Miniaturowe styczniki typu B - ABB - STYCZNIKI - MINISTYCZNIKI
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Miniaturowe styczniki typu B
drukuj stronę
poleć znajomemu

Miniaturowe styczniki typu B

fot. Ministycznik BC6 ze stykami pomocniczymi CAF6

Miniaturowe styczniki typu B... produkowane przez firmę ABB to pełna oferta dla zastosowań o mocach 4 – 5,5 kW / 400V.

Aparaty te stanowią dość liczną rodzinę w tej grupie w grupie produktowej ze względu na ich wszechstronne możliwości aplikacyjne. Wyróżniamy tu 3-biegunowe ministyczniki typu B6 (4 kW) i B7 (5,5kW) sterowane prądem przemiennym oraz ich odmiany BC6 i BC7 do sterowania prądem stałym.

Dla aplikacji rewersyjnych przewidziano podwójne styczniki zblokowane mechanicznie VB6 i VB7 oraz VB7 i VBC7. Dostępne są także dla tych styczników blokady tzw. bezpieczeństwa, które zapewniają możliwość podania napięcia na cewkę stycznika sąsiedniego dopiero po wyłączeniu stycznika poprzedzającego. Są oznaczone VB6A, VB7A i VBC6A, VB7A. Oprócz tego B6, B7 i BC6, BC7 są dostępne w wersjach 4 biegunowych. Zaciski torów główne tych styczników mogą występować jako śrubowe, konektorowe, i końcówki do wlutowania w płytkę drukowaną.

Wyroby te występują także w odmianie tzw. przekaźników stycznikowych oznaczonych analogicznie, różniących się literą K na początku symbolu (np. K6, KC6...). Styczniki oznaczone literą T na początku (np TBC7) posiadają poszerzony zakres temperaturowy pracy -30°C....+70°C oraz zwiększony zakres napięciowy cewki sterującej.

Ministyczniki B6 - wyprowadzenia śrubowe, wtykowe i do płytek drukowanych

Ministyczniki B6 - wyprowadzenia śrubowe, wtykowe i do płytek drukowanych

Akcesoria obejmują pełen asortyment produktów potrzebnych do wyposażenia styczników. Przewidziano dodatkowe styki pomocnicze (do montażu z przodu lub na boku stycznika), ograniczniki przepięć, systemy mostków i złącz do połączenia z innymi aparatami (np. wyłącznikami silnikowymi typu MS116, MS132), przykrywy oraz przekaźniki termiczne do ochrony silników typu T16.

Styczniki miniaturowe B... charakteryzują się małymi potrzebami w zakresie mocy potrzebnej do załączania i trzymania styków głównych. Dodatkową cechą systemów elektromagnetyczne jest cicha praca.

Wymiary styczników to 52,5mm (szerokość), 57,5mm (wysokość), 46,7mm (głębokość). Ze względu na ich niewielkie wymiary znajdują one zastosowanie szczególne w tych urządzeniach i maszynach, gdzie ilość miejsca limituje wybór stycznika oraz sposób jego montażu. Dodatkową zaletą jest niezawodność i odporność na zakłócenia zewnętrzne występujące w sieci elektrycznej. Podobnie elastyczność konfiguracji produktu pozwala na jego dopasowanie do bardzo wielu wymagań złożonych systemów sterowania.

Ministycznik_B6_i_elektroniczny_przekaznik_termiczny_E16DU-63                 Ministycznik_B7_i_przekaznik_termiczny_T16

Ministycznik B6 i elektroniczny
przekaźnik termiczny E16DU-63

Ministycznik B7 i przekaźnik
termiczny T16

 

Wymiary ministyczników B6 i B7

Wymiary ministyczników B6 i B7

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl