Wysokowydajny i niezawodny komputer przemysłowy RXi BOX IPC - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - ASTOR - SCADA - KOMPUTERY PRZEMYSŁOWE - GE INTELLIGENT PLATFORMS - RXI - COMEXPRESS - RXI BOX IPC
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Wysokowydajny i niezawodny komputer przemysłowy RXi BOX IPC
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wysokowydajny i niezawodny komputer przemysłowy RXi BOX IPC

fot. ASTOR

Nieodłącznym elementem większości systemów sterowania są systemy wizualizacji pracy, gromadzenia danych historycznych czy wspierające produkcję. Dedykowane urządzenia odpowiedzialne za realizację tych funkcji instalowane są przeważnie w warstwie aplikacyjnej systemu czyli w wydzielonych sterowniach, w których panują komfortowe warunki pracy. Zdarzają się jednak przypadki, że obsługa wyżej wspomnianych funkcji musi być realizowana bezpośrednio na obiekcie. Dotyczy to przede wszystkim zaawansowanych maszyn oraz rozproszonych aplikacji bezobsługowych. Co robić w takim przypadku? Zastosować RXi BOX IPC.

RXi BOX IPC to jeden z elementów rodziny RXi, którą GE Intelligent Platforms wprowadziło do swojej oferty pod koniec 2012 roku. Zaraz obok PACSystems RXi Controller, czyli urządzenia przeznaczonego do sterowania i kontroli, komputer przemysłowy RXi BOX IPC jest jednym z podstawowych elementów składowych zintegrowanych systemów automatyki i maszyn. Projektując nowe rozwiązanie, producent największy nacisk położył na 3 główne aspekty: niezawodność, wydajność oraz jakość. RXi BOX IPC wykorzystuje COMExpress – nowoczesną, niezawodną i bardzo wydajną technologię, która została opracowana z myślą o zastosowaniu w ciężkich warunkach. Konstrukcja posiada opatentowany, wydajny system chłodzenia pasywnego, co pozwala na wykorzystywanie procesorów o bardzo dużych mocach obliczeniowych, gwarantując niezawodną pracą w każdych warunkach – nawet w temperaturach od -25oC do +55oC oraz środowisku narażonym na wstrząsy i wibracje. Na bezproblemową i pewną pracę urządzenia ma również wpływ stabilny system operacyjny – RXi BOX IPC dostarczany jest z Windows 7 Enterprise 32/64-bit lub Linux Kernel 2.6.32. Przemysłowe wykonanie i odporność na najcięższe warunki potwierdza ponadto 24-miesięczny okres gwarancyjny, którym producent obejmuje wszystkie urządzenia tej serii.

Wykorzystane w ramach RXi BOX IPC rozwiązania pochodzą od firmy Intel i cechują się bardzo dużą wydajnością. Platforma COMExpress pozwala na stosowanie różnych procesorów, elastycznie dostosowując się do potrzeb aplikacji. W parze z szybkimi procesorami idzie duża ilość dostępnej pamięci. Podstawowa konfiguracja posiada 4 GB pamięci RAM, a wersje bardziej zaawansowane – nawet 8 GB. Na system operacyjny oraz własne dane przewidziano dysk flash o pojemności 32 GB SSD. Jeśli aplikacja wymaga większej powierzchni dyskowej, można zdecydować się na wbudowany dysk 250 GB HDD.

Komputer przemysłowy standardowo wyposażony jest w 2 niezależne porty Ethernet 10/100/1000 Mbps, port szeregowy RS485 oraz 2 porty USB 2.0. Opcjonalnym wyposażeniem może być natomiast modem do komunikacji WiFi, instalowany w rozszerzeniu Mini PCIe. Wbudowane interfejsy pozwalają zbierać i składować w czasie rzeczywistym dane pochodzące z dowolnych urządzeń. Dostarczona potężna moc obliczeniowa pozwala na uruchomienie systemów SCADA, Historian oraz wszystkich innych dedykowanych narzędzi wspierających produkcję w urządzeniu instalowanym bezpośrednio na linii produkcyjnej.

Wykonanie jest również bardzo mocną stroną RXi BOX IPC. Aluminiowa konstrukcja, zastosowane materiały, bardzo dobrze spasowane elementy oraz nowoczesny wygląd świadczą o tym, że mamy do czynienia z niezawodnym i trwałym produktem wysokiej jakości. Obsługa rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli pozwala podłączać do RXi BOX IPC wielkoformatowe monitory, na których mogą być prezentowane ekrany synoptyczne systemu SCADA. Wysoką jakość wyświetlanych obrazów gwarantuje wbudowany port wideo. Warto również podkreślić, że cała seria RXi została zaprojektowana w Niemczech, a montowana jest w USA, gdzie największy nacisk kładzie się na wysoką niezawodność oraz jakość produkowanych urządzeń.

Połączenie funkcjonalności komputera przesyłowego RXi BOX IPC z możliwościami i wydajnością PACSystems RXi Controller, pozwala dostarczać rozwiązania spełniające potrzeby każdej instalacji przemysłowej. Teraz w oparciu o jedną rodzinę urządzeń pochodzącą od GE Intelligent Platforms można zbudować wydajny i niezawodny system sterowania z gwarancją wysokiej niezawodności, dostępności i elastycznego dopasowania do specyficznych wymagań każdego obiektu.

Parametry podstawowego komputera przemysłowego RXi BOX IPC
o numerze katalogowym ICRXIBN7EKITA

Procesor

 Dual Core VIA Eden 1 GHz

Pamięć operacyjna

 4 GB RAM DDR3

Pamięć dyskowa

 32 GB SSD lub 250 GB HDD

Wbudowane interfejsy

 2 porty Ethernet 1 GB
 1 port Ethernet 1 GB wewnętrzny
 2 porty USB
 Port RS485
 Port SD

System operacyjny

 Microsoft® Windows® 7 Professional (32-/64-bitowy)

Temperatura pracy

 od -25oC do +55oC

Konstrukcja

 aluminiowa, chłodzenie pasywne

Montaż

 montaż panelowy lub na szynie DIN

Wymiary

 192 x 116 x 79 mm

Kontakt dla czytelników:
Piotr Adamczyk
Specjalista ds. systemów sterowania
tel. 12 424 00 66
piotr.adamczyk@astor.com.pl

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl