Horner XL4e - kompaktowy sterownik - ASTOR - STEROWNIK PLC - HORNER - KOMPAKTOWY STEROWNIK - CSCAPE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Horner XL4e - kompaktowy sterownik
drukuj stronę
poleć znajomemu

Horner XL4e - kompaktowy sterownik

fot. Horner XL4e

Horner APG – lider w zakresie małych, zintegrowanych sterowników kompaktowych – wprowadził do oferty nowe urządzenie, które ma dać użytkownikom pełną swobodę dopasowania pod kątem własnych potrzeb, oraz możliwości, jakich do tej pory nikt nie oferował w tej klasie produktów.

Wsparcie dla złożonych algorytmów sterujących

Sterownik Horner XL4e może być programowany bez konieczności zatrzymywania pracy urządzenia. Zatrzymanie systemu sterowania na potrzeby optymalizacji czy zmiany programu sterującego może generować wysokie koszty związane z ponownym uruchomieniem. Programowanie on-line możliwe jest dzięki zastosowaniu nowoczesnego i bardzo wydajnego procesora, który wykonuje program logiczny z szybkością 0.013 ms/kB. To ponad 100 razy szybciej od urządzeń, które Horner do tej pory miał w ofercie.

Wraz z nowoczesnym procesorem, na pokładzie XL4e znajdziemy wbudowaną obsługę sygnałów szybkozmiennych oraz generator fali. Częstotliwość pracy liczników HSC wynosi aż 200 kHz, dzięki czemu obsługa maszyn i urządzeń wykorzystujących enkodery i serwomotory jest znacznie prostsza i szybsza. Ma to szczególne znacznie w przypadku maszyn i urządzeń, gdzie wykorzystanie sterownika XL4e pozwala nie tylko zwiększyć dokładność i szybkość produkcji, ale i poprawić jej jakość i efektywność.

Nowe urządzenie posiada również zwiększone limity pamięci, co pozwala na budowanie bardziej złożonych algorytmów sterujących w oparciu o 5 dostępnych języków programowania.

Nowa jakość w zakresie obsługi

Duży wpływ na intuicyjność obsługi urządzenia ma zintegrowany ekran operatorski. XL4e został wyposażony w kolorowy, dotykowy panel o przekątnej 3.5" i rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Obsługa 65000 kolorów oraz dostępne 130MB pamięci przeznaczonej na aplikację wizualizacyjną pozwala stworzyć ponad 1000 ekranów operatorskich. Zastosowana technologia i podświetlenie LED gwarantuje wysoką jakość wyświetlanych ekranów oraz dużą czytelność nawet w dużym słońcu.

Sterownik Horner XL4e tabelka

Warto również zaznaczyć, ze front panelu posiada zabezpieczenia IP65, dzięki czemu XL4e może pracować w miejscach narażonych na wodę. Uzupełnieniem ekranu operatorskiego są wbudowane klawisze funkcyjne z możliwością indywidualnej konfiguracji. Proces tworzenia ekranów operatorskich jest mocno wspierany przez oprogramowanie narzędziowe Cscape. Oprócz zestawu gotowych elementów do wizualizacji danych użytkownik ma dostęp do biblioteki ponad 1000 obiektów graficznych, które pozwalają znacznie lepiej odwzorować na ekranie sterowany proces.

Wymieniaj dane z czym chcesz i jak chcesz

Możliwości komunikacyjne XL4e mocno wyróżniają się na tle rozwiązań konkurencyjnych. Już podstawowa wersja urządzenia posiada dwa niezależne porty szeregowe, pracujące w standardzie RS232 i RS485, port Ethernet, dwa porty USB, port CAN oraz port MicroSD. Urządzenie obsługuje funkcje serwera Web i FTP, dając możliwość zdalnego dostępu do danych zgromadzanych na karcie pamięci (do 32GB) zainstalowanej w sterowniku. Można na niej przechowywać historyczne dane procesowe, których rejestrowanie wspierają wbudowane mechanizmy, historię alarmów, receptury, jak również kopie aplikacji.

XL4e posiada rozbudowane możliwości w zakresie generowania raportów, które można drukować na drukarce podłączonej bezpośrednio do portu komunikacyjnego sterownika lub zapisywać w postaci pliku tekstowego na karcie MicroSD. Wraz z raportami zapisywać możemy również zrzuty z ekranów, co daje dodatkowe możliwość w zakresie analizy pracy, produkcji czy wydajności urządzenia.

Wbudowane porty USB obsługują wymienne nośniki danych oraz pozwalają na programowanie urządzenia. Port CAN jest z kolei wykorzystywany do obsługi układów IO oraz do łączenia sterowników w sieć i wymiany danych peer-to-peer z szybkością do 1MB.

Jeśli wbudowane opcje nie wystarczają XL4e można rozbudować o dodatkowe opcje komunikacyjne. Przy pomocy kart rozszerzeń urządzenie może pracować w sieci Profibus DP oraz GSM.

Sterownik Horner XL4eObsługa sygnałów I/O

Sterownik XL4e w zależności od modelu obsługuje od 22 do 44 sygnałów dyskretnych i analogowych. Możliwe jest połącznie do sterownika sygnałów prądowych, napięciowych oraz termoparowych i rezystancyjnych. Urządzenie w bardzo prosty sposób można rozbudować o obsługą kolejnych sygnałów. Rozbudowa może mieć charakter lokalny lub rozproszony. Oferta dostępnych modułów rozszerzeń jest rozbudowana co pozwala na elastyczny dobór rozwiązania pod kątem ponoszonych kosztów oraz oczekiwanej funkcjonalności.

Konfiguracja i programowanie z polskiego narzędzia

Do konfiguracji i programowania urządzenia wykorzystywane jest bezpłatne oprogramowanie Cscape. Narzędzie posiada zintegrowany moduł do pisania programu sterującego oraz ekranów operatorskich. Wykorzystuje jedną bazę zmiennych, dzięki czemu proces budowania aplikacji jest kompleksowy i bardzo intuicyjny. Cscape wyposażony jest w polskojęzyczny interfejs użytkownika, co również jest wyjątkiem w tej klasie urządzeń spotykanych na rynku.

W parze z dużymi możliwościami Hornera XL4e idzie także bardzo atrakcyjna cena zakupu urządzenia. Najprostszy model kosztuje obecnie niewiele ponad 2300 PLN, co w połączeniu z bezpłatnym środowiskiem programistycznym czyni z XL4e bardzo atrakcyjną alternatywą dla systemów sterowania wykorzystujących osobny PLC i panel operatorski.

Niskie koszty zakupu, niskie koszty utrzymania i rozbudowy, łatwa integracja, wdrożenie i serwis to elementy, które z pewnością doceni każdy integrator i użytkownik końcowy, poszukujący wysokiej funkcjonalności w przystępnej cenie.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl