System kontroli wydajności linii produkcyjnych firmy WZ Eurocopert w Szczecinku - ZARZĄDZANIE PRODUKCJĄ - WONDERWARE - HORNER - HISTORIAN - OPTYMALIZACJA PRODUKCJI - LINIA PRODUKCYJNA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka System kontroli wydajności linii produkcyjnych firmy WZ Eurocopert w Szczecinku
drukuj stronę
poleć znajomemu

System kontroli wydajności linii produkcyjnych firmy WZ Eurocopert w Szczecinku

fot. WZ Eurocopert

WZ Eurocopert w Szczecinku jest czołowym producentem kopert w Polsce i Europie, we wszystkich formatach z zastosowaniem EN ISO 9001. Ponad połowa z niespełna miliardowej produkcji skierowana jest na rynki krajów Europy Zachodniej i Wschodniej. Spółka należy do Wegener Group, posiadającej ugruntowaną pozycję na europejskim rynku kopert.

Produkcja kopert odbywa się na liniach produkcyjnych, a osiągana wydajność (ze względu na specyfikę procesu produkcyjnego) jest w istotnym stopniu związana z efektywną współpracą mechanika (obsługującego daną linię produkcyjną) i bezpośredniego operatora. Na złożoność tych procesów wpływa chociażby fakt, że przedsiębiorstwo ma w swej ofercie ponad tysiąc – mniej lub bardziej zróżnicowanych – wyrobów w postaci kopert. Korelacja powyższych czynników ma diametralny wpływ na osiąganą jakość i tym samym pośrednio na wydajność.

Zatem wprowadzenie elektronicznej kontroli, tzw. monitoringu online, z tworzeniem zapisów archiwalnych prędkości obrotowej – jednego z podstawowych parametrów linii produkcyjnej – stało się nieodzownym narzędziem, w kierunku pełnego elektronicznego monitoringu wydajności linii produkcyjnych. We wspomnianym systemie określenie monitoringu prędkości obrotowej linii produkcyjnych, zostało przyjęte jako podstawowy parametr do wyznaczania dynamiki przebiegu produkcji – w odniesieniu do określonego czasu wielozmianowego systemu pracy. Kolejnym argumentem, przemawiającym za powyższym rozwiązaniem, była konieczność gromadzenia elektronicznych zdarzeń, w kontekście przewidywanej automatyzacji indywidualnych rozliczeń wydajności pracowników, w integracji z Systemem Kontroli Wydajności Linii Produkcyjnych (SKWLP).

Raport stanu maszyny

Rys. 1. Raport stanu maszyny.

Firma Abis Sp. z o.o. Spółka Komandytowa została wybrana jako koordynator projektu i wykonawca oprogramowania. Podstawowe rozwiązania systemu to: sterowniki swobodnie programowalne XLe firmy Horner oraz zapis danych w bazie opartej na Wonderware Historian. Podwykonawcą instalacji była firma APISystems sp. z o.o.

SKWLP został uzupełniony o kalendarz planowanych przestojów i kolejną funkcjonalność w postaci rozbudowy raportów o zliczanie ilości obrotów pomiędzy zmianami stanów tzw. progu przestoju (określonej prędkości obrotowej). Projekt systemu Kontroli Wydajności Linii Produkcyjnych (SKWLP), w zakresie monitoringu prędkości obrotowej linii produkcyjnej, obecnie funkcjonuje produkcyjnie.

Raport wydajności maszyny.

Rys. 2. Raport wydajności maszyny.

Dalszy rozwój systemu i integracja z CDN XL przewidziane są na lata 2012-14. Integracja ma dotyczyć np. obsługi tzw. technologicznych przestojów produkcyjnych przez pracowników obsługujących poszczególne linie produkcyjne bezpośrednio ze stanowisk PC (umieszczonych w obrębie tych urządzeń). Taka integracja umożliwiłaby kontrolę ciągłości pracy linii produkcyjnych, w korelacji z wcześniejszymi założeniami planowanego obciążenia tychże linii i wpływu na utrzymanie optymalnych warunków produkcyjnych, czynnika obsługi technicznej. Byłoby to też skuteczne narzędzie do oceny i weryfikacji określonych procesów technologicznych, jak i właściwego optymalizowania nowo tworzonych technologii.

Wprowadzenie pierwszego etapu SKWLP udostępniło narzędzie do weryfikacji przyczyn zróżnicowanej wydajności poszczególnych linii produkcyjnych i oceny powstających przestojów, tak w odniesieniu do planowanych przestojów produkcyjnych (tzw. technologicznych) jak i wszelkich innych czynników wpływających na przestoje nieplanowane i przyczyny braku tzw. płynności pracy danej linii produkcyjnej.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl