RiMatrix S – centrum danych Rittal z nową strategią - DATA CENTER - RITTAL - CENTRUM DANYCH - INFRASTRUKTURA IT - RITTAL RIZONE - SERWEROWNIE - SZAFY SERWEROWE - SZAFY TS IT - CEBIT 2013 - RIMATRIX S - CEBIT - AC4DC - INNOVO CLOUD - CHMURA OBLICZENIOWA - BITKOM
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka RiMatrix S – centrum danych Rittal z nową strategią
drukuj stronę
poleć znajomemu

RiMatrix S – centrum danych Rittal z nową strategią

fot. Rittal

Wraz z RiMatrix S - unikatową w skali światowej koncepcją standardowej budowy centrów danych firmy Rittal - nadchodzi początek nowej ery w sektorze IT. Konfiguracja, dostawa oraz uruchomienie centrum danych są możliwe w bardzo krótkim czasie. Prefabrykowane elementy stanowią źródło korzyści dla wszystkich jednostek w łańcuchu procesu, począwszy od doradztwa, a na serwisie kończąc. Rittal gwarantuje przy tym wysoką efektywność energetyczną systemu. RiMatrix S stanowi idealne rozwiązanie dla nowoczesnej, standardowej infrastruktury centrum danych dysponującej jednolitymi interfejsami oraz pełną automatyzacją.

 – Dzięki nowej w skali światowej koncepcji standardowego centrum danych chcemy całkowicie zmienić zasady obowiązujące na rynku – mówi Friedhelm Loh, właściciel oraz Przewodniczący Zarządu firmy Rittal.

Centra danych są tradycyjnie rozwiązaniami indywidualnymi. Z uwagi na specyficzne wymagania ich planowanie i realizacja odbywa się często we współpracy z klientem. Jednak w nowoczesnym społeczeństwie ery Web 2.0, oprócz usług serwisowych typowych dla przedsiębiorstw, zaczyna przeważać i ciągle wzrasta liczba „elementów jednostkowych". Standardowe usługi realizowane za pomocą typowego sprzętu otrzymują energię elektryczną i klimatyzację za pośrednictwem klasycznej infrastruktury. Od dawna wiele centrów danych jest do siebie podobnych w wielu obszarach.

RiMatrix S idealnie nadaje się zarówno do tworzenia nowego centrum danych w stałych budynkach posiadających dodatkową obudowę korytarza, jak i do umieszczenia go na obszarze zewnętrznym.
RiMatrix S idealnie nadaje się zarówno do tworzenia nowego centrum danych w stałych budynkach posiadających dodatkową obudowę korytarza, jak i do umieszczenia go na obszarze zewnętrznym.

Konieczność jednolitych procesów

Przy projektowaniu, realizacji i eksploatacji nadal jednak przeważają kosztowne, indywidualne koncepcje. Są one nie tylko długotrwałe, ale i drogie, ponieważ prawie nie ma standardowych procesów i komponentów, które - raz określone - mogłyby być potem wielokrotnie wykorzystywane. RiMatrix S, światowa nowość firmy Rittal stanowi odpowiedź na te oczekiwania. RiMatrix S jest uzupełnieniem już istniejącej linii produktowej RiMatrix o koncepcję modułową z elementami predefiniowanymi, na które składają się szafy serwerowe i sieciowe oraz klimatyzacja i zasilanie. Moduły są dostępne w wersjach z sześcioma (Single 6) lub dziewięcioma szafami serwerowymi (Single 9) i mogą być łączone w większe jednostki. To, co wydaje się niewielką zmianą w konstrukcji centrum danych, jest tak naprawdę rewolucją.

 – Dzięki RiMatrix S Rittal dokonuje zmiany paradygmatu w branży IT, gdyż nigdy wcześniej kompletne centrum danych nie było dostępne jako pojedynczy produkt – wyjaśnia Bernd Hanstein, główny szef działu zarządzania produktami IT w Rittal.

Krótki czas dostawy, możliwość kalkulacji kosztów

Czas dostawy RiMatrix S wynosi tylko sześć tygodni. Wyjątkowo krótki czas dostarczenia oraz uruchomienia jest bezpośrednią konsekwencją wysokiej standaryzacji modułów centrów danych. Podczas gdy dostawcy zazwyczaj szczegółowo ustalają z klientem rozmiary i poziomy rozbudowy poszczególnych szaf, zlecanie dostarczenia RiMatrix S odbywa się w sposób blokowy. Koszty operacyjne mogą być kalkulowane z góry, gdyż Rittal oferuje określone parametry dotyczące wartości PUE (Power Usage Effectiveness). Jeśli moduły serwerowe będą używane wraz z jednostką chłodzącą Rittal, wówczas producent gwarantuje doskonałą wartość PUE (do 1,15). Dla każdego kilowata mocy pobieranego przez serwer, zużycie dodatkowej energii wynosi tylko 15%, np. na potrzeby klimatyzacji i zasilania bezprzerwowego.

Inteligentna kontrola zasobów

Wysoka wydajność jest także wynikiem tego, że rozwiązanie RiMatrix S łączy w sobie wyniki projektów badawczych oraz rozwojowych. W ten właśnie sposób wnioski płynące z projektu AC4DC (dotyczącego regulacji wszystkich komponentów klimatyzacyjnych w nowym centrum danych) umożliwiają działanie modułów w takim punkcie pracy, który jest optymalny pod względem klimatyzacji i obciążenia serwerów.

Mimo tego rozwiązanie modułowe RiMatrix S jest elastyczne. Za pośrednictwem jednoznacznie określonych punktów przekazywania energii, klimatyzacji i sieci klienci mogą dokonywać podłączenia własnych zasobów. Dzięki szybkiej instalacji i uruchomieniu zalety pozostają jednak niezmienione. Podczas instalacji RiMatrix S u klienta, wszystkie komponenty są uszeregowane, co umożliwia natychmiastowy montaż. W ten sposób klienci otrzymują do dyspozycji działającą infrastrukturę i mogą szybko rozpocząć korzystanie ze swoich aplikacji oraz usług. Rentowność inwestycji (ROI) zostaje szybko osiągnięta, a czas do momentu pojawienia się na rynku ulega minimalizacji.

Konfigurator RiMatrix S

Na stronie internetowej Rittal udostępnia konfigurator RiMatrix S. Dzięki niemu klienci mogą obliczyć, czy szybkość, łatwy montaż i standardowe procesy zrównoważą potencjalne niedogodności wynikające z niewielkiej możliwości dostosowania. Nie oznacza to, że koncepcja RiMatrix S narzuca sztywne ramy, które nie dopuszczają zmian. W oparciu o poczynione doświadczenia można stwierdzić, że zmiany w centrum danych zachodzą w stałych odstępach czasu, a najrzadziej odbywa się instalacja samej szafy 19''. Pojedyncze działania są łączone i realizowane jako jeden termin konserwacji lub przebudowy. Z uwagi na fakt, że instalacja modułów Single 6 i Single 9 przebiega znacznie szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w przypadku porównywalnych konstrukcji bazujących na pojedynczych szafach, czas trwania przebudowy i rozszerzeń pozostaje ograniczony do minimum.

Oszczędność dzięki jednolitemu zarządzaniu systemem

Jednolite komponenty nie tylko ułatwiają montaż mechaniczny, lecz także zapewniają liczne zalety dla administrowania systemem. W każdym module RiMatrix S zarządcy mogą korzystać z takich samych narzędzi monitorujących oraz kontrolnych, nawet gdy moduły zostały zainstalowane w innym miejscu. Skraca to czas potrzebny na przeszkolenie, ułatwia serwis i zarządzanie infrastrukturą IT. Wiąże również mniejszą ilość zasobów administratorów, którzy tym samym mogą wykonywać inne zadania.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl