Nowości produktowe z zakresu hydrauliki przemysłowej - ZAWORY - BOSCH REXROTH - HYDRAULIKA PRZEMYSŁOWA - CYLINDRY HYDRAULICZNE - PRZETWORNIKI CIŚNIENIA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Nowości produktowe z zakresu hydrauliki przemysłowej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowości produktowe z zakresu hydrauliki przemysłowej

fot. Bosch Rexroth

Firma Bosch Rexroth zaprezentowała nowe produkty z zakresu hydrauliki przemysłowej: zaprojektowane i przetestowane na 2 miliony cykli cylindry hydrauliczne CDL2, przetwornik ciśnienia HM20-2x o większym zakresie ciśnień i najwyższym poziomie elektroniki oraz zawór proporcjonalny DBEM(E)-7x ze zwiększonym o 30% przepływem nominalnym.

 

 

Zaprojektowane i przetestowane na 2 miliony cykli 

Bosch Rexroth oferuje nowe cylindry hydrauliczne CDL2, zamienniki cylindrów CDL1. Nowe cylindry zostały zaprojektowane i przetestowane na minimum 2 miliony cykli przy maksymalnym obciążeniu i pełnym skoku. Zakres średnic tłoka wynosi 25-200 mm, a tłoczyska 14-125 mm. Maksymalny skok wynosi 3000 mm.

cylindry hydrauliczne CDL2

W zależności od średnicy tłoczyska cylindry oferowane są w dwóch wielkościach ciśnień roboczych 250 i 160 bar. Podniesienie ciśnienia do 250 bar możliwe było dzięki zastosowaniu nowej konstrukcji i nowych materiałów. Nowa konstrukcja cylindrów, atrakcyjna cena, wysoka jakość i żywotność stanowią o dużej atrakcyjności tego produktu.

Szczegółowe informacje dotyczące cylindrów CDL2, w tym rysunki CAD, specyfikacje i wykazy części zamiennych dostępne są w ICS (Interactive Catalog System) na stronie internetowej www.boschrexroth.com/ics.

 

Nowy przetwornik ciśnienia HM20-2x dla układów hydraulicznych 

Nowy przetwornik ciśnienia HM20-2x dostępny jest w sprzedaży od maja 2013. Przetwornik uzupełnia ofertę ciśnieniowych sensorów dla aplikacji hydrauliki przemysłowej poprzez większy zakres ciśnień i najwyższy poziom elektroniki. Zakres mierzonych ciśnień wynosi od 0 do 630 bar, a klasa dokładności 0,5. Dodatkowo charakteryzuje się on doskonałą niepowtarzalnością, poniżej 0,05% i może pracować w zakresie temperatur od -40ºC do +85ºC.

Nowy przetwornik ciśnienia HM20-2x dla układów hydraulicznych

Przetwornik HM20-2x jest tańszy od przetworników HM17 i HM20-1x i może być użyty jako ich bezpośredni zamiennik. Przetworniki HM20-1x będą dostępne w sprzedaży do końca 2018 roku, natomiast HM17 będą w 2014 roku wycofane z oferty sprzedażowej.

 

Nowa seria proporcjonalnych zaworów ograniczających ciśnienie DBEM(E)-7x 

Nowa seria proporcjonalnych zaworów ograniczających ciśnienie DBEM(E)-7x)

Jedną z nowości produktowych firmy Bosch Rexroth jest nowa seria proporcjonalnych zaworów ograniczających ciśnienie DBEM(E)-7x. Nowe zawory zastępują zawory DBE(M)(E) 10/20 serii 5x i DBE(M) 30 serii 3x. Przepływ nominalny został zwiększony o 30% dla każdej wielkości. Maksymalny przepływ dla wielkości 30 wynosi 700 l/min. Maksymalne ciśnienie robocze wynosi 350 bar. Nie jest wymagane odpowietrzanie cewki co przyspiesza uruchamianie zaworu. Obracana cewka umożliwia łatwiejsze dostosowanie zaworu do miejsca zabudowy.

Zastosowanie standardowego zaworu DBET-6x jako pilota polepszyło warunki serwisowania i obsługi. Wstawiony został dodatkowy ogranicznik maksymalnego ciśnienia, który jest zabezpieczeniem przeciw wzrostowi ciśnienia w przypadku, gdy pilot jest uszkodzony. Szczegóły techniczne dotyczące zaworu DBEM(E)-7x można znaleźć w karcie katalogowej 29361.

 

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Tomasz Domaszczyński
tel.: +48 22 738 18 50
e-mail: tomasz.domaszczynski@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl