Laptop do warsztatu i pracy w terenie
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Mouser Electronics Poland   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Laptop do warsztatu i pracy w terenie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Laptop do warsztatu i pracy w terenie

Brak awataru
autor: Rafał Kuz

Większość laptopów w ofercie marketów i sklepów internetowych to maszyny konsumenckie - ich głównym przeznaczeniem jest dostarczanie właścicielom rozrywki. Znalezienie dobrej jakości sprzętu do pracy jest w tym zalewie gadżeciarstwa naprawdę trudne, szczególnie jeśli mamy specyficzne wymagania.

Jakie cechy powinien posiadać laptop, którego głównym przeznaczeniem będzie pomoc w pracy w warsztacie elektrycznym i elektronicznym? To dość nietypowe zastosowanie z punktu widzenia producentów sprzętu, dlatego nie ma co liczyć na to, że otrzymamy rozwiązanie idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Trzeba szperać samemu.

Z mojego punktu widzenia na pewno ważne są złącza i możliwości rozbudowania komputera, zarówno jeśli chodzi o wewnętrzne parametry, jak i urządzenia peryferyjne. I tutaj napotykamy pierwszy problem. Bardzo ważne dla inżynierów złącze COM jest praktycznie niedostępne w najnowszych modelach laptopów. Nawet profesjonalne rodziny, które przez lata wyposażały maszyny w COMa, jak HP ProBook, rezygnują z tego portu. Rozwiązaniem jest zakup starych modeli lub dokupienie przejściówki, która nigdy nie da nam jednak tego samego efektu.

Jestem też negatywnie nastawiony do jakości wykonania i solidności sprzętu - producenci stawiają na innowację i krótkie życie typowego notebooka. Najlepiej żeby po dwóch trzech latach zmieniać sprzęt na nowy. Być może dla nastolatka to naturalny stan rzeczy, ale w swojej pracy zależy mi na większej stabilności.

Ogólnie wybór mobilnego sprzętu komputerowego do warsztatu i pracy w terenie jest w tej chwili bardzo trudny.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Oceń jako:
dodaj do ekspertów
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Pawcio
Nie będzie to tanie rozwiązanie ale proponuję zainteresować się takimi markami/firmami jak: Getac, Durabook, Dell Latitude, Panasonic Toughbook.
Z tańszych rozwiązać to laptopy przeznaczone dla biznesu, które przeważnie są bardziej wytrzymałe niż konsumenckie.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Falowniki Falowniki Informacje na temat elektrycznych systemów napędowych.
Elektroenergetycy Elektroenergetycy Zapraszam serdecznie wszystkich, których pasją lub zamiłowaniem jest zajmowanie się wysokim napięciem, ...
Oprogramowanie projektowe Oprogramowanie projektowe Grupa zrzeszająca osoby i poruszająca tematy z zakresu projektowania za pomocą oprogramowania CAD
amatorzy elektroniki amatorzy elektroniki Nieelektronicy , fascynujący się tą dziedziną techniki .
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl