Ekonomiczny sterownik bezpieczeństwa dla maszyn kompaktowych - MASZYNY - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - STEROWNIKI - PROFIBUS - BOSCH REXROTH - PROFINET - INDRADRIVE - NAPĘDY - SIL3 - SAFELOGIC COMPACT
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Ekonomiczny sterownik bezpieczeństwa dla maszyn kompaktowych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ekonomiczny sterownik bezpieczeństwa dla maszyn kompaktowych

fot. Bosch Rexroth

Nowy, programowalny sterownik bezpieczeństwa „SafeLogic Compact” zapewnia ekonomiczne, niezawodne i zgodne ze standardami bezpieczeństwo operatora i maszyny zarówno w kompaktowych maszynach, jak i w małych i średnich liniach produkcyjnych. Ten modułowy sterownik spełnia wymagania SIL 3 zgodnie z EN 62061 oraz wymagania kategorii 4, PL e zgodnie z EN ISO 13849-1 i doskonale nadaje się do zastosowania we wszystkich obszarach automatyki przemysłowej. Wraz ze wzrostem ilości sygnałów peryferyjnych może on być swobodnie rozbudowany o kolejne moduły wejść/wyjść. Jest łatwo konfigurowalny i programuje się go za pośrednictwem graficznego języka bloków funkcyjnych.

Firma Bosch Rexroth, będąc dostawcą kompleksowych technologii napędów i sterowania, rozszerza swoją ofertę rozwiązań zintegrowanych technologii bezpieczeństwa o sterownik SafeLogic Compact. W ofercie znajduje się jednostka centralna CPU, moduły wejść/wyjść, przekaźniki oraz moduły komunikacyjne.

Oprogramowanie “SafeLogic Designer” pomaga użytkownikowi w planowaniu, programowaniu i uruchomieniu sterownika, dostosowując go szybko i bezproblemowo do indywidualnych potrzeb. W celu skonfigurowania  systemu użytkownik łatwo przypisuje sygnały z różnych czujników, znajdujących się w obszernej bibliotece, do wejść i wyjść sterownika za pośrednictwem metody drag&drop. Podczas przypisywania komponentów systemu użytkownik definiuje parametry wymagane do oceny i wykrywania błędów.

Obszerna biblioteka bloków funkcyjnych upraszcza implementacje wytycznych bezpieczeństwa dzięki graficznemu językowi programowania. Dostępna funkcja symulacji w trybie „offline” ułatwia rozwiązywanie problemów i weryfikację zastosowanych rozwiązań. Funkcja tworzenia raportu ułatwia przygotowanie kompletnej dokumentacji niezbędnej do walidacji systemu.

Nowy sterownik bezpieczeństwa SafeLogic Compact: modułowy, ekonomiczny i łatwy do skonfigurowania

Nowy sterownik bezpieczeństwa SafeLogic Compact: modułowy, ekonomiczny i łatwy do skonfigurowania

System został zaprojektowany tak, aby zapewnić użytkownikowi najwyższy poziom przyjaznej obsługi, zgodnie z hasłem „Im prościej, tym lepiej." Odnosi się to do całego cyklu eksploatacyjnego komponentów systemu łącznie z ich serwisowaniem. Wszystkie informacje dotyczące konfiguracji systemu oraz programu zapisywane są w module pamięci i mogą być z łatwością przeniesione do nowego systemu w przypadku, gdy konieczna jest wymiana któregokolwiek z komponentów.

Sterownik SafeLogic Compact jest łatwo integrowalny z całym systemem automatyki w danej aplikacji. Wyłączniki i przekaźniki bezpieczeństwa oraz inne czujniki bezpieczeństwa, a także funkcje bezpieczeństwa oferowane przez serwonapędy z serii IndraDrive mogą być łatwo i bezpośrednio podłączane do systemu. Moduły komunikacyjne, takie jak PROFIBUS i PROFINET, umożliwiają wymianę informacji pomiędzy częścią systemu zapewniającą bezpieczeństwo, a pozostałą częścią systemu automatyki.

Możliwe jest również bezpieczne połączenie w sieć maksymalnie czterech sterowników SafeLogic Compact w celu wymiany danych istotnych dla bezpieczeństwa.

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Marek Gaj
Bosch Rexroth, Polska
tel. +48 660 40 94 56
marek.gaj@boschrexroth.pl

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
ale beka ze szkopów xD
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl