ASTOR Innovation Room – powiew nowoczesności w centrum Krakowa - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - ASTOR - ROBOTYKA - KRAKÓW - INNOWACJE - SCADA - MES - KAWASAKI - GE INTELLIGENT PLATFORMS - ROBOT PALETYZUJĄCY - PAKOWANIE - SHOWROOM - AUTOMATYKA I ROBOTYKA - SPAWANIE ZAUTOMATYZOWANE - EPSON - INTEGRATORZY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka ASTOR Innovation Room – powiew nowoczesności w centrum Krakowa
drukuj stronę
poleć znajomemu

ASTOR Innovation Room – powiew nowoczesności w centrum Krakowa

fot. ASTOR

Firma ASTOR od ponad 20 lat dostarcza polskim zakładom produkcyjnym najnowsze rozwiązania z dziedziny automatyki i robotyki – światowej klasy systemy podnoszące efektywność produkcji, pozwalające na utrzymanie konkurencyjności polskich producentów na europejskim i światowym rynku.

ASTOR Innovation Room (AIR) to hala produkcyjna znajdująca się w krakowskiej siedzibie firmy ASTOR. Jest to miejsce, w którym codziennie działają nowoczesne systemy produkcyjne oparte na robotach Kawasaki i EPSON, nadzorowane przez sterowniki GE IP oraz oprogramowanie SCADA i MES firmy Wonderware.

ASTOR Innovation Room to coś więcej niż aplikacje demo czy laboratorium. AIR to profesjonalna hala produkcyjna, w której realizowane są prawdziwe procesy produkcyjne: zrobotyzowane spawanie, paletyzacja i pakowanie. Została ona stworzona dla wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi metodami produkcji: zakładów produkcyjnych, firm integratorskich, uczelni wyższych i szkół, a nawet przechodniów z ulicy Smoleńsk w Krakowie.

Firmy produkcyjne nie tylko mogą zaobserwować zautomatyzowaną produkcję, ale mogą wykonać testy robotyzacji procesów zachodzących w ich zakładach. Pozwala to zweryfikować rozwiązanie oraz przeanalizować jego szczegóły.

Dla Integratorów AIR jest miejscem gdzie można szczegółowo zbadać opracowane koncepcje, przetestować programy, osprzęt lub technologię. Paletyzacja kartonów, testy chwytaków do worków, analizy technologii spawania czy kontrola jakości powłoki lakierniczej – to tylko kilka z szerokiej gamy możliwości, jakie daje ASTOR Innovation Room dla integratorów systemów zrobotyzowanych. Jest to również idealne miejsce do przeprowadzania szkoleń, podczas których Integratorzy, oprócz teorii realizują zadania praktyczne oraz poznają szczegółowo kompletne koncepcje aplikacji zrobotyzowanych.

Firma ASTOR od lat współpracuje z uczelniami wyższymi od lat w celu wzbogacenia programu studiów o praktyczne zajęcia z wykorzystaniem najnowszych technologii. AIR daje nowe możliwości. Już w toku budowy ASTOR Innovation Room mocno zaangażowani zostali Partnerzy akademiccy – realizowane były zadania związane z pracami inżynierskimi, magisterskimi oraz doktoranckimi. Teraz, gdy AIR jest gotowy, zapraszamy Wykładowców oraz studentów do wizyt, podczas których będzie można zapoznać się z przemysłowymi aplikacjami w samym centrum Krakowa. 

Również szkoły średnie i gimnazja są mile widziane w ASTOR Innovation Room. Spotkanie z techniką i inżynierami ASTOR może ułatwić młodzieży wybór dalszej drogi kształcenia i kariery zawodowej.

AIR to również propozycja dla wszystkich osób przechodzących ulicą Smoleńsk w Krakowie. AIR znajduje się na parterze. Przez duże szyby jest świetnie widoczny z chodnika. Zapraszamy każdego zainteresowanego do odwiedzenia ASTOR Innovation Room i zapoznania się z możliwościami nowoczesnych robotów, systemów sterowania i nadzoru produkcji pod okiem specjalistów z firmy ASTOR.

W ASTOR Innovation Room pracują zrobotyzowane aplikacje do paletyzacji, pakowania i spawania.

Robot Kawasaki ZD130S wyposażony w chwytak pneumatyczny

Robot Kawasaki ZD130S wyposażony w chwytak pneumatyczny paletyzuje kartony na europalecie. Kartony doprowadzane są w obszar pracy robota taśmociągiem napędzanym silnikiem z falownikiem o mocy 0,75 kW Astraada Drive GD10. Europaleta z towarem, transportowana jest przenośnikiem rolkowym napędzanym silnikiem z falownikiem, także serii GD10, trafia pod owijarkę Haloila, która w trybie automatycznym zabezpiecza towar, przygotowując paletę do transportu.

 

Robot Kawasaki YF003N pracuje w AIR w aplikacji ultraszybkiego pakowania

Robot Kawasaki YF003N pracuje w AIR w aplikacji ultraszybkiego pakowania. Wyposażony w system wizyjny, samodzielnie rozpoznaje produkty chaotycznie rozmieszczone na taśmociągu oraz określa ich położenie. Następnie pobiera je przy pomocy ssawki i przekłada w usystematyzowany sposób na drugi taśmociąg. Obie taśmy napędzane są niezależnie za pomocą silników sterowanych falownikami Astraada Drive, a prędkość posuwu taśm regulowana jest przez kontroler robota Kawasaki. Rzeczywista prędkość taśmy kontrolowana jest za pomocą enkodera przez kontroler robota. Dzięki zastosowaniu funkcji Conveyer Tracking robot jest w stanie przekładać produkty bez zatrzymywania taśm dzięki czemu wzrasta dodatkowo wydajność.

W trzeciej aplikacji robot Kawasaki RA006L realizuje proces spawania. Wyposażony w nowoczesne i ekonomiczne źródło spawalnicze Fronius, automatycznie spawa elementy ze stali czarnej. Oczywiście możliwe jest spawanie innych materiałów. Połączenie robota Kawasaki ze źródłem spawalniczym Fronius zapewnia najwyższą jakość spawania dzięki precyzji ruchów robota oraz optymalnemu sterowaniu procesem spawania.

Robot Kawasaki RA006L wyposażony w nowoczesne i ekonomiczne źródło spawalnicze Fronius

Nadrzędny system sterowania oparty jest o najnowszy kontroler firmy GE Intelligent Platforms, czyli kontroler RXi. Zastosowanie kontrolera tak wysokiej klasy, jak kontroler sieci ProfiNET, pozwoliło na zbudowanie niezawodnej i deterministycznej sieci w skład której wchodzą trzy roboty Kawasaki oraz cztery wyspy rozmieszczone w różnych miejscach AIR. Wyspy te oparte są na małych gabarytowo i bogatych funkcjonalnie interfejsach komunikacyjnych Profi-NET RSTi PACSystems, które zbierają sygnały ze wszystkich urządzeń oraz komunikują się z falownikami Astrada Drive. Dzięki temu, że cały system sterowania został oparty na sieci Profinet oraz urządzeniach najwyższej klasy, ASTOR Innovation Room daje niemal nieograniczone możliwości wykonywania testów, rozbudowy aplikacji oraz prezentacji rozwiązania – nawet osobom nie wtajemniczonym w rozwiązania stosowane w rozproszonych systemach sterowania.

RXi poprzez zredundowane porty Profinet przechowuje aktualne informacje o statusie, nastawach i bieżących wartościach parametrów w pamięci wszystkich urządzeń wchodzących w skład systemu. Poprzez gigabitowy port Ethernet, dane te są udostępniane do systemu nadzorującego, opartego na Platformie Systemowej firmy Wonderware.

Nadzór nad aplikacją zapewnia oprogramowanie Platforma Systemowa ArchestrA wraz z InTouch. Dzięki zbudowanemu przejrzystemu interfejsowi, każdy pracownik, także bez specjalistycznej wiedzy, jest w stanie uruchomić stanowisko pokazowe i monitorować postęp jego pracy. Dodatkowo system rejestruje także parametry wydajnościowe każdego ze stanowisk oraz steruje innowacyjnym oświetleniem wykorzystującym kontrolery inteligentnego budynku i domu firmy Fibaro, w zależności od pracy poszczególnych stanowisk zrobotyzowanych.

Do współpracy w ramach ASTOR Innovation Room zaproszeni zostali Partnerzy firmy ASTOR. System owijania palet dostarczyła firma Haloila. Osprzęt spawalniczy oraz wsparcie technologiczne zapewnia firma Fronius. O wysoką jakość oświetlenia zadbali specjaliści firmy Aquaform.

ASTOR Innovation Room to inicjatywa będąca kwintesencją działania firmy ASTOR. Wspólnie z Partnerami (ośrodki naukowe, dostawcy osprzętu, specjaliści technolodzy) przygotowano unikalne na skalę europejską miejsce, gdzie zaawansowane rozwiązania techniczne dostępne są dla każdego: profesjonalisty, naukowca czy zainteresowanego przechodnia.

Więcej na: www.astor.com.pl/AIR oraz www.moc-innowacji.pl

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl