Komputerowe wspomaganie projektowania stanowisk zrobotyzowanych - ASTOR - KAWASAKI - STANOWISKA ZROBOTYZOWANE - OPROGRAMOWANIE PRZEMYSŁOWE - SCARA - EPSON
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Komputerowe wspomaganie projektowania stanowisk zrobotyzowanych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Komputerowe wspomaganie projektowania stanowisk zrobotyzowanych

fot. ASTOR

Projektowanie stanowisk zrobotyzowanych wymaga doświadczenia. W celu ułatwienia oraz przyspieszenia tego procesu producenci robotów dostarczają wraz z robotami specjalne narzędzia wspierające projektowanie stanowisk zrobotyzowanych. ASTOR dostarcza zrobotyzowane rozwiązania oparte na robotach przemysłowych dwóch wiodących japońskich marek. Zarówno firma Kawasaki, jak i Epson dostarczają wraz z robotem oprogramowanie wspomagające projektowanie. W artykule przedstawię możliwości tych dwóch programów oraz ich wpływ na różne etapy projektu związanego z robotyzacją przedsiębiorstwa.

Projektowanie i analiza stanowisk zrobotyzowanych według Kawasaki

K-Roset to narzędzie Kawasaki do analizy stanowisk zrobotyzowanych i symulacji pracy robota oraz programowania offline. Żeby przeprowadzić wiarygodną analizę stanowiska (analiza zasięgów, kolizji, czasów cykli, itd.), symulować pracę lub programować aplikacje offline, konieczne jest dokładne odwzorowanie rzeczywistego stanowiska pracy. Jeśli analizujemy nowobudowane stanowisko, to tworzymy model na podstawie projektu stanowiska. Natomiast jeśli chcemy programować offline lub usprawnić pracę istniejącego stanowiska, musimy je odwzorować na podstawie tego, co zostało wcześniej zbudowane -uwzględniając wszelkie późniejsze modyfikacje.

K-Roset umożliwia symulację trajektorii ruchu robota, analizę czasu cykli, kontrolę kolizji oraz analizę możliwych pozycji umieszczenia robota na stanowisku. To wszystko pozwala na optymalizację stanowiska bez kosztownych testów na rzeczywistym obiekcie, a jedynie na realistycznym modelu elektronicznym. Możliwość tworzenia i symulacji programów, a następnie szybkiego ich przenoszenia na robota, przyśpiesza proces tworzenia i rozwijania aplikacji, co wydatnie skraca czas potrzebny na oddanie gotowego stanowiska.

Projektowanie i analiza stanowisk zrobotyzowanych w oprogramowaniu K-Roset

Projektowanie i analiza stanowisk zrobotyzowanych w oprogramowaniu K-Roset

K-Roset to program, który znajduje zastosowanie zarówno u integratora systemu w fazie opracowywania koncepcji stanowiska, jak również u użytkownika w czasie korzystania z gotowego stanowiska.

Zdjęcia, filmy oraz wyniki analizy stanowiska i symulacji pracy robota mogą być bardzo istotnym uzupełnieniem oferty składanej przez integratora systemu.

Możliwość programowania offline oraz swobodnego wprowadzania i testowania zmian w programie robota, bez zatrzymywania rzeczywistej aplikacji, jest zaletą z której chętnie korzystają zarówno użytkownicy, jak i integratorzy systemów.

Program ten jest dostępny w bezpłatnej wersji do pobrania ze strony internetowej firmy ASTOR: www.astor.com.pl/k-roset

Komputerowe wspomaganie projektowania stanowisk z robotami SCARA - Oprogramowanie RC+

Również Epson wychodzi z założenia, że dobre przygotowanie wdrożenia robota jest podstawą sukcesu. Dlatego do swoich robotów dostarcza oprogramowanie RC+, które pozwala przeanalizować szczegółowy projektowane stanowisko przed rozpoczęciem prac wykonawczych.

RC+ wspiera wszystkie etapy pracy w robotami przemysłowymi Epson, znacząco przyspieszając ich integrację.

Projektowanie i analiza stanowisk zrobotyzowanych w oprogramowaniu RC+

Projektowanie i analiza stanowisk zrobotyzowanych w oprogramowaniu RC+

Na etapie projektowania zapewnia łatwość i precyzję, a co za tym idzie – oszczędność czasu i nakładów finansowych. Dzięki dokładnemu planowaniu możliwe jest precyzyjne rozmieszczenie elementów celi tak, aby uzyskać najkrótszy czas cyklu. Weryfikacja koncepcji przed przystąpieniem do budowy pozwala uniknąć pomyłek i związanych z tym niepotrzebnych wydatków.

W trakcie integracji bezcenna jest możliwość programowania w trybie offline oraz wizualizacji kompletnych sekwencji ruchów. Analiza ewentualnych kolizji pozwala uniknąć uszkodzeń sprzętu, a wcześniejsze przygotowanie i przeanalizowanie programów przyspiesza uruchomienie.

Również faza użytkowania gotowej aplikacji może być dużo efektywniejsza przy zastosowaniu oprogramowania RC+. Wszelkie zmiany zarówno programów, jak i mechaniki stanowiska zrobotyzowanego mogą zostać przygotowane, przetestowane i zoptymalizowane w trybie offline. Znacząco skraca to czas potrzebny na ich implementację w rzeczywistym stanowisku.

Oprogramowanie Epson RC+ jest bezpłatne i dostępne w oddziałach firmy ASTOR.

Kawasaki i Epson oferują zróżnicowane oprogramowanie wspierające proces projektowania stanowisk, ale przyświeca im wspólny cel: ułatwienie, przyspieszenie i ograniczenie kosztów projektowania, integracji i użytkowania stanowisk z robotami przemysłowymi.

Więcej informacji na stronie: www.astor.com.pl/rc-plus

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl