System kontroli wydajności linii produkcyjnych firmy WZ Eurocopert w Szczecinku - ZARZĄDZANIE PRODUKCJĄ - WONDERWARE - HORNER - HISTORIAN - OPTYMALIZACJA PRODUKCJI - LINIA PRODUKCYJNA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka System kontroli wydajności linii produkcyjnych firmy WZ Eurocopert w Szczecinku
drukuj stronę
poleć znajomemu

System kontroli wydajności linii produkcyjnych firmy WZ Eurocopert w Szczecinku

fot. WZ Eurocopert

WZ Eurocopert w Szczecinku jest czołowym producentem kopert w Polsce i Europie, we wszystkich formatach z zastosowaniem EN ISO 9001. Ponad połowa z niespełna miliardowej produkcji skierowana jest na rynki krajów Europy Zachodniej i Wschodniej. Spółka należy do Wegener Group, posiadającej ugruntowaną pozycję na europejskim rynku kopert.

Produkcja kopert odbywa się na liniach produkcyjnych, a osiągana wydajność (ze względu na specyfikę procesu produkcyjnego) jest w istotnym stopniu związana z efektywną współpracą mechanika (obsługującego daną linię produkcyjną) i bezpośredniego operatora. Na złożoność tych procesów wpływa chociażby fakt, że przedsiębiorstwo ma w swej ofercie ponad tysiąc – mniej lub bardziej zróżnicowanych – wyrobów w postaci kopert. Korelacja powyższych czynników ma diametralny wpływ na osiąganą jakość i tym samym pośrednio na wydajność.

Zatem wprowadzenie elektronicznej kontroli, tzw. monitoringu online, z tworzeniem zapisów archiwalnych prędkości obrotowej – jednego z podstawowych parametrów linii produkcyjnej – stało się nieodzownym narzędziem, w kierunku pełnego elektronicznego monitoringu wydajności linii produkcyjnych. We wspomnianym systemie określenie monitoringu prędkości obrotowej linii produkcyjnych, zostało przyjęte jako podstawowy parametr do wyznaczania dynamiki przebiegu produkcji – w odniesieniu do określonego czasu wielozmianowego systemu pracy. Kolejnym argumentem, przemawiającym za powyższym rozwiązaniem, była konieczność gromadzenia elektronicznych zdarzeń, w kontekście przewidywanej automatyzacji indywidualnych rozliczeń wydajności pracowników, w integracji z Systemem Kontroli Wydajności Linii Produkcyjnych (SKWLP).

Raport stanu maszyny

Rys. 1. Raport stanu maszyny.

Firma Abis Sp. z o.o. Spółka Komandytowa została wybrana jako koordynator projektu i wykonawca oprogramowania. Podstawowe rozwiązania systemu to: sterowniki swobodnie programowalne XLe firmy Horner oraz zapis danych w bazie opartej na Wonderware Historian. Podwykonawcą instalacji była firma APISystems sp. z o.o.

SKWLP został uzupełniony o kalendarz planowanych przestojów i kolejną funkcjonalność w postaci rozbudowy raportów o zliczanie ilości obrotów pomiędzy zmianami stanów tzw. progu przestoju (określonej prędkości obrotowej). Projekt systemu Kontroli Wydajności Linii Produkcyjnych (SKWLP), w zakresie monitoringu prędkości obrotowej linii produkcyjnej, obecnie funkcjonuje produkcyjnie.

Raport wydajności maszyny.

Rys. 2. Raport wydajności maszyny.

Dalszy rozwój systemu i integracja z CDN XL przewidziane są na lata 2012-14. Integracja ma dotyczyć np. obsługi tzw. technologicznych przestojów produkcyjnych przez pracowników obsługujących poszczególne linie produkcyjne bezpośrednio ze stanowisk PC (umieszczonych w obrębie tych urządzeń). Taka integracja umożliwiłaby kontrolę ciągłości pracy linii produkcyjnych, w korelacji z wcześniejszymi założeniami planowanego obciążenia tychże linii i wpływu na utrzymanie optymalnych warunków produkcyjnych, czynnika obsługi technicznej. Byłoby to też skuteczne narzędzie do oceny i weryfikacji określonych procesów technologicznych, jak i właściwego optymalizowania nowo tworzonych technologii.

Wprowadzenie pierwszego etapu SKWLP udostępniło narzędzie do weryfikacji przyczyn zróżnicowanej wydajności poszczególnych linii produkcyjnych i oceny powstających przestojów, tak w odniesieniu do planowanych przestojów produkcyjnych (tzw. technologicznych) jak i wszelkich innych czynników wpływających na przestoje nieplanowane i przyczyny braku tzw. płynności pracy danej linii produkcyjnej.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl