Elastyczniejsze projektowanie szyn miedzianych - EPLAN - RITTAL - SZAFY STEROWNICZE - PROJEKTOWANIE SZAF - ROZDZIELNICE NN - RITTAL POWER ENGINEERING - COPPER - SZYNY MIEDZIANE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Elastyczniejsze projektowanie szyn miedzianych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Elastyczniejsze projektowanie szyn miedzianych

fot. Rittal

„Copper“ - nowy moduł do Eplan Pro Panel Professional - zapewnia użytkownikom większą swobodę w projektowaniu szyn miedzianych do montażu w szafach sterowniczych. Rozdzielnice prądu oraz elementy połączeniowe można dowolnie konstruować w 3D. Wirtualny prototyp zapewnia niezmienność danych aż po etap produkcji.

 

Krok po kroku

Szafę sterowniczą konfiguruje się na podstawie schematu elektrycznego lub też zaczynając bezpośrednio od montażu konstrukcji w 3D. W następnym kroku użytkownicy uzupełniają wyłączniki główne i wyłączniki mocy, systemy szyn zbiorczych i indywidualne szyny prądowe oraz klimatyzację. Powstaje wirtualny model uwzględniający minimalne odległości i zakłócenia oraz zweryfikowany pod względem poprawności. W rezultacie uzyskuje się niezawierające błędów dane, które można wyprowadzić także, jako informacje do zamówień i produkcji. Użytkownicy zyskują na oszczędności czasu, kosztów oraz materiałów, ponieważ kompleksowo obsługiwane są wszystkie fazy opracowywania, jak zestawienie schematu elektrycznego, konstrukcja montażowa szaf sterowniczych i rozdzielczych.

Proste wprowadzenie projektu

Kompleksowość rozpoczyna się od projektowania systemów rozdzielni. Za pomocą Eplan Pro Panel „Copper“ montuje się wirtualnie, np. na bazie Rittal Power Engineering - oprogramowania do konfiguracji i projektowania rozdzielni niskiego napięcia - potrzebne komponenty systemu, tworząc model 3D. Użytkownik wprowadza dane do ogólnego projektu Eplan. Jednak w module „Copper“ można projektować nie tylko rozdzielnie na bazie rozwiązań systemowych. Można również indywidualnie planować, konstruować i montować dowolne szyny prądowe wraz z odpowiednimi elementami połączeniowymi.

Elastyczniejsze projektowanie rozdzielaczy prądu

Wszystkie funkcje programu są specjalnie dopasowane do konstruowania i konfiguracji szyn prądowych oraz systemów szyn zbiorczych. Ułatwia to użytkownikom definiowanie szyn miedzianych o dowolnym przebiegu i dopasowanie do konkretnej sytuacji montażowej. Przedłużanie szyn, dodawanie nowych punktów zgięcia lub edytowanie istniejących wykonuje się jednym ruchem ręki. Przebiegi dla różnych form szyn są zapisywane w bibliotece, z której można skorzystać w przyszłości. Zastosowanie biblioteki form pomaga w zachowaniu mniejszej różnorodności wariantów. Jednocześnie rośnie stopień standaryzacji dla produkcji oraz montażu. Dla wszystkich rodzajów łączenia szyn miedzianych można zdefiniować otwory lub wykroje – np. w postaci układu otworów zgodnego z normą lub rozmieszczenia indywidualnego. Technologia eTouch - innowacyjne i inteligentne wspomaganie montażu - sprawia, że montaż w 3D jest tak prosty, jak w dwóch wymiarach.

Eplan Pro Panel Copper pozwala na całościowe projektowanie rozdzielni do zasilania i rozdziału prądu.

Eplan Pro Panel Copper pozwala na całościowe projektowanie rozdzielni do zasilania i rozdziału prądu.

Produkcja w centrum zainteresowania

Ważne dla konstrukcji i produkcji informacje o minimalnych dopuszczalnych promieniach zginania lub indywidualne firmowe zasady zginania są zapisane w platformie Eplan. Dane wykorzystywane są w trakcie konstruowania oraz przy sporządzaniu rysunków, a także realizacji podzespołów. Gdy zmienią się warunki brzegowe lub sama konstrukcja, system automatycznie aktualizuje wszystkie zależne podzespoły i ich rysunki produkcyjne. Zapisane informacje dotyczące zginania podzespołów i obróbki mechanicznej są udostępniane bezpośrednio z Eplan dla produkcji i sterowania numerycznymi automatami zginającymi, wykrawającymi lub wiercącymi. Ponadto wykazy materiałów, wykrojów lub montażowe oraz analizy i dyspozycje zamówień materiałów zapewniają pełną kompleksowość oraz maksymalną jakość procesu.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl