Falowniki Astraada Drive GD10 - przemyślana miniaturyzacja - FALOWNIKI - MINIATURYZACJA - PRZEMIENNIKI - ASTRAADA DRIVE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Falowniki Astraada Drive GD10 - przemyślana miniaturyzacja
drukuj stronę
poleć znajomemu

Falowniki Astraada Drive GD10 - przemyślana miniaturyzacja

fot. ASTOR

Rodzina przemienników częstotliwości Astraada Drive została rozbudowana o nową serię najmniejszych falowników nazwaną GD10. W ramach serii GD10 dostępne są rozwiązania 1-fazowe o mocach 0.2~2,2 kW oraz 3-fazowe o mocach 0,75~2,2 kW.

Astraada Drive GD10 dedykowana jest do aplikacji wymagających kompaktowego, funkcjonalnego i jednocześnie niedrogiego falownika. Małe gabaryty, prostota uruchamiania z wykorzystaniem odłączanego panelu, wbudowany potencjometr i port komunikacyjny w standardzie sprawiają, że stanowi ona interesującą ofertę dla Klientów poszukujących uniwersalnego i ekonomicznego rozwiązania.

Miniaturyzacja vs. funkcjonalność 

Przy projektowaniu przemienników częstotliwości GD10 postawiony został cel optymalnego zmniejszenia gabarytów, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności użytkowej. W efekcie seria ta została wykonana w dwóch wielkościach obudów dla mocy do i powyżej 0,75 kW.

Falowniki GD10 w mniejszej obudowie (1-fazowe o mocach do 0,75 kW) zostały wyposażone w odpowiedni radiator odprowadzający ciepło, zapewniający chłodzenie pasywne. W falownikach większej mocy wykorzystano znany z pozostałych serii Astraada Drive układ chłodzenia wymuszonego, pracujący w odseparowanym, od wnętrza przemiennika, kanale wentylacyjnym.

W serii GD10 dopracowana została w najmniejszych detalach konstrukcja obudowy, zapewniając jej wysoką sztywność oraz ergonomię, między innymi dzięki łatwemu dostępowi do terminala przyłączeniowego oraz możliwości blokowania osłony terminala w pozycji montażowej.

Rodzina przemienników częstotliwości Astraada Drive

Funkcjonalny i ekonomiczny 

Niezależnie od typu obudowy, falowniki Astraada Drive GD10 zostały wyposażone w standardzie w panel sterowania LED ze zintegrowanym potencjometrem, umożliwiającym konfigurację, odczyt parametrów oraz zmianę bieżących nastaw. Panel może być w dowolnym momencie odłączony i wypuszczony w dogodne dla operatora miejsce za pośrednictwem tradycyjnej „skrętki" na odległość do 20 m.

Z kolei wbudowany port RS485 z obsługą protokołu Modbus RTU pozwala na pełną parametryzację, sterowanie i monitorowanie urządzenia poprzez magistralę komunikacyjną z poziomu oprogramowania SCADA, panelu operatorskiego czy sterownika PLC.

Do konfiguracji, diagnostyki czy zarządzania wszystkimi przemiennikami częstotliwości Astraada Drive, w tym również nową serią GD10, wykorzystywane jest jedno, intuicyjne, bezpłatne oprogramowanie HCM.

Wybrane parametry / funkcje

Opis
Zasilanie i zakresy mocy

 1-fazowe 230 VAC (±10%): 0,2~2,2 kW

 3-fazowe 400 VAC (±10%): 0,75~2,2 kW

Metoda sterowania skalarne sterowanie częstotliwościowe U/f48 kB
Panel konfiguracyjny  wbudowany z wyświetlaczem LED, wbudowany potencjometr do regulacji  częstotliwości, odłączany - montaż zdalny
Wejścia dyskretne 4 wejścia S1-S4, logika dodatnia/ujemna, dodatkowo 1 wejście S5  konfigurowalne  zamiennie jako wejście lub wyjście
Wejście analogowe 1 wejście konfi gurowalne ( 0~10 V, 0~20 mA)
Wyjście dyskretne

 1 wyjście przekaźnikowe 3A/AC 250 V 1A/DC 30 V

 dodatkowo 1 wyjście konfi gurowalne zamiennie jako wejście S5 lub wyjście

Wyjście analogowe 1x 0~10 V, 0~20 mA
Prąd przeciążeniowy

 150% In przez 60 s

 200% In przez 1 s

Komunikacja wbudowany port RS-485, obsługa Modbus RTU
Zadawanie częstotliwości wyjściowej dostępnych wiele trybów (m.in. wejście analogowe, wejścia dyskretne,  wbudowany potencjometr, magistrala Modbus RTU, tryb wielobiegowy,
 regulator PID, itp.)

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
zamiast falowników lepiej używać mostków H, wystarczy atmega, kilka mosfetów i garść elementów biernych (oporniki, kondensatory itd)
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl