Niezawodna platforma do magazynowania energii - MAGAZYNOWANIE ENERGII - AKUMULATORY LITOWO-JONOWE - RITTAL - ROZDZIAŁ MOCY - SZAFY STEROWNICZNE - TS 8
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Energetyka Niezawodna platforma do magazynowania energii
drukuj stronę
poleć znajomemu

Niezawodna platforma do magazynowania energii

fot. Do bezpiecznego obudowania modułów magazynowania energii, jak akumulatory litowo-jonowe Rittal przedstawia pierwsze koncepcje szaf do zasobników energii w technice 19"

Wydajność energii odnawialnej w połączeniu z systemami magazynowania systematycznie rośnie. Do bezpiecznego obudowania modułów magazynowania energii, jak akumulatory litowo-jonowe. Rittal przedstawia pierwsze koncepcje szaf do zasobników energii.

Dzięki konsekwentnemu stosowaniu standardowych komponentów, możliwości skalowania i modułowej rozbudowy oraz zdolności integracji falowników rozwiązania szaf Rittal stanowią idealną platformę do montażu zasobników energii.

Zastosowanie systemów magazynowania energii oferuje wiele korzyści: większą elastyczność zasilania sieci elektrycznych, niezależne w czasie wykorzystanie energii oraz stabilizację sieci w okresach szczytu. W przypadku korzystania z zasobników energii istotna jest również odpowiednia dla danego zastosowania oraz bezpieczna koncepcja obudowy. W celu spełnienia wysokich wymagań odnośnie bezpieczeństwa, obsługi, a także designu Rittal opracowuje obecnie rozwiązania infrastruktury wraz z odpowiednią techniką szaf.

Konstrukcja
Nowe szafy do zasobników energii bazują na systemie szaf sterowniczych TS 8. Dzięki wysokiej elastyczności w zakresie standardowych wymiarów, różnych materiałów (blacha stalowa lub stal nierdzewna), przeszklonych drzwi oraz modułowej konstrukcji, TS 8 jest idealną platformą do integracji modułów magazynowania energii. Również integrowalne szyny 19“ mają obciążalność do 100 kg i umożliwiają elastyczny montaż w pionie.

Standardowa szafa TS 8 wyposażona w całości w 19“ panele wsuwane modułów baterii litowo-jonowych zapewnia obudowę zasobnika o pojemności ok. 25 kWh. W przypadku zapotrzebowania na większą pojemność można bez problemu połączyć kilka szaf TS 8 w szereg. To niewymagające dużej ilości miejsca rozwiązanie jest idealne szczególnie dla użytkowników, którzy chcą zbudować duże zasobniki w kontenerach mierzących 20 lub 40 stóp.


Specjalne wytłoczenia co 100 mm w szafach sterowniczych TS 8W systemie szaf sterowniczych TS 8 Rittal wprowadził szereg zmian. Innowacjami są m.in.: pomoce w ustawianiu, montaż jednoosobowy, beznarzędziowe mocowania zatrzaskowe oraz nowe przestrzenie montażowe.

Dzięki nowym rozwiązaniom montażu szaf sterowniczych TS 8 Rittal oferuje Klientom zajmującym się budową urządzeń sterowniczych i rozdzielczych znaczne oszczędności czasu oraz kosztów. Dzięki dużej liczbie praktycznych nowości producent zoptymalizował i zwiększył wydajność montażu platformy szaf sterowniczych TS 8 – a tym samym również nowego systemu szaf pojedynczych SE 8.

 

Szafy sterownicze TS 8 zostały wzbogacone w profilach pionowych o specjalne wytłoczenia co 100 mm, które ułatwiają i przyspieszają ustawianie elementów zabudowy. Dzięki skalowaniu nie ma już konieczności dodatkowego mierzenia odległości. Dodatkowo nowe otworowanie systemowe można wykorzystać do mocowania elementów zabudowy śrubami samokształtującymi M8 bez nawiercania.

Modyfikacje szaf umożliwiają wygodne, jednoosobowe instalowanie płyty montażowej. Nowy typ zatrzasku zapewnia bezpieczne podtrzymanie płyty po jej założeniu. Ustawienie i zamocowanie uchwytu płyty montażowej nie wymaga użycia narzędzi, co umożliwia jeszcze szybszą zmianę jej położenia. Inne nowości dotyczą również uziemienia: sworznie uziemienia można założyć i przykręcić na płycie montażowej przez otwory od przodu.

Nowe otwory montażowe systemu TS 8 w ramie drzwi umożliwiają teraz zainstalowanie sprawdzonych akcesoriów, które znajdują zastosowanie wewnątrz szafy. Poza łatwym montażem skutkuje to również niższymi kosztami magazynowania. Efektywniejsze rozmieszczenie otworów w drzwiach powoduje, że można je jeszcze lepiej wykorzystać jako pełnowartościową powierzchnię montażową. Zyskiem jest oszczędność miejsce zabudowy wnętrza.

Innym novum w szafach szeregowych i pojedynczych jest urzeczywistnienie automatycznego wyrównania potencjałów części płaskich. Podczas instalacji elementy montażowe dociskają się do powłoki, tworząc przewodzące połączenie. Zaletami tego rozwiązania są: skrócenie czasu montażu oraz brak możliwości zapomnienia o wyrównaniu potencjałów.

Elastyczność
Do integracji różnych modułów baterii - zarówno bazujących na technologii Li-Ion, jak też na sprawdzonych akumulatorach ołowiowych w szafach - Rittal opracował 3 różne koncepcje rozwiązań. Różnią się one głównie w zakresie zabudowy oraz użytej technologii magazynowania. Ich cechą wspólną jest oferowanie użytkownikowi możliwości integracji większej liczby modułów, a także budowania skalowalnych systemów.

Jedno z rozwiązań jest predestynowane do akumulatorów ołowiowych i wykorzystuje w szafie, opcjonalnie wysuwane, wytrzymałe półki urządzeniowe do obciążeń maks. 100 kg. Do integracji baterii litowo-jonowych szczególnie sprawdziła się modułowa technika zabudowy 19".

W technice 19“ moduły magazynujące wsuwa się podobnie jak w szafie serwerowej, a okablowanie może być wykonane z przodu lub z tyłu. Szyny ślizgowe pełniące funkcję prowadnic do wsuwania modułów, mogą być instalowane na różnych wysokościach. Dodatkowo zaplanowano rozwiązanie plug&play, w którym złącza danych i mocy będą zrealizowane w postaci wtyku na tylnej ścianie. Trzecią możliwością integracji modułów baterii jest zabudowa według potrzeb Klienta, która umożliwia zrealizowanie integracji modułów o różnych geometriach i technologiach oraz indywidualnego designu.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl