Miniaturowe styczniki typu B - ABB - STYCZNIKI - MINISTYCZNIKI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Miniaturowe styczniki typu B
drukuj stronę
poleć znajomemu

Miniaturowe styczniki typu B

fot. Ministycznik BC6 ze stykami pomocniczymi CAF6

Miniaturowe styczniki typu B... produkowane przez firmę ABB to pełna oferta dla zastosowań o mocach 4 – 5,5 kW / 400V.

Aparaty te stanowią dość liczną rodzinę w tej grupie w grupie produktowej ze względu na ich wszechstronne możliwości aplikacyjne. Wyróżniamy tu 3-biegunowe ministyczniki typu B6 (4 kW) i B7 (5,5kW) sterowane prądem przemiennym oraz ich odmiany BC6 i BC7 do sterowania prądem stałym.

Dla aplikacji rewersyjnych przewidziano podwójne styczniki zblokowane mechanicznie VB6 i VB7 oraz VB7 i VBC7. Dostępne są także dla tych styczników blokady tzw. bezpieczeństwa, które zapewniają możliwość podania napięcia na cewkę stycznika sąsiedniego dopiero po wyłączeniu stycznika poprzedzającego. Są oznaczone VB6A, VB7A i VBC6A, VB7A. Oprócz tego B6, B7 i BC6, BC7 są dostępne w wersjach 4 biegunowych. Zaciski torów główne tych styczników mogą występować jako śrubowe, konektorowe, i końcówki do wlutowania w płytkę drukowaną.

Wyroby te występują także w odmianie tzw. przekaźników stycznikowych oznaczonych analogicznie, różniących się literą K na początku symbolu (np. K6, KC6...). Styczniki oznaczone literą T na początku (np TBC7) posiadają poszerzony zakres temperaturowy pracy -30°C....+70°C oraz zwiększony zakres napięciowy cewki sterującej.

Ministyczniki B6 - wyprowadzenia śrubowe, wtykowe i do płytek drukowanych

Ministyczniki B6 - wyprowadzenia śrubowe, wtykowe i do płytek drukowanych

Akcesoria obejmują pełen asortyment produktów potrzebnych do wyposażenia styczników. Przewidziano dodatkowe styki pomocnicze (do montażu z przodu lub na boku stycznika), ograniczniki przepięć, systemy mostków i złącz do połączenia z innymi aparatami (np. wyłącznikami silnikowymi typu MS116, MS132), przykrywy oraz przekaźniki termiczne do ochrony silników typu T16.

Styczniki miniaturowe B... charakteryzują się małymi potrzebami w zakresie mocy potrzebnej do załączania i trzymania styków głównych. Dodatkową cechą systemów elektromagnetyczne jest cicha praca.

Wymiary styczników to 52,5mm (szerokość), 57,5mm (wysokość), 46,7mm (głębokość). Ze względu na ich niewielkie wymiary znajdują one zastosowanie szczególne w tych urządzeniach i maszynach, gdzie ilość miejsca limituje wybór stycznika oraz sposób jego montażu. Dodatkową zaletą jest niezawodność i odporność na zakłócenia zewnętrzne występujące w sieci elektrycznej. Podobnie elastyczność konfiguracji produktu pozwala na jego dopasowanie do bardzo wielu wymagań złożonych systemów sterowania.

Ministycznik_B6_i_elektroniczny_przekaznik_termiczny_E16DU-63                 Ministycznik_B7_i_przekaznik_termiczny_T16

Ministycznik B6 i elektroniczny
przekaźnik termiczny E16DU-63

Ministycznik B7 i przekaźnik
termiczny T16

 

Wymiary ministyczników B6 i B7

Wymiary ministyczników B6 i B7

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl