania.

Korzyści dla klienta:

 • Zacisk pozostaje otwarty – większa swoboda przy oprzewodowaniu,
 • Jednocześnie jest on oznaczony, co znacznie przyspiesza cały proces.

 

Bogaty system mostkowania

Dzięki bogatemu programowi mostków, system złączek listwowych TOPJOB® S gwarantuje dużą elastyczność. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj mostek poprzeczny do mostkowania ciągłego. Pozwala on w jednym kanale połączyć ze sobą dowolną liczbę złączek – a jeżeli w momencie uruchamiania dodawana jest nowa funkcja i zwiększana jest liczba mostkowanych złączek – można łatwo dodać kolejny mostek do mostkowania ciągłego w tym samym kanale.

 

Korzyści dla klienta:

 • Redukcja kosztów magazynowania, dzięki niewielkiej liczbie elementów,
 • Łatwe dostosowanie do indywidualnych potrzeb – możliwość uzyskania dowolnej liczby biegunów o tym samym potencjale.

System mostkowania idealnie nadaje się również do tworzenia różnych innych rozwiązań. Do podłączania uzwojeń silnika w trójkąt można zastosować odpowiedni mostek do połączeń typu trójkąt. Aby połączyć różne piętra w złączkach piętrowych, można skorzystać z wtykanego mostka pionowego. W razie konieczności poprowadzenia czterech potencjałów obok siebie można użyć mostka omijającego.

Wtykany mostek przewodowy, kolejny wariant z oferty, umożliwia połączenie złączek na dużych odległościach.

Korzyści dla klienta:

 • Kompleksowa oferta do tworzenia różnorodnych rozwiązań w jak najprostszy sposób,
 • Zwiększenie przejrzystości mostkowania.

 

  Najefektywniejszy system oznaczania

  Złączki listwowe TOPJOB® S można opisywać przy pomocy ciągłych pasków oznacznikowych, oszczędzając przy tym czas. Wielowierszowy opis na oznacznikach ułatwia identyfikację funkcji poszczególnych złączek.

   

  Korzyści dla klienta:

  • Oszczędność czasu przy oznaczaniu o 75%,
  • Jeden pasek oznacznikowy zamiast sześciu różnych kart z oznacznikami,
  • Większa przejrzystość w rozdzielnicy.

  Dzięki oznacznikom WMB Inline i oznacznikom WMB w rolce, opis serii od 2002 do 2016 można wykonać przy pomocy tabliczek jednej wielkości.

  Korzyści dla klienta:

  • Jeden oznacznik WMB Inline do wszystkich standardowych rozwiązań – jedno miejsce w magazynie.

  drukarka smartPRINTERKorzystna cenowo drukarka smartPRINTER – idealna do opisu wszystkich połączeń w rozdzielnicy.

  Przy pomocy tej mobilnej drukarki, w razie zmiany lub uzupełnienia listwy zaciskowej, można wydrukować paski oznacznikowe na miejscu u klienta.

  Korzyści dla klienta:

  • Oszczędny i elastyczny system oznaczania,
  • Niższy koszt instalacji o 75%.

   

  Stworzone do skrajnych obciążeń

  Wszystkie jednopiętrowe złączki listwowe TOPJOB® S umożliwiają montaż przewodów jednodrutowych, wielodrutowych i linkowych o przekroju o jeden stopień większym od nominalnego i obciążenie ich prądem odpowiednim dla tego przekroju.

   

  Korzyści dla klienta:

  • Oszczędność miejsca i kosztów do 25%, dzięki zastosowaniu mniejszych złączek do przewodów o większych przekrojach i większych wartości prądu.
  • Większa elastyczność przy oprzewodowaniu na obiekcie. Możliwość zastosowania złączki 16 mm2, nawet jeśli do zacisku podłączane są przewody o przekroju 25 mm2.

  Złączki listwowe TOPJOB® S charakteryzują się wysoką odpornością na udary do 500 g i wibracje do 20 g. Zawsze pewny montaż przewodów – niezależnie od staranności montera.

  Korzyści dla klienta:

  • Pewne połączenie elektryczne – również w trudnych warunkach, jak np. w maszynach do drążenia tuneli, kruszarkach do kamieni, na kolei lub w przemyśle stoczniowym

  Więcej informacji na stronie: WAGO

  follow us in feedly
  Średnia ocena:
   
  REKLAMA

  Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

  Zapisz się
  Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
  Komentarze (0)
  Dodaj komentarz:  
  Twój pseudonim: Zaloguj
  Twój komentarz:
  dodaj komentarz
  WAGO ELWAG Sp.z o.o.
  WAGO ELWAG Sp.z o.o.
  ul. Piękna 58a, Wrocław
  tel.  +48 71 360 29 70
  $nbsp;
  REKLAMA
  Nasze serwisy:
  elektrykapradnietyka.com
  przegladelektryczny.pl
  rynekelektroniki.pl
  automatykairobotyka.pl
  budowainfo.pl