Falowniki Astraada Drive GD10 - przemyślana miniaturyzacja - FALOWNIKI - MINIATURYZACJA - PRZEMIENNIKI - ASTRAADA DRIVE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Falowniki Astraada Drive GD10 - przemyślana miniaturyzacja
drukuj stronę
poleć znajomemu

Falowniki Astraada Drive GD10 - przemyślana miniaturyzacja

fot. ASTOR

Rodzina przemienników częstotliwości Astraada Drive została rozbudowana o nową serię najmniejszych falowników nazwaną GD10. W ramach serii GD10 dostępne są rozwiązania 1-fazowe o mocach 0.2~2,2 kW oraz 3-fazowe o mocach 0,75~2,2 kW.

Astraada Drive GD10 dedykowana jest do aplikacji wymagających kompaktowego, funkcjonalnego i jednocześnie niedrogiego falownika. Małe gabaryty, prostota uruchamiania z wykorzystaniem odłączanego panelu, wbudowany potencjometr i port komunikacyjny w standardzie sprawiają, że stanowi ona interesującą ofertę dla Klientów poszukujących uniwersalnego i ekonomicznego rozwiązania.

Miniaturyzacja vs. funkcjonalność 

Przy projektowaniu przemienników częstotliwości GD10 postawiony został cel optymalnego zmniejszenia gabarytów, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności użytkowej. W efekcie seria ta została wykonana w dwóch wielkościach obudów dla mocy do i powyżej 0,75 kW.

Falowniki GD10 w mniejszej obudowie (1-fazowe o mocach do 0,75 kW) zostały wyposażone w odpowiedni radiator odprowadzający ciepło, zapewniający chłodzenie pasywne. W falownikach większej mocy wykorzystano znany z pozostałych serii Astraada Drive układ chłodzenia wymuszonego, pracujący w odseparowanym, od wnętrza przemiennika, kanale wentylacyjnym.

W serii GD10 dopracowana została w najmniejszych detalach konstrukcja obudowy, zapewniając jej wysoką sztywność oraz ergonomię, między innymi dzięki łatwemu dostępowi do terminala przyłączeniowego oraz możliwości blokowania osłony terminala w pozycji montażowej.

Rodzina przemienników częstotliwości Astraada Drive

Funkcjonalny i ekonomiczny 

Niezależnie od typu obudowy, falowniki Astraada Drive GD10 zostały wyposażone w standardzie w panel sterowania LED ze zintegrowanym potencjometrem, umożliwiającym konfigurację, odczyt parametrów oraz zmianę bieżących nastaw. Panel może być w dowolnym momencie odłączony i wypuszczony w dogodne dla operatora miejsce za pośrednictwem tradycyjnej „skrętki" na odległość do 20 m.

Z kolei wbudowany port RS485 z obsługą protokołu Modbus RTU pozwala na pełną parametryzację, sterowanie i monitorowanie urządzenia poprzez magistralę komunikacyjną z poziomu oprogramowania SCADA, panelu operatorskiego czy sterownika PLC.

Do konfiguracji, diagnostyki czy zarządzania wszystkimi przemiennikami częstotliwości Astraada Drive, w tym również nową serią GD10, wykorzystywane jest jedno, intuicyjne, bezpłatne oprogramowanie HCM.

Wybrane parametry / funkcje

Opis
Zasilanie i zakresy mocy

 1-fazowe 230 VAC (±10%): 0,2~2,2 kW

 3-fazowe 400 VAC (±10%): 0,75~2,2 kW

Metoda sterowania skalarne sterowanie częstotliwościowe U/f48 kB
Panel konfiguracyjny  wbudowany z wyświetlaczem LED, wbudowany potencjometr do regulacji  częstotliwości, odłączany - montaż zdalny
Wejścia dyskretne 4 wejścia S1-S4, logika dodatnia/ujemna, dodatkowo 1 wejście S5  konfigurowalne  zamiennie jako wejście lub wyjście
Wejście analogowe 1 wejście konfi gurowalne ( 0~10 V, 0~20 mA)
Wyjście dyskretne

 1 wyjście przekaźnikowe 3A/AC 250 V 1A/DC 30 V

 dodatkowo 1 wyjście konfi gurowalne zamiennie jako wejście S5 lub wyjście

Wyjście analogowe 1x 0~10 V, 0~20 mA
Prąd przeciążeniowy

 150% In przez 60 s

 200% In przez 1 s

Komunikacja wbudowany port RS-485, obsługa Modbus RTU
Zadawanie częstotliwości wyjściowej dostępnych wiele trybów (m.in. wejście analogowe, wejścia dyskretne,  wbudowany potencjometr, magistrala Modbus RTU, tryb wielobiegowy,
 regulator PID, itp.)

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
zamiast falowników lepiej używać mostków H, wystarczy atmega, kilka mosfetów i garść elementów biernych (oporniki, kondensatory itd)
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl