APATOR - nowości 2014/2015 - SCADA - ROZDZIELNICE - DYSTRYBUCJA ENERGII ELEKTRYCZNEJ - APATOR - ROZŁĄCZNIKI - ROZDZIAŁ MOCY - PRZEKŁADNIK PRĄDOWY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Energetyka APATOR - nowości 2014/2015
drukuj stronę
poleć znajomemu

APATOR - nowości 2014/2015

fot. APATOR

W ostatnich miesiącach Apator zaprezentował kilka nowych rozwiązań w zakresie aparatury łączeniowej. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem zwiedzających podczas targów Energetab w Bielsku-Białej oraz Energetics w Lublinie.

 

Rozłączniki izolacyjne bezpiecznikowe RBP 000 pro

Rozłączniki RBP 000 pro zostały zaprojektowane w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. Szczególnie są polecane w przypadku, gdy jest mało miejsca w rozdzielnicy, a dużo obwodów do ochrony. Szerokość RBP 000 pro jest równa połowie szerokości rozłącznika RBK 00 pro. Pozwala to zainstalować więcej rozłączników RBP 000 pro w rozdzielnicy o tej samej szerokości. Dostępne są następujące wykonania rozłączników RBP 000 pro: do montażu na płycie, na podwójnej szynie DIN oraz wersja do instalowania na system szyn zbiorczych 60 mm. Rozłączniki do montażu na most szynowy 60 mm mogą być wyposażone w osłony zapewniające ochronę przed dotykiem. Rozłączniki RBP 000 pro posiadają dwie głębokości zabudowy od szyn zbiorczych: 70 mm lub 32 mm oraz występują w dwóch odmianach, w zależności od podłączenia kabli odpływowych - z góry lub dołu. Wyrób produkowany jest zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/65/UE dotyczącą ochrony środowiska.

 

System szynowy 60 mm

System szynowy 60 mm

Oferowany przez Apator System szynowy 60 mm to system dystrybucji energii o konstrukcji modułowej dla prądów do 630 A. Zatrzaskowy montaż wszystkich komponentów zapewnia bardzo dużą elastyczność podczas instalacji i rozbudowy. Komponenty Systemu 60 mm stanowią rozłączniki izolacyjne bezpiecznikowe dla wkładek NH: RBP 000-pro-S, RBK 000 pro-S, RBK 00 pro-S, RBK 1 pro-S oraz RBK 2 pro-S; RBD0/60 - rozłącznik z bezpiecznikami D02 do instalacji na moście szynowym, RBD0/60 - zabezpieczenie podstawowe z kontrolą stanu wkładek i temperatury. Elementem Systemu 60 mm jest też podstawa bezpiecznikowa E18 dla wkładek D0, adaptery zasilające, wsporniki szyn systemu, adapter do montażu komponentów na szynę TH, przegrody izolacyjne i osłony, a także wkładki bezpiecznikowe D0, których zatrzaskowy pojemnik na zapasowe elementy pozwala na natychmiastową wymianę wkładek i ponowne załączenie obwodu.

 

Nadzór stacji. System monitorowania rozdzielnicy w SCADA

Nadzór stacji. System monitorowania rozdzielnicy w SCADA

System monitorowania przeznaczony jest do aplikacji, w których istotna jest kontrola stanu zainstalowanych zabezpieczeń. System współpracuje z rozłącznikami ARS pro. Moduły kontroli wkładek bezpiecznikowych kontrolują: stan pojedynczej wkładki, położenie rozłącznika oraz obecność napięć w poszczególnych fazach.

Koncentrator Ex-BRG2_SMR poprzez wbudowany modem transmituje do systemu nadzoru informacje z każdego rozłącznika w złączu niskiego napięcia, za pośrednictwem łącza GSM, UMTS, CDMA, TETRA lub łącza stałego. W sieciach GSM/UTMS do wysyłania informacji o przepaleniu wkładki lub zaniku fazy wykorzystywany jest serwis SMS. Koncentrator Ex-BRG2 może retransmitować pomiary z licznika energii ESOX.

 

Przekładniki prądowe niskiego napięcia typu APA-W i APA-Z

 Wśród nowych produktów znaleźć można także przekładniki prądowe niskiego napięcia typu APA. Są to przekładniki do montażu na kablu, szynie prądowej, przekładniki z uzwojeniem pierwotnym oraz przekładniki napowietrzne. Ich parametry odpowiadają standardom grup energetycznych oraz są zgodne z obowiązującymi normami PN-EN 61869-1, PN-EN 61869-2 i IEC 60044-1. Nowe produkty charakteryzują się wymaganymi klasami dokładności, możliwość dodatkowo istnieje możliwość otrzymania świadectwa wzorcowania dla każdego z nich.

Przekładniki prądowe niskiego napięcia typu APA-W i APA-Z

Apator oprócz standardowych produktów jest w stanie także wykonać przekładniki prądowe niskiego napięcia na specjalne zamówienie, dzięki czemu cała oferta aparatury łączeniowej staje się niezwykle kompleksowa, sprawdzając się tym samym w układach o najwyższym stopniu różnorodności.

Więcej informacji na www.apator.com

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Apator SA
ul. Gdańska 4a lok. C4, Toruń
tel.  56 61 91 111
fax.  56 61 91 295
www.apator.com
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl