Wielofunkcyjne szczypce Knipex nagrodzone iF Product Design Award 2013 - NARZĘDZIA - NARZĘDZIA RĘCZNE - SZCZYPCE - IF PRODUCT DESIGN AWARD - KNIPEX - NARZĘDZIA DLA ELEKTROINSTALATORÓW - X-CUT - AGENTOOLS
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Mouser Electronics Poland   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Wielofunkcyjne szczypce Knipex nagrodzone iF Product Design Award 2013
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wielofunkcyjne szczypce Knipex nagrodzone iF Product Design Award 2013

fot. Knipex

Profesjonalne narzędzia do najbardziej wymagających zadań – tak można opisać szczypce X-Cut oraz wielofunkcyjne szczypce dla elektroinstalatorów firmy Knipex, wyróżnione nagrodą iF product design award 2013. Narzędzia Knipex są dostępne w Polsce za pośrednictwem firmy Agentools, wyłącznego przedstawiciela firmy Knipex w Polsce.

KNIPEX od 130 lat specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji profesjonalnych szczypiec. W ofercie firmy znajduje się ponad 1000 produktów dla różnych zastosowań. Dwa produkty tego niemieckiego producenta: szczypce X-cut oraz wielofunkcyjne szczypce do prac elektroinstalacyjnych doceniło w tym roku także jury konkursu iF product design award. To prestiżowe wyróżnienie cenione na całym świecie. Kryteria, według których ocenia jury konkursu to m.in. jakość wzornictwa, innowacyjność, funkcjonalność, ergonomia, bezpieczeństwo, czy aspekty uniwersalnego projektowania. Warto więc bliżej zapoznać się z możliwościami, jakie oferują te narzędzia.

Wszechstronne zastosowanie szczypiec X-Cut 

Wszechstronne zastosowanie X-CUT

Mocne i precyzyjne, kompaktowe i lekkie – tak opisują szczypce X-CUT firmy Knipex użytkownicy tego produktu.

Szczypce tnące boczne X-Cut posiadają złącze wsuwkowe, podwójnie prowadzone, dzięki czemu doskonale nadają się do prac z większymi obciążeniami. Duży zakres otwarcia szczęki umożliwia cięcie nie tylko małych drucików (średnica nawet w ułamkach milimetrów), ale też drutów do średnicy 4,8mm, jak i przewodów z izolacją wielowarstwową (do średnicy 12 mm) czy też twardego drutu fortepianowego (średnicy do 2,2 mm). Precyzję wykonywanych pracy zapewniają nacięcia w ostrzach, które uniemożliwią przesuwanie się okrągłych kabli czy drutów podczas cięcia.

Dodatkową funkcjonalnością X-Cut jest modyfikacja mechanizmu dźwigni, dzięki której szczypce mają o 20% większe przełożenie (wymagają użycia mniej siły w porównaniu z innymi obcinakami bocznymi). Dzięki tej wszechstronności z powodzeniem znajdują szerokie zastosowanie przy pracach montażowych, naprawach i w produkcji.

Podsumowując cechy X-Cut:

 • złącze wsuwkowe - duża stabilność i niewielka masa
 • łatwe cięcie - nawet jedną ręką drutu miękkiego, twardego, bardzo twardego (fortepianowy, piano) oraz przewodów
 • kompaktowa, lekka konstrukcja oraz izolowane rękojeści dwukomponentowe
 • wykonanie ze stali chromowo-wanadowej o dużej wytrzymałości, kutej i hartowanej olejowo
 • niezastąpione do prac w miejscach trudnodostępnych

Funkcjonalnym uzupełnieniem bocznych szczypiec tnących X-Cut używanych przez elektryków są szczypce do prac elektroinstalacyjnych KNIPEX, które doskonale nadają się np. do montażu instalacji kablowych i osprzętu, prac w rozdzielniach, itp.

6w1  wielofunkcyjne szczypce KNIPEX 

Szczypce do prac elektroinstalacyjnych KNIPEX zdecydowanie stworzono do zadań specjalnych. Umożliwiają gięcie, gratowanie, cięcie i odizolowywanie przewodów, zagniatanie tulejek kablowych oraz chwytanie materiałów o płaskim i okrągłym przekroju. Dzięki innowacyjności zastosowanych rozwiązań otrzymujemy aż 6 funkcji w jednym narzędziu.

Szczypce do prac elektroinstalacyjnych KNIPEX

Ergonomię pracy ze szczypcami Kinpexa zapewnia zwarta konstrukcja, która ułatwia pracę w trudno dostępnych miejscach, a skręcane złącze gwarantuje precyzyjny ruch szczypiec bez luzu. Dodając do zalet produktu inteligentny mechanizm przytrzymujący (w wersji ze sprężyną rozwierającą), który umożliwia chwytanie bez konieczności całkowitego rozwarcia szczypiec, otrzymujemy naprawdę niezawodne narzędzie dla profesjonalistów.

Zastosowanie:

 • płaska przednia część szczęk roboczych do chwytania np. pojedynczych żył
 • nacinana poprzecznie część szczęk roboczych do chwytania np. płaskich elementów
 • ząbkowana część szczęk roboczych do chwytania okrągłych elementów np. nakrętek
 • precyzyjne cięcie kabli miedzianych i aluminiowych o przekroju do 5 x 2,5 mm² lub średnicy do 15 mm
 • ściąganie izolacji z przewodów o przekroju 0,75 - 1,5 mm2 i 2,5 mm2
 • zagniatanie tulejek kablowych od 0,5 do 2,5 mm2
 • zewnętrzna krawędź szczęk do obróbki puszek podtynkowych i usuwania zadziorów w otworach przepustowych

  Źródło: agentools.pl

  REKLAMA

  Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

  Zapisz się
  Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
  Komentarze (2)
  Dodaj komentarz:  
  Twój pseudonim: Zaloguj
  Twój komentarz:
  dodaj komentarz
  No avatar
  Gość
  Niestety są tylko dobre...a tanie juz nie :-)
  No avatar
  noe1
  Dobre! Czy tak tanie jak dobre?
  REKLAMA
  Nasze serwisy:
  elektrykapradnietyka.com
  przegladelektryczny.pl
  rynekelektroniki.pl
  automatykairobotyka.pl
  budowainfo.pl