Konfigurowalne komputery przemysłowe z procesorami Core i7 - INTEL - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - PHOENIX CONTACT - KOMPUTERY PRZEMYSŁOWE - VALUELINE - INTEL CORE I7
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Konfigurowalne komputery przemysłowe z procesorami Core i7
drukuj stronę
poleć znajomemu

Konfigurowalne komputery przemysłowe z procesorami Core i7

fot. Seria nowych komputerów przemysłowych firmy Phoenix Contact z procesorami w technologii Core i

W wizualizacji procesów, robotyce, automatyce przemysłowej konstruktorzy maszyn i urządzeń preferują kompleksowe rozwiązania, a podstawowym elementem tych rozwiązań jest komputer przemysłowy. Wymagania stawiane technologii komputerowej są wieloaspektowe. Zaczynają się od ciągłego zwiększania wydajności, a kończą na efektywnym wykorzystywaniu energii i wysokim bezpieczeństwie.

Wysoka wydajność przy niskim zużyciu energii

W wymagających, narażonych na drgania środowiskach przemysłowych, potrzebne są solidne i wytrzymałe urządzenia, przy równolegle ważnej roli rosnących kosztów. Cena zakupu komputera przemysłowego (IPC) nie jest jednak jedynym decydującym czynnikiem – liczą się także takie aspekty jak czas dostawy, serwis i jakość urządzenia. Aby maszyna lub system mogły być eksploatowane przez długie lata bez większych kłopotów, wszystkie zainstalowane urządzenia muszą być w tym czasie sprawne. Wymagania te spełnia konfigurowalny komputer przemysłowy P7000 firmy Phoenix Contact z rodziny produktów Valueline. Wydajne, wygodne w obsłudze i korzystne cenowo urządzenia z tej rodziny produktów, bazują na ujednoliconej platformie opartej na standardach sprzętowych i programowych. Modułowa budowa komputerów przemysłowych ułatwia dopasowaną do wymagań użytkownika konfigurację i włączenie ich do istniejących systemów automatyki. A to dzięki temu, że różne sterowniki, systemy magistrali obiektowych i komponenty wejść/wyjść można łatwo podłączyć do komputerów przemysłowych. Komputery te zbudowane są wyłącznie z komponentów o długotrwałej używalności, pochodzących od producentów układów, które będą dostępne przez okres od 5 do 7 lat. Ponieważ zapewnia to długofalową kompatybilność komputerów i sterowników, projektanci maszyn i systemów uzyskują wysoki stopień bezpieczeństwa przez cały cykl życia systemu.

Konfiguracja dopasowana do wymagań użytkownika

Komputery przemysłowe używane są w większości systemów produkcji do obsługi, monitorowania, wizualizacji i rejestracji danych. Ważne jest więc, aby urządzenia były optymalnie dopasowane do wymagań aplikacji, dzięki czemu uniknie się przewymiarowanych systemów i wysokiego zużycia energii. Komputery przemysłowe z serii P7000 można konfigurować zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Pomimo tej elastyczności komputery przemysłowe budowane są z tych samych komponentów podstawowych. Jest to jedna z podstawowych zasad Phoenix Contact stosowanych we wszystkich rozwiązaniach systemowych. Jeśli użytkownik potrzebuje tylko komputera Box PC bez wyświetlacza, to seria P7000 oferuje elastyczne rozwiązanie z podstawowym urządzeniem, które dostępne jest w wersjach do montażu półkowego i ściennego i które można łatwo montować w szafach sterowniczych. Jeśli potrzebny jest klasyczny komputer panelowy do obsługi, monitorowania i wizualizacji przepływu złożonych procesów, model P7000 można wyposażyć w monitor o przekątnej od 12" do 24". Na obudowie może być uwzględniony również znak firmowy klienta.

Dynamiczne zwiększanie wydajności

Aby systematycznie obniżać koszty eksploatacyjne pomimo rosnących wymagań, rozwiązania automatyki wymagają wydajnych procesorów o wysokim potencjale oszczędzania energii. Wydajne energetycznie rozwiązania redukują nie tylko pobór mocy samych urządzeń, czyli zapotrzebowanie na energię pierwotną, ale również zapotrzebowanie na znacznie droższą energię wtórną jak np. praca wentylatorów czy klimatyzacji. Komputer P7000 wyposażony w procesory Intel Core i7 znacząco przekracza wydajność procesora i grafiki poprzednich generacji komputerów przemysłowych (rys. 1). Zintegrowana technologia Turbo Boost oferuje w razie potrzeby dynamiczne zwiększanie wydajności, natomiast technologia Hyper-Threading zwiększa przepustowość procesora, co umożliwia bardziej efektywne przetwarzanie wątków (zadań). Konstrukcję komputera przemysłowego uzupełnia szybka pamięć RAM DDR3 (Double Date Rate 3) z obsługą kodowania korekcyjnego (ECC, Error Correction Code) oraz dysk twardy SSD (Solid State Drive) z technologią szybkiej pamięci typu SLC (Single-Level Cell).

Rysunek 1. Nowa technologia Core i oferuje użytkownikom dużo większą wydajność.

Rys. 1. Nowa technologia Core i oferuje użytkownikom dużo większą wydajność. 

Automatyczny tryb uśpienia

Wszystkie procesory montowane w komputerze przemysłowym P7000 obniżają zużycie energii. Dzięki mocy Thermal Design Power (TDP) wynoszącej zaledwie 18 W (Intel Core i7-660UE 1.33 GHz) lub 35 W (Intel Core i7-610E 2.53 GHz) komputery zużywają mniej energii niż wiele obecnie używanych procesorów, z których wiele oferuje niższą wydajność. Zarządzanie mocą procesora i7 również obniża zużycie energii przez wprowadzenie nieużywanych aktualnie rdzeni w tryb uśpienia. To automatycznie zmniejsza zużycie energii, gdy spadają wymagania eksploatacyjne (rys. 2).

Rysunek 2. Seria P7000 firmy Phoenix Contact pokazuje, że większa wydajność nie oznacza równocześnie większego zużycia energii.

Rys. 2. Seria P7000 firmy Phoenix Contact pokazuje, że większa wydajność nie oznacza równocześnie większego zużycia energii

Niski pobór mocy we wszystkich konfigurowalnych jednostkach centralnych (CPU, Central Processing Unit) jest zauważalny również w niskim cieple odpadowym (ciepło wytwarzane przez komputer). To dlatego komputery przemysłowe Valueline nie potrzebują wewnętrznych wentylatorów. P7000 wykorzystuje tylko zewnętrzny wentylator chłodzący na etapie rozruchu w celu rozproszenia ciepła w całej obudowie. Zapobiega to dostawaniu się cząstek kurzu do obudowy i obniżeniu dyspozycyjności systemu. Niemniej jednak, urządzenie jest w pełni funkcjonalne do temperatury roboczej 45°C. Dzięki temu bogactwu funkcji wydajny komputer przemysłowy z opcjonalnym ekranem dotykowym klasy przemysłowej oferuje użytkownikom energooszczędną konsolę obsługową wyposażoną we wszystkie stosowne interfejsy zapewniając długą żywotność nawet w wymagających warunkach przemysłowych i produkcyjnych (rys. 3).

Komputery przemysłowe Valueline są stosowane do wizualizacji procesów w środowisku produkcyjnym.

Rys. 3. Komputery przemysłowe Valueline są stosowane do wizualizacji procesów w środowisku produkcyjnym

Łatwość konserwacji

Komputer przemysłowy P7000 obsługuje niezawodny system operacyjny Microsoft Windows XP (zaniechany już na wolnym rynku) i Windows 7 wraz z jego wbudowywanymi wersjami. Umożliwia to rozbudowę istniejących maszyn i systemów w oparciu o najnowszą technologię. Pozwala również projektować nowe aplikacje koncentrujące się na uzyskaniu możliwie najwyższej długoterminowej dyspozycyjności.

Dla wielu użytkowników komponenty techniczne komputerów przemysłowych nie mają decydującego znaczenia. Znacznie większą wagę przykładają do łatwości konserwacji, prostego dostępu i możliwie najniższej liczby zużywających się części. Konstrukcja P7000 została optymalnie zaprojektowana dla celów serwisowych i spełnia także te wymagania. Klapa serwisowa umożliwia prosty i szybki dostęp do wszystkich ważnych komponentów, takich jak bateria CMOS lub wymienialne urządzenia do zapisu danych. Dzięki temu nawet nieprzeszkoleni pracownicy mogą przeprowadzać podstawowe prace konserwacyjne.

Firma Phoenix Contact nie tylko dostarcza komputery przemysłowe dostosowane do wymagań użytkownika, ale zapewnia również kompleksową pomoc przy ich wdrażaniu. Specjaliści ds. produktów są dostępni przez całą dobę w globalnej sieci serwisowej zapewniając serwis i wsparcie.

Podsumowanie

Komputery przemysłowe P7000 z rodziny produktów Valueline to dowód, że wydajność i efektywność energetyczna mogą iść w parze. Ze względu na koszty oba te czynniki stanowią podstawę w nowoczesnych rozwiązaniach automatyki. Również wymagania trudnych, narażonych na wibracje środowisk przemysłowych mogą być spełnione tylko przez urządzenia wysokiej jakości. To dlatego komputery przemysłowe wyposażone są tylko w części, które dają gwarancję długiej żywotności. Ponadto użytkownicy domagają się wydajnych rozwiązań komputerów przemysłowych, a także kompleksowego serwisu posprzedażnego gwarantującego szybkie wznowienie produkcji w przypadku wystąpienia błędu. Komputery przemysłowe Valueline wyróżniają się potwierdzoną certyfikatami jakością, procesem produkcji modułowej i wysokimi standardami technologicznymi. W połączeniu z konkurencyjną ceną umożliwiają wdrożenie również wymagających aplikacji w oszczędny i zorientowany na przyszłość sposób (rys. 4).

Rys. 4. Rozszerzenie perspektyw w automatyce dzięki przemysłowym komputerom przemysłowym firmy Phoenix Contact do wszystkich zastosowań.

Rys. 4. Rozszerzenie perspektyw w automatyce dzięki przemysłowym komputerom przemysłowym firmy Phoenix Contact do wszystkich zastosowań

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Phoenix Contact Sp. z o.o.
Phoenix Contact Sp. z o.o.
ul. Bierutowska 57-59, Wrocław
tel.  071 39 80 410
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl