Nowości produktowe z zakresu hydrauliki przemysłowej - ZAWORY - BOSCH REXROTH - HYDRAULIKA PRZEMYSŁOWA - CYLINDRY HYDRAULICZNE - PRZETWORNIKI CIŚNIENIA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Nowości produktowe z zakresu hydrauliki przemysłowej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowości produktowe z zakresu hydrauliki przemysłowej

fot. Bosch Rexroth

Firma Bosch Rexroth zaprezentowała nowe produkty z zakresu hydrauliki przemysłowej: zaprojektowane i przetestowane na 2 miliony cykli cylindry hydrauliczne CDL2, przetwornik ciśnienia HM20-2x o większym zakresie ciśnień i najwyższym poziomie elektroniki oraz zawór proporcjonalny DBEM(E)-7x ze zwiększonym o 30% przepływem nominalnym.

 

 

Zaprojektowane i przetestowane na 2 miliony cykli 

Bosch Rexroth oferuje nowe cylindry hydrauliczne CDL2, zamienniki cylindrów CDL1. Nowe cylindry zostały zaprojektowane i przetestowane na minimum 2 miliony cykli przy maksymalnym obciążeniu i pełnym skoku. Zakres średnic tłoka wynosi 25-200 mm, a tłoczyska 14-125 mm. Maksymalny skok wynosi 3000 mm.

cylindry hydrauliczne CDL2

W zależności od średnicy tłoczyska cylindry oferowane są w dwóch wielkościach ciśnień roboczych 250 i 160 bar. Podniesienie ciśnienia do 250 bar możliwe było dzięki zastosowaniu nowej konstrukcji i nowych materiałów. Nowa konstrukcja cylindrów, atrakcyjna cena, wysoka jakość i żywotność stanowią o dużej atrakcyjności tego produktu.

Szczegółowe informacje dotyczące cylindrów CDL2, w tym rysunki CAD, specyfikacje i wykazy części zamiennych dostępne są w ICS (Interactive Catalog System) na stronie internetowej www.boschrexroth.com/ics.

 

Nowy przetwornik ciśnienia HM20-2x dla układów hydraulicznych 

Nowy przetwornik ciśnienia HM20-2x dostępny jest w sprzedaży od maja 2013. Przetwornik uzupełnia ofertę ciśnieniowych sensorów dla aplikacji hydrauliki przemysłowej poprzez większy zakres ciśnień i najwyższy poziom elektroniki. Zakres mierzonych ciśnień wynosi od 0 do 630 bar, a klasa dokładności 0,5. Dodatkowo charakteryzuje się on doskonałą niepowtarzalnością, poniżej 0,05% i może pracować w zakresie temperatur od -40ºC do +85ºC.

Nowy przetwornik ciśnienia HM20-2x dla układów hydraulicznych

Przetwornik HM20-2x jest tańszy od przetworników HM17 i HM20-1x i może być użyty jako ich bezpośredni zamiennik. Przetworniki HM20-1x będą dostępne w sprzedaży do końca 2018 roku, natomiast HM17 będą w 2014 roku wycofane z oferty sprzedażowej.

 

Nowa seria proporcjonalnych zaworów ograniczających ciśnienie DBEM(E)-7x 

Nowa seria proporcjonalnych zaworów ograniczających ciśnienie DBEM(E)-7x)

Jedną z nowości produktowych firmy Bosch Rexroth jest nowa seria proporcjonalnych zaworów ograniczających ciśnienie DBEM(E)-7x. Nowe zawory zastępują zawory DBE(M)(E) 10/20 serii 5x i DBE(M) 30 serii 3x. Przepływ nominalny został zwiększony o 30% dla każdej wielkości. Maksymalny przepływ dla wielkości 30 wynosi 700 l/min. Maksymalne ciśnienie robocze wynosi 350 bar. Nie jest wymagane odpowietrzanie cewki co przyspiesza uruchamianie zaworu. Obracana cewka umożliwia łatwiejsze dostosowanie zaworu do miejsca zabudowy.

Zastosowanie standardowego zaworu DBET-6x jako pilota polepszyło warunki serwisowania i obsługi. Wstawiony został dodatkowy ogranicznik maksymalnego ciśnienia, który jest zabezpieczeniem przeciw wzrostowi ciśnienia w przypadku, gdy pilot jest uszkodzony. Szczegóły techniczne dotyczące zaworu DBEM(E)-7x można znaleźć w karcie katalogowej 29361.

 

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Tomasz Domaszczyński
tel.: +48 22 738 18 50
e-mail: tomasz.domaszczynski@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl