Zasilacze Cellevia Power - ZASILANIE - USB - IP67 - TME - ZASILACZE IMPULSOWE - ZASILACZE LED - CELLEVIA POWER
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektronika Zasilacze Cellevia Power
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zasilacze Cellevia Power

fot. TME

Cellevia Power to najnowsza marka zasilaczy, która pojawiła się w TME. Firma oferuje zasilacze impulsowe przeznaczone do obsługi szeroko pojętego rynku urządzeń elektroniki użytkowej. Urządzenia Cellevia Power występują w trzech typach obudowy: zasilacze dogniazdkowe, biurkowe i wodoszczelne.

Najpopularniejszym typem są tzw. zasilacze dogniazdkowe, zwane również wtyczkowymi. Ze względu na swoje niewielkie wymiary najczęściej ich moc wyjściowa nie przekracza 36 W, chociaż zdarzają się modele osiągające 65 W. Tego typu zasilacze wykorzystywane są do zasilania urządzeń typu kasy fiskalne, routery, wagi elektroniczne, telefony komórkowe, proste zestawy oświetlenia LED-owego, tablety itp. Zasilacze dogniazdkowe składają się z przetwornika napięcia umieszczonego bezpośrednio we wtyczce AC i przewodu DC zakończonego wtykiem. Zdarzają się jednak modele pozbawione kabla zasilającego DC, a wyposażone w gniazdo USB (umieszczone bezpośrednio w obudowie), z którego poprzez zastosowanie odpowiedniego przewodu możemy zasilać telefony, tablety, Hub-y i switche USB.

Zasilacz Cellevia PowerZasilacz Cellevia Power
Zasilacze dogniazdkowe Cellevia Power

 

Drugi rodzaj obudowy zasilaczy impulsowych Cellevia Power to modele biurkowe. Podobnie jak wersje dogniazdkowe, poza przetwornicą wyposażone są w przewód DC, jednak w odróżnieniu od nich podłączane są do sieci za pomocą kabla AC. Z reguły zasilacze te dysponują większą mocą. W przypadku Cellevia Power zawiera się ona w granicach 12 do 60 W, jednak już wkrótce TME wprowadzi do oferty modele 84- i 120-watowe. Zasilacze biurkowe stosowane są m.in. w bardziej energochłonnym sprzęcie IT, takim jak: notebooki, zintegrowane komputery stacjonarne, dekodery tv sat i kablowej, monitory itp.

Ostatnim rodzajem zasilaczy znajdującym się w ofercie Cellevia Power są zasilacze wodoszczelne. Charakteryzują się szerokim zakresem temperatur pracy (od -10 do +50°C), a także bardzo dużą odpornością na wilgoć (stopień ochrony IP67), co umożliwia stosowanie ich na zewnątrz budynków. Używane są głównie do zasilania oświetlenia diodowego.

Zasilacz impulsowy ac/dc

Wszystkie zasilacze Cellevia Power posiadają potrójny system zabezpieczeń (przeciwzwarciowe , przeciążeniowe, przepięciowe), który pod wpływem niespodziewanych czynników zewnętrznych chroni zarówno sam zasilacz, jak i urządzenie do niego podłączone. Dodatkowo produkty Cellevia Power charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością i niskim poborem energii w trybie czuwania.

Niski poziom tętnień zasilaczy umożliwia ich podłączenie nawet do czułych urządzeń audio.

Podsumowując, zasilacze Cellevia Power stanowią interesującą alternatywę dla urządzeń powszechnie znanych producentów, takich jak na przykład Mean Well. Idealnie wpasują się tam, gdzie czynnikiem krytycznym jest cena urządzenia oraz w zastosowaniach domowych, jako zamienniki uszkodzonych zasilaczy.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
ul. Ustronna 41 , Łódź
tel.  0426455555
fax.  0426455500
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl