VersaMax Micro – japońska jakość w klasie mikro PLC - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - ASTOR - STEROWANIE - STEROWNIKI PLC - PLC - GE INTELLIGENT PLATFORMS - VERSAMAX
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka VersaMax Micro – japońska jakość w klasie mikro PLC
drukuj stronę
poleć znajomemu

VersaMax Micro – japońska jakość w klasie mikro PLC

fot. ASTOR

Przeprowadzone analizy wskazują, że około 30% wszystkich dostarczanych systemów sterowania to rozwiązania z segmentu mikro obsługujące do 128 sygnałów obiektowych. Wybór odpowiedniego rozwiązania wydaje się prosty, ale – z uwagi na ilość rozwiązań dostępnych na rynku - nie zawsze jest oczywisty.

Ponieważ w segmencie mikro funkcjonalności oferowane przez producentów są bardzo podobne, decydując się na wybór bierzemy przede wszystkim pod uwagę niezawodność, markę producenta, obsługiwane interfejsy komunikacyjne oraz cenę.

Marka GE zobowiązuje 

VersaMax Micro to produkt, który w ofercie GE Intelligent Platforms znajduje się od wielu lat. Pomimo upływu czasu, w dalszym ciągu jest jednym z popularniejszych i najczęściej wybieranych rozwiązań do sterowania prostymi aplikacjami w wielu branżach. Dlaczego? Z powodu swojej niezawodności, którą potwierdził na tysiącach aplikacji przemysłowych. Japońska jakość (sterowniki VersaMax Micro produkowane są w Japonii) przekłada się na długą i bezawaryjną pracę, co z punktu widzenia użytkownika jest czynnikiem najważniejszym.

Mikro-PLC o sporych możliwościach 

VersaMax Micro może być programowany na ruchu i wyposażony jest w 48 kB pamięci programu oraz ponad 32000 rejestrów dostępnych dla programisty. W połączeniu z wbudowaną w sterownik PLC obsługą 64 sygnałów obiektowych z możliwością rozbudowy do 320 sygnałów, pozwala automatyzować małe i średnie systemy sterowania. Standardowym wyposażeniem VersaMax Micro jest port szeregowy RS232 z obsługą Modbus RTU Master/Slave, SNP/SNPX oraz ASCII. Drugi port komunikacyjny jest opcjonalny i może pracować jako RS232, RS485, Ethernet lub USB.

Port umożliwia również zainstalowanie zewnętrznej pamięci, pozwalającej na przenoszenie programu oraz jego aktualizację bez użycia komputera z oprogramowaniem narzędziowym. Wejścia sterownika VersaMax Micro mogą zostać skonfigurowane do obsługi 4 sygnałów HSC o częstotliwości 100 kHz, a wyjścia posiadają wbudowane zabezpieczenie przed zwarciem i przeciążeniem i mogą być skonfigurowane do obsługi PWM/PTO. Dostawowo VersaMax Micro może współpracować z serwonapędami VersaMotion, sterując aplikacjami ruchu wykorzystującymi do 4 osi. Konfiguracja sterownika realizowana jest z poziomu intuicyjnego narzędzia Proficy Machine Edition. Oprogramowanie pozwala programować wszystkie dostępne rodziny urządzeń GE Intelligent Platforms.

MODEL

VersaMax Micro
20 pt
VersaMax Micro
40 pt
VersaMax Micro
64 pt
 Obsługa I/O
Wejścia dyskretne12 (24 VDC) 24 (24 VDC) 40 (24 VDC)
Wyścia dyskretne8 (24 VDC, ESCP)16 (24 VDC, ESCP)24 (24 VDC, ESCP)
Maks. liczba modułów rozszerzeń4
Maks. liczba I/O276296320
 Komunikacja
Wbudowane poty szeregoweRS232 (SNPX Master, Modbus RTU Master/Slave, ASCII)
Opcjonalne modułyRS232, RS485, Ethernet, USB
 Sterownik
Napięcie zasilania24 VDC / 230 VAC
Pamięć programu48 kB
Liczba rejestrów 32640 słów 
 Szybkość1.7 ms/kB 
 Programowanie on-linetak 
Języki programowaniaLD, IL
Szybki licznik4x HSC, 100 kHz
Wyjście PWM/PTO1x PWM, 65 kHz
Wymiary [mm]90 x 150 x 7690 x 150 x 7690 x 195 x 76
Oprogramownaie narzędzioweProficy Machine Edition – licencja Nano/Micro


Zestaw startowy VersaMax Micro Plus o wartości 3670 zł ZA 890 zł

Użytkownicy, którzy nie znają jeszcze rozwiązań Versa-Max Micro, mają możliwość zakupienia w bardzo atrakcyjnej cenie kompletnego zestawu startowego o numerze katalogowym IC200TBX164-PR. Idealny do nauki programowania i obsługi prostych instalacji zestaw o wartości 3670 PLN, składający się ze sterownika obsługującego 64 sygnały obiektowe, modułu komunikacyjnego RS232, oprogramowania Proficy Machine Edition oraz kabla do konfiguracji, kosztuje teraz tylko 890 PLN netto. Wraz z zestawem dostarczana jest dokumentacja techniczna oraz podręcznik użytkownika pozwalający na rozpoczęcie nauki programowania VersaMax Micro Plus. Zestaw startowy można zakupić w sklepie internetowym www.ASTOR24.pl

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl