3 nastoletnie dziewczyny z Afryki wytwarzają energię elektryczną z moczu [VIDEO] - OZE - AFRYKA - GENERATOR - TECHNOLOGIE ALTERNATYWNEGO ZASILANIA - PALIWO_ALTERNATYWNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY 3 nastoletnie dziewczyny z Afryki wytwarzają energię elektryczną z moczu [VIDEO]
drukuj stronę
poleć znajomemu

3 nastoletnie dziewczyny z Afryki wytwarzają energię elektryczną z moczu [VIDEO]

Duro-Aina Adebola, Akindele Abiola i Faleke Oluwatoyin to trzy nastolatki z Lagos, stolicy Nigerii, które dokonały ostatnio niezwykłej innowacji. Dziewczyny pod nadzorem swoich nauczycieli opracowały zasilany moczem generator, który pracując na jednym litrze tego powszechnie dostępnego paliwa może zasilać żarówkę nawet przez 6 godzin!

System działa poprzez dostarczanie moczu do elektrolizera w celu oddzielenia wodoru. Następnie wydzielony wodór przechodzi przez filtr i jest wtłaczany do butli. Aby usunąć wilgoć z gazowego wodoru wtłączany jest do cylindra z ciekłym boraksem. Wreszcie, oczyszczony wodór może być dostarczony do generatora, aby zapewnić zasilanie, np. 100-watowej żarówki.

Całkiem nieźle jak na alternatywne źródło energii elektrycznej! Generator zasilany moczem może okazać się przydatny szczególnie w Afryce, gdzie wielu ludzi nie ma dostępu do sieci, a ci którzy są podłączeni często borykają się z przerwami w dostawach energii elektrycznej. Z kolei tradycyjne instalacje OZE, takie jak baterie słoneczne i przydomowe wiatraki są dla większości mieszkańców po prostu za drogie.

Po raz kolejny okazało się, że potrzeba jest najlepszą matką wynalazków :)

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Oceń jako:
dodaj do ekspertów
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
en
a czym zasilany jest elektrolizer?
No avatar
elektryk
kurde umowa z toytoyem i można elektrownie otwierać


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Systemy Alarmowe Systemy Alarmowe Systemy alarmowe w instalacjach budynkowych, przemysłowych i innych.
Politechnika Gdańska Politechnika Gdańska Grupa zrzeszająca pracowników, studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej.
Oświetlenie Oświetlenie oświetlenie in general ;-)
Oświetlenie samochodowe Oświetlenie samochodowe Grupę dedykuję problemom i pomysłom związanym z realizacją oświetlenia samochodowego, światła do ...
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl