Klatka silnika trójfazowego asynchronicznego - 3 FAZOWY SILNIK
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Klatka silnika trójfazowego asynchronicznego
drukuj stronę
poleć znajomemu

Klatka silnika trójfazowego asynchronicznego

Niepozorny element spełniający istotną rolę w silnikach indukcyjnych. Przeczytaj krótką rozprawkę na temat klatki silnika trójfazowego.

Klatkę silnika asynchronicznego można porównać do uzwojenia wtórnego transformatora - to w niej indukują się prądy na wskutek oddziaływania strumienia magnetycznego wytworzonego przez uzwojenia w stojanie. Klatka silnika asynchronicznego wykonywana jest jako odlew aluminiowy. Coraz częściej w nowoczesnych silnikach asynchronicznych klatka silnika wykonywana jest z miedzi. Konduktywność miedzi jest aż o 60% większa od aluminium co determinuje mniejsze straty w wirniku. W praktyce straty te są niższe o 40% w stosunku do silników z klatką aluminiową. Liczba żłóbków w stojanie i wirniku jest zazwyczaj różna, co ma na celu zmniejszenie pulsacji strumienia. Na równomierny rozkład strumienia magnetycznego korzystny wpływ ma również wykonanie żłobków, które względem osi wirnika ułożone są skośnie. Kolejnym pozytywnym atutem takiego rozwiązania jest cichobieżność silnika elektrycznego.

www.trojfazowy.pl

biuro@trojfazowy.pl

 

http://www.youtube.com/watch?v=iUX1YI9nWNA

Silnik klatkowy

 

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Oceń jako:
dodaj do ekspertów
Inne artykuły tego użytkownika:
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Brak obrazka
Poezji w budowie silnika klatkowego nie doszukiwałem się od kiedy poznałem zasadę działania, prostą jak nie przymierzając - budowa cepa. Ale idea jest wspaniała a słowo poślizg, używane w polskiej terminologii, lepiej opisuje zjawisko niż w innych językach.
No avatar
Gość
Schematy byś wrzucił
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Rolnictwo energetyczne Rolnictwo energetyczne Informacje dotyczące rolnictwa energetycznego, biogazowni, biopaliw, roślin energetycznych itp.
Projektanci oświetlenia Projektanci oświetlenia Grupa, w której poruszana jest tematyka dotycząca projektowania, użytkowania i konserwacji opraw ...
Systemy Alarmowe Systemy Alarmowe Systemy alarmowe w instalacjach budynkowych, przemysłowych i innych.
Oświetlenie Philips Oświetlenie Philips Wszelkie kwestie dotyczące źródeł światła, technologii LED, energooszczędności. Grupa podejmuje ...
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl