Mobilna obsługa instalacji automatyki z Saia PCD - SABUR - STERONIKI PROGRAMOWALNE - STEROWNIK WĘZŁA CIEPLNEGO
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Mobilna obsługa instalacji automatyki z Saia PCD
drukuj stronę
poleć znajomemu

Mobilna obsługa instalacji automatyki z Saia PCD

Urządzenia mobilne stały się w ostatnich latach popularnym narzędziem do wizualizacji i sterowania zarówno w świecie automatyki budynkowej, jak i przemysłowej. Saia Burgess Controls, szwajcarski producent urządzeń do automatyki, już od wielu lat produkuje sterowniki programowalne z wbudowanym web-serwerem – do ich obsługi nie jest wymagana żadna dodatkowa aplikacja, a zdalny dostęp odbywa się za pomocą standardowej przeglądarki internetowej. Dzięki temu może być realizowany na dowolnej platformie sprzętowej.

Oprócz wyposażenia urządzeń w serwery webowe Saia Burgess Controls udostępnia aplikacje mobilne pozwalające na komunikację ze wszystkimi sterownikami PCD i panelami webowymi producenta, z wykorzystaniem tabletów i smartfonów z systemami Android i iOS.  Aplikacja Saia Microbrowser zapewnia bezpośredni dostęp do zasobów i danych zgromadzonych w sterownikach programowalnych poprzez sieć LAN lub z wykorzystaniem transmisji GPRS. Aplikacja dostępna jest online w sklepach Google Play i Apple Store w wersjach lite (przeznaczonej do użytku domowego i biurowego) oraz full.

Wykorzystanie aplikacji mobilnej Saia Microbrowser umożliwia zdalne sterowanie i wizualizację pracy gotowych do użytku systemów do zarządzania zużyciem energii i sterowania węzłem cieplnym.

Mobilna kontrola zużycia energii

S-Monitoring to nazwa dostępnej bezpłatnie aplikacji wizualizacyjno-sterującej opartej na stronach www, która jest zaimplementowana w wybrane panele operatorskie i sterowniki programowalne serii Saia PCD. S-Monitoring służy do rejestracji i kontroli zużycia energii elektrycznej i innych mediów, prezentacji w różnych ujęciach oraz udostępniania danych pomiarowych lokalnie i zdalnie. Zdalny dostęp do funkcji S-Monitoringu jest możliwy z każdego komputera z dostępem do sieci za pomocą przeglądarki www, a także – dzięki aplikacji Saia Microbrowser – z urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS.

Rozbudowane możliwości komunikacyjne sterowników i paneli HMI obsługujących system S-Monitoring pozwalają na rejestrowanie danych z liczników energii z interfejsami M-Bus, Modbus i S-Bus, a także z wyjściami impulsowymi. Aplikacja S-Monitoring udostępnia wiele funkcji do szybkiej analizy danych odczytywanych z liczników np. porównywanie odczytów pomiędzy różnymi licznikami, w różnych przedziałach czasowych. Dane dotyczące zużycia i kosztów prezentowane są na czytelnych wykresach słupkowych. Istnieje także funkcja grupowania liczników, która pozwala na wygodną prezentację danych dotyczących np. danej instalacji, budynku i obiektu.
S-Monitoring rejestruje w pamięci sterownika lub panelu dane z liczników w postaci plików CSV, dzięki czemu mogą być one pobrane na dysk twardy komputera i poddane zaawansowanej analizie np. w arkuszu kalkulacyjnym. Za pomocą darmowego programu S-Energy Report, na podstawie danych ze sterownika, można automatycznie generować raporty.

Sterownik Węzła Cieplnego

Sterownik Węzła Cieplnego SWC to swobodnie programowalny sterownik przemysłowy, który realizuje wszystkie funkcje konieczne do obsługi węzłów cieplnych. Dzięki wbudowanej aplikacji sterującej SWC jest gotowy do użytku bez potrzeby programowania i korzystania z narzędzi inżynierskich. Aplikację SWC można modyfikować i rozbudowywać dostosowując do indywidualnych potrzeb za pomocą pakietu narzędziowego PG5 Controls Suite. Aplikacja może być konfigurowana lokalnie (z komputera połączonego przez USB) lub zdalnie przez port Ethernet lub sieć GSM (z użyciem tabletu, smartfona czy laptopa). Zdalne uaktualnianie programu i zdalny serwis sterownika ograniczają koszty, eliminując konieczności wyjazdów serwisowych.

Możliwości SWC znacznie przewyższają funkcjonalności regulatorów węzłów cieplnych, umożliwiając m.in.:

  • uruchomienie, konfigurację, wizualizację pracy, sterowanie, monitoring i serwis instalacji za pomocą aplikacji webowej,
  • rejestrowanie danych lokalnie i w chmurze (do bazy danych, na serwerach),
  • sterowanie, wizualizację i diagnostykę instalacji z użyciem aplikacji webowej,
  • zdalny dostęp i dokonywanie zmian w programie sterującym w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca.

SWC pozwala w prosty sposób regulować pracę węzła a jego zastosowanie pomaga w obniżeniu kosztów eksploatacji węzłów i optymalizacji zużycia energii cieplnej.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
SABUR Sp. z o.o.
SABUR Sp. z o.o.
ul. Puławska 303, Warszawa
tel.  22 549 43 53
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl