PACSystems RXi Controller – nowe rozdanie na rynku automatyki - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - ASTOR - SYSTEMY STEROWANIA - MODBUS - KOMPUTERY PRZEMYSŁOWE - GE INTELLIGENT PLATFORMS - PROFINET - PACSYSTEMS - PROFICY - RXI
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka PACSystems RXi Controller – nowe rozdanie na rynku automatyki
drukuj stronę
poleć znajomemu

PACSystems RXi Controller – nowe rozdanie na rynku automatyki

fot. ASTOR

Czego nam brakuje w systemach sterowania? Na to pytanie próbujemy sobie odpowiedzieć w chwili, gdy na rynek wprowadzane jest kolejne, nowe rozwiązanie. Dla wielu z nas wskazanie braków czy dysfunkcji w sterownikach i kontrolerach jest trudne, ponieważ z biegiem czasu i ilości przeprowadzonych wdrożeń przyzwyczajenie do produktu jest coraz większe. Wady i braki, które dostrzegaliśmy na początku, zaczynamy traktować w kategoriach cech produktu. Zatem po co nowe rozwiązanie, jakie problemy ma rozwiązywać i do kogo jest kierowane? Na to pytanie odpowiada GE Intelligent Platforms – nową grupą urządzeń o nazwie RXi, którą wprowadziło do oferty pod koniec 2012 roku.

Patrząc na produkty rodziny RXi, musimy wyjść poza kryteria, według których do tej pory ocenialiśmy przydatność poszczególnych rozwiązań. RXi został bowiem zaprojektowany w taki sposób, by można było – w oparciu o jedną rodzinę rozwiązań – zbudować kompletny system automatyki, wykorzystując wszystkie najlepsze cechy tradycyjnych systemów sterowania, uzupełnione o funkcje ułatwiające zarządzanie i utrzymanie obiektu. Łatwa obsługa, pełna integracja i spójność warstwy sterowania, warstwy aplikacyjnej i układów wejść/wyjść była punktem wyjścia dla GE Intelligent Platforms przy projektowaniu nowego rozwiązania.

Wysoka jakość, wydajność i niezawodność

W ramach rodziny RXi dostępne są dwa typy urządzeń: przeznaczony do sterowania pracą obiektu PACSystems RXi Controller oraz RXi BOX IPC – przeznaczony do pracy w warstwie aplikacyjnej systemu i wykorzystywany na potrzeby wizualizacji pracy, historyzacji danych oraz wspomagania procesu produkcyjnego i zarządzania nim. Urządzenia zostały zaprojektowane i produkowane są w Niemczech z zachowaniem bardzo wysokiej jakości. Bazą dla wszystkich urządzeń serii RXi jest COMExpress – najnowsza, bardzo zaawansowana technologia opracowana pod kątem zastosowań w trudnym środowisku. Bazująca na szybkich, niezawodnych i odpornych na zakłócenia komponentach i procesorach Intel technologia gwarantuje żywotność produktu znacznie przekraczającą czas życia, jaki przyjęty jest dla urządzeń adresowanych do rynku automatyki.

Nowa technologia posiada bogate możliwości komunikacyjne i opatentowany, bardzo wydajny system chłodzenia pasywnego, co pozwala wykorzystywać procesory o dużych mocach obliczeniowych. Aluminiowa konstrukcja urządzenia RXi odznacza się bardzo wysoką jakością, sztywnością i odpornością na warunki przemysłowe. Dzięki temu, podczas pracy, PACSystems RXi Controller może być narażony na wstrząsy i wibracje oraz temperatury z przedziału od -25oC do + 55oC.

Parametry podstawowego PACSystems RXi Controller

System operacyjny

 VxWorks, engine: PACSystems

Procesor

 Dual Core VIA Eden 1 GHz

Pamięć

 10 MB pamięci programu

Szybkość wykonywania programu

 0.072 ms / 1000 operacji

Wbudowane interfejsy komunikacyjne

 2 redundantne porty Profi net 1 GB z MRP
 1 port Ethernet 1 GB 
 1 port Ethernet 1 GB wewnętrzny
 
2 porty USB

Obsługiwane moduły rozszerzeń

 RSTi I/O, VersaMax I/O, RX3i I/O, 8000 Process I/O

Obsługiwane systemy bezpieczeństwa

 VersaSafe

Oprogramowanie narzędziowe

 Proficy Machine Editon 7.0
 Cloud Computing (w 2013 roku) 

Temperatura pracy

 od -25oC do +55oC

Konstrukcja

 aluminiowa, chłodzenie pasywne

Montaż

 montaż panelowy lub na szynie DIN

Serwis i zarządzanie pracą

 z poziomu inteligentnego wyświetlacza
 
z poziomu Proficy Machine Edition
 z poziomu Cloud Computing 

Wymiary

 192 x 116 x 79 mm

 

Elastyczna i prosta architektura całego systemu

GE Intelligent Platforms w rozwiązaniach RXi stawia na technologię Ethernet. Standard, który przyjęty jest na wszystkich obiektach, daje ogromne możliwości w zakresie ilości przesyłanych danych oraz bezpieczeństwa i niezawodności komunikacji. Z tego powodu w PACSystems RXi Controller znajdują się dwa redundantne porty Profinet, dwa porty Ethernet z obsługą Modbus TCP Client/Server oraz SRTP. Z uwagi na przeznaczenie urządzenia i ilości danych, jakie będzie obsługiwał RXi, porty mogą pracować z prędkościami 10/100/1000 Mbps, gwarantując komunikację w czasie rzeczywistym bez względu na rozmiar aplikacji. Wykorzystanie jednego standardu komunikacyjnego na całym obiekcie pozwala znacząco zredukować koszty systemu oraz uprościć jego architekturę, zachowując wysoki poziom bezpieczeństwa oraz możliwość rozbudowy i serwisu na ruchu.

Zintegrowane, redundantne porty Profinet z obsługą MRP pozwalają na podłączanie do PACSystems RXi Controller układów wejść/wyjść oraz innych urządzeń w topologii magistrali lub ringu, czyniąc architekturę odporną na uszkodzenia magistrali. W zależności od miejsca i typu aplikacji, do kontrolera można podłączyć różne układy wejść/wyjść, począwszy od bardzo ekonomicznych RSTi I/O, przeznaczonych do standardowych zastosowań, poprzez VersaMax I/O i RX3i I/O, obsługujących wymianę na ruchu i komunikację redundantną, na 8000 Process I/O przeznaczonych do stref Ex skończywszy. Ofertę komunikacji uzupełniają standardowo wbudowane porty USB, wykorzystywane w celu programowania i obsługi wymiennych nośników danych.

Architektura systemu sterowania zbudowanego w oparciu o produkty rodziny RXi

Architektura systemu sterowania zbudowanego w oparciu o produkty rodziny RXi

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl