Laptop do warsztatu i pracy w terenie
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Laptop do warsztatu i pracy w terenie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Laptop do warsztatu i pracy w terenie

Brak awataru
autor: Rafał Kuz

Większość laptopów w ofercie marketów i sklepów internetowych to maszyny konsumenckie - ich głównym przeznaczeniem jest dostarczanie właścicielom rozrywki. Znalezienie dobrej jakości sprzętu do pracy jest w tym zalewie gadżeciarstwa naprawdę trudne, szczególnie jeśli mamy specyficzne wymagania.

Jakie cechy powinien posiadać laptop, którego głównym przeznaczeniem będzie pomoc w pracy w warsztacie elektrycznym i elektronicznym? To dość nietypowe zastosowanie z punktu widzenia producentów sprzętu, dlatego nie ma co liczyć na to, że otrzymamy rozwiązanie idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Trzeba szperać samemu.

Z mojego punktu widzenia na pewno ważne są złącza i możliwości rozbudowania komputera, zarówno jeśli chodzi o wewnętrzne parametry, jak i urządzenia peryferyjne. I tutaj napotykamy pierwszy problem. Bardzo ważne dla inżynierów złącze COM jest praktycznie niedostępne w najnowszych modelach laptopów. Nawet profesjonalne rodziny, które przez lata wyposażały maszyny w COMa, jak HP ProBook, rezygnują z tego portu. Rozwiązaniem jest zakup starych modeli lub dokupienie przejściówki, która nigdy nie da nam jednak tego samego efektu.

Jestem też negatywnie nastawiony do jakości wykonania i solidności sprzętu - producenci stawiają na innowację i krótkie życie typowego notebooka. Najlepiej żeby po dwóch trzech latach zmieniać sprzęt na nowy. Być może dla nastolatka to naturalny stan rzeczy, ale w swojej pracy zależy mi na większej stabilności.

Ogólnie wybór mobilnego sprzętu komputerowego do warsztatu i pracy w terenie jest w tej chwili bardzo trudny.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Oceń jako:
dodaj do ekspertów
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Pawcio
Nie będzie to tanie rozwiązanie ale proponuję zainteresować się takimi markami/firmami jak: Getac, Durabook, Dell Latitude, Panasonic Toughbook.
Z tańszych rozwiązać to laptopy przeznaczone dla biznesu, które przeważnie są bardziej wytrzymałe niż konsumenckie.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Miernictwo Miernictwo W grupie poruszane są dyskusje na temat pomiarów różnych wielkości elektrycznych i nieelektrycznych
ELEKTRONICY ELEKTRONICY Grupa poświęcona jest osobom pasjonującym się lub zawodowo związanym z elektroniką.
Przedsiębiorcy Przedsiębiorcy Grupa zrzeszająca przedsiębiorców oraz ludzi pragnących założyć własną firmę
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl